•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Врятуймо українську армію

Автор Повідомлення
МіхаельВітман

ПовідомленняНаписане: 01 січня 2012, 11:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Трейд написав:
ну да, обос_али нашу армію. шо вже за укр.мову "морди" б"ють. да в десні чи гончарівському скоріш за язік в морду дадуть. яке суспільство, такі і зс. є й совкі, однак є й ідейні. а в більшості болото. колиб турецька влада так нищила свої зс то там би вже та влада вилетіла як пробка з шампанського. а в нас болото. сидять на тій рухляді совковій з калашами допотопними, всіх клянуть - а діять сцять.

Я ж кажу: яке суспільство - така і армія. А на рахунок калащів - ви помиляєтеся,ті "допотопні" калащі надійніщі за м4 та м16 а4))
МіхаельВітман

ПовідомленняНаписане: 01 січня 2012, 12:07 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Причому я розумію рядового бійця "беркуту" чи ще якогось силовика. Їм кажуть: не виконаєш наказ - все нахір повідбираємо,і на роботу тебе не візьмуть,будеш голий босий і роби що хочеш... І хто ж його захистить? галавна апазиціанерка? кролік? - а саме із ними в голові більш менш відносно десь приблизно адекватного силовика асоціюється апазиція,не зі Свободою..."і всі вони однакові" - отака мішанина в більш менш адекватного силовика,а що вже казати за неадекватів в голові яких два с.. так що з цим все зрозуміло)
олег_кв

ПовідомленняНаписане: 02 січня 2012, 14:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

На скільки мільярдів кримінальна хунта зменшила фінансування армії в 2012 році?
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 03 січня 2012, 09:30 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

МіхаельВітман написав:

Цитата:
Навіщо нам і досі призовна армія?
Контрактна армія - це дійсно сучасне достойне рішення.

Сучасне? Це коли рішення відповідає стану речей. Я не думаю,що на сьогодні Українська держава здатна утримувати 100 тис. армію найманців,єдиним стимулом яких будуть заробітки (асоціація з купленими - перекупленими футболістами),до того ж найманці ще й потенційно небезпечні,бо їх завжди можна перекупити,ну і загалом контрактна армія показала свою недієздатність та неефективність,просто США та деякі країни ЄС завдяки північно - атлантичному договору вирішили зекономити на призові,перейнявши стару середньовічну концепцію "маленької,але ефективної",та і призовників не треба вчити кожні півроку (теж економія,бо контрактники "бережуть своє місце роботи"). Тому я вважаю,що контрактна армія - не вирішить всіх проблем української армії,тому потрібно шукати інщі рішення,нові стимули,а без ідеології про це можна забути.

Цитата:
НА МОЮ ДУМКУ і по моїх спостереженнях тільки інтеграція з НАТО змогла б стати стимулом для докорінної перебудови пострадянського апарату нашої армії. Це найбільш реальний спосіб змінити щось.

Інтеграція з НАТО лише законсервує теперішній стан в армії та державі. І до того ж НАТО - це дуже забюрократизована структура,в них своїх проблем вистачає,тому не будемо ідеалізувати. Кращим захисником своєї держави може бути виключно її національно - свідомий громадянин. Більше нічого додати.

1. 100 тис контрактної армії ясно що ніхто тримати не буде. Треба менше, але треба щоб вона була контрактна. Якийсь толк змушувати людину іти в армію? І взагалі ви навили дуже слабенькі аргументи знову ж таки зазначивши, що все ж армія МАЛЕНЬКА але ЕФЕКТИВНА. А це і є найбільш підходящим варіантом в 21 ст.

2. Як не як перебудова під НАТО чи під сучасні стандарти змінила б той застій комунізму, який є там зараз. Свідома, самі, бла-бла-бла ... ще 200 років будуть ото язиками перебудовувати і шукати ідеалу. І потім через 201 рік виявиться, що знову застаріла. А так відразу і радикально, ще і до того ж ефективно вийшло б. Знайти ідеальну модель практично не можливо, але треба брати найбільш оптимальну з огляду на доступні і досяжні варіанти. І я думаю, що НАТО і є такою моделлю.

ПовідомленняНаписане: 03 січня 2012, 11:22 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

УкраЇнець_89 написав:

1. 100 тис контрактної армії ясно що ніхто тримати не буде. Треба менше, але треба щоб вона була контрактна.

Кому треба? 100 тис.це абсолютний мінімум для такої території. І чому вона повинна бути обовязково контрактна? Де це написано? В Священному писанні,чи де?
Цитата:
Якийсь толк змушувати людину іти в армію?

Як це який толк? А який толк змушувати людину працювати? Створювати сім`ю,народжувати та виховувати дітей,дотримуватись якихось елементарних норм поведінки,навіщо змушувати виконувати закон? Це громадянський обов`язок кожного національносвідомого громадянина. Насправді бути громадянином - це Велика Честь,але і Великий Обовязок,просто в нас ця честь спотворена,але це не означає,що так має бути завжди. Отже це обов`язок,як і всі решта))
Цитата:
І взагалі ви навили дуже слабенькі аргументи знову ж таки зазначивши, що все ж армія МАЛЕНЬКА але ЕФЕКТИВНА. А це і є найбільш підходящим варіантом в 21 ст.

Та я б навів сильніщі аргументи,якби контрактна армія в країнах де ця схема застосовується,частіше воювали б та ще з серйозним супротивником,і якби багато інформації не було засекречено. Але і тих мікроскопічних данних які маємо досить,щоб зробити висновок,що контрактна армія - це памперси,які потрбіно постійно міняти. Вона має навіть свій строк придатності: абсолютний максимум це три місяці ведення інтенсивних бойових дій,причому з посереднім супротивником,з призовною схемою. Далі контрактна армія просто тане на очах і ким тоді контрактників міняти? Резервістами? Середня підготовка яких нижча за призовників? А психологічний рівень і того гірший? Нагадаю,що американці у звязку з кадровими проблемами беруть резервістами навіть гоміків,наркоманів і.т.д. А війна в Лівії взагалі показала кризу всієї організації НАТО..це вже серйозніше. І взагалі сучасні контрактні армії жодного разу не зустрічались із серйозним супротивником,з очевидних причин. Натомість схема призову має солідну історію,починаючи з французької революційної армії,яка показала свою абсолютну перевагу перед контрактними арміями коаліції монархів,наполеонівські війни і закінчуючи Першою та Другою світовими війнами та боротьбою УПА,чим не аргументи? Вагомі аргументи. А на рахунок 21 сторіччя,воно тільки почалось і ніхто толком не знає,що ефективно,а що ні. Маленька ефективна тоді,коли вона не воює,чи коли воює зі слабким супротивником з наперед прогнозованим результатом. Доречі Армія оборони Ізраелю призовна))

Цитата:
Як не як перебудова під НАТО чи під сучасні стандарти

А що таке перебудова під НАТО і під сучасні стандарти? Це що взяли отак повідкручували голови нашим і вставили голови їхніх? чи як? :) Бо я щось не розумію. Це як вступ до ЄС..от вступимо в ЄС і все буде добре...всі заживемо...буде рай на землі...свобода та демократія..хахаха.
Цитата:
змінила б той застій комунізму, який є там зараз

НАТО...це такий "застій комунізму",що вам і не снилось...ви що думаєте,що там нема бюрократії? там така бюрократія,що наша може тільки позаздрити,там щоб вирішити питання треба пройти усі інстанції знизу доверху....і потім все це ще раз узгодити і переузгодити на безкінечних засіданнях рад членів НАТО...до професіоналізму та патріотизму військових це не має жодного стосунку.[/quote]
Цитата:
... ще 200 років будуть ото язиками перебудовувати і шукати ідеалу.

Так в пошуках ідеалу і є сам смак,постійне самовдосконалення - це і є суть речей суть життя. Пошук нових ідей,пошук нових способів вирішення питань,творчість нестандартний підхід,все це цінується вічно.
Цитата:
І потім через 201 рік виявиться, що знову застаріла. А так відразу і радикально, ще і до того ж ефективно вийшло б

Що радикально? І що відразу? Голови повідрізають радикально і вставлять свої? ви про це? так навіть їхні голови подібні до неандертальських....ах...ви не знали? ну то сходіть в музей...дізнаєтесь)
Цитата:
Знайти ідеальну модель практично не можливо, але треба брати найбільш оптимальну з огляду на доступні і досяжні варіанти. І я думаю, що НАТО і є такою моделлю.

Правильно,неможливо,але суть в пошуку,суть в побудові свого неповторного під конкретну ситуацію,звідси і судять про оптимальність та ефективність. Що таке оптимальність? Оптимальність - це найкраще вирішення питання за даних обставин,і так без кінця...люди рішають проблеми і те що вчора було ефективним сьогодні вже неефективне....так люди живуть,а ви самі ж намагаєтесь перейняти чуже рішення чужої проблеми,і так більщість людей....НАТО..ЄС....ну просто люди цього не розуміють,що це чужі проблеми та чужі рішення,і треба самим думати як вирішити свою проблему рідну....як далі жити...отак люди живуть жили і будуть жити...так жили і в 1 ст до н ери....і в 10 ст.н.е....і в 20 ст....і будуть жити в 21...і в 22...ітд...тому позбавляйтесь цієї косності мислення і не піддавайтесь на всіляку пропаганду,якщо хочете бути ВІЛЬНОЮ ЛЮДИНОЮ в ГЛИБОКОМУ СЕНСІ ЦЬОГО СЛОВА))
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 03 січня 2012, 17:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Чесно скажу не маю часу відповідати на кожен пункт. Дякую за вашу працелюбність.

Але в цілому я тільки факт скажу - у них армія хоч і контрактна, але ефективна. Що доводять досить багато сутичок за останні роки , в яких ця армія швидко виконала поставлену задачу. З цим не посперечаєтесь.
Далі вже цікавіше - що ж робити з тим самим Іраком чи Афганістаном коли його вже завоювали - роблять вид насадження "демократії".

Армія свою роботу зробила. І треба розділяти поняття локального конфлікту, де справиться і невелика армія і воєнних дій міждержавного масштабу. В останніх вже піднімаються всі резерви. І їх в будь-якому випадку треба підготувати і того чиста математика:

дано, що резервістів і новобранців треба готувати або пере-підготовлювати. Не залежно від обставин і при контрактній армії і при призовній. то чи не краще потрудитися над "навчальною машиною" механізмом, який дозволить швидко підготувати людей.

А в мирний час контрактна армія більш професіональна і більш ефективна. От вам і вся математика.

І звичайно НІХТО НЕ ГОВОРИТЬ ПРО ПОВНЕ КОПІЮВАННЯ стандартів, але на них варто орієнтуватися і взяти їх досвід до уваги. Я теж не беру ці слова з уяви, я на військовій кафедрі бачив цей недобиток радянського союзу. Значна частина офіцерів плаче крокодилячими слізьми за СРСР + майже кожен хабарник.

От з цього і варто почати.

А радикально - малося на увазі на базі нової ідеї почати докорінну перебудову структури армії. Чудово якби то було б національна ідея + вибірка кращих світових стандартів.

Власне як і в багатьох інших сферах, в армії міцно засіла корупція. І це є основному проблемою. Контрактна невелика армія дозволила б дати певному необхідному мінімуму офіцерів і солдатів ДОСТОЙНУ оплату, яка б не змушувала їх виживати за рахунок хабарів.

Як приклад перебудова міліції в Грузії - якщо коротко: міліціонер отримує ДОСТОЙНУ зарплату і дорожить своїм місцем, а тому хабарництво практично відсутнє. Ось про це я і кажу.

Тільки не варто плутати грішне з праведним. Я згоден, що скажімо в великомасштабній війні контрактної армії б не вистачило - для цього і є резерв і система навчання. А Ірзаїль той самий фактично живе в бойовій обстановці, тому там і призовнаю.

Ми ж слава Богу, ні. тому нам контрактної армії б вистачило.

ПовідомленняНаписане: 03 січня 2012, 19:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Українець 89,ви ще пригадайте Сомалі і папуасів...Афганістан,Ірак...таааа армія у них була вищий пілотаж. Хоча якщо чесно багато інформації просто засекречено,відомо тільки що не все було і є так гладко як вам подали пропагандисти. Справжні втрати США у війні з Іраком і досі засекречені. Відомо тільки що варто було боєздатним частинам Республіканської гвардії стати на заваді американцям - і в тих виникали серйозні проблеми. А про майстерність проявлену пілотами Мі - 24 Іракських ВПС і ту шкоду яку вони нанесли американцям я вже мовчу. І все це було локально,а якби нелокально? Якби спротив був більш організований? А бої у Фалуджі? Бої показали повну дезорганізацію американських сил...розповідали що вони і кроку не могли ступити без підтримки військово - повітряних сил,так що не розводьте демагогію. Ефективність контрактної армії не просто не доведена,а навпаки,доведена її неефективність.
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 09:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

МіхаельВітман написав:
Українець 89,ви ще пригадайте Сомалі і папуасів..

Ефективність контрактної армії не просто не доведена,а навпаки,доведена її неефективність.

1. Оце ви вже дійсно демагогію почали.
2. Можна згадати і багато випадків неефективності призовних армій. А я говорю про кінцевий результат.

Я звичайно розумію до чого ви ведете - цю доктрину почали використовувати ще Наполеон і Бісмарк - ідейно мотивований солдат ефективніший і відданіший.
Може з цього і варто почати, але сьогоднішня призовна армія України не є ефективною структурою тим більше. Та і ідейною мотивацією там і не пахне особливо.

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 11:10 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

перш ніж сперечатись на таку складну тему, обом дописувачам варто було б поцікавитись, в якості прикладу, хоча б армією Ізраїлю, що вже неодноразово за останні кілька десятиріч довела свою ефективність та почитати відкриті джерела з цієї тематики.

Бо так ця суперечка зі сторони виглядає як беззмістовний чос.

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 12:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

До всих "рятувателів" української армії у мене є одне запитання: "ви в кАком пАлку служілі?"

Як можна обговорювати предмет, про який більшості дописувачів мало що відомо з власного досвіду. Так, теоретичні викладки на рівні "а ось у .... найкраща армія", та "калаш надійніший за...." Калаші, то для диких африканських армій, там де вони навіть на гербах зображені були у минулому столітті.

Розумні люди починають формування армії з військової доктрини. Чи хтось десь читав про українську військову доктрину? Тоді, яка, до сраки, армія?

"бЄркути" - "соколи" та інші пернаті ніколи не були армією - як і кожен підрозділ МВС - грязні продажні покидьки намуштровані на дії проти тих, хто проти влади. Наша влада - злочинна, то кожен, хто за цю владу - той злочинець, іншої логіки бути не може, доки не буде змінена влада. Українська армія є ні чим іншим як абортованою частиною радянської армії. В керівництві люди- продукти пострадянського аборту. Порядки перенесені з совєцької армії. Та потрібно згадати, що головною задачею совєцької армії була "всєобщая воінская обязанность" чоловічого населення віком від 18 до 27 років. Поясню що це означало на практиці, кожен чоловік повинен був пройти ломку армією, або "зоною". Ще велике питання, де більше ломали психіку людини. Але ціль була в тому, щоб все чоловіче населення було навчене підкорятись командам керівництва. І цю ціль рекруцька совєцька армія успішно виконувала. Зараз таку ж ціль виконує український абортивний матеріал під назвою "українська армія". То чи потрібно нам рятувати цю армію? Я впевнений, що НІ. Нам потрібно її знищини, а натомість створити нове формування, на основі української національної ідеї, української військової доктрини, українських національних інтересів.

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 14:13 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
перш ніж сперечатись на таку складну тему, обом дописувачам варто було б поцікавитись, в якості прикладу, хоча б армією Ізраїлю, що вже неодноразово за останні кілька десятиріч довела свою ефективність та почитати відкриті джерела з цієї тематики.

Бо так ця суперечка зі сторони виглядає як беззмістовний чос.

Я вже писав,що армія Ізраелю комплектується на призовній основі,і ті хто відслужив,зараховуються до складу резервістів і кожен рік доводять свою боєздатність на військових зборах. Цю ж концепцію перейняла і Грузія після 2008 року.

Щодо успіхів АОІ то можна сказати,що без підтримки США війну Судного дня 1973 року АОІ би програла. Ну тут треба ще відзначити неузгодженість дій військових Сирії та Єгипту і пормилки в ході бойових дій. Ліванський конфлікт 1982 року з Сирією дійсно показав самодостатність,гнучкість та професіоналізм АОІ....
МіхаельВітман

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 14:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Леонід написав:
...То чи потрібно нам рятувати цю армію? Я впевнений, що НІ. Нам потрібно її знищини, а натомість створити нове формування, на основі української національної ідеї, української військової доктрини, українських національних інтересів...

Оооо...ось саме те,що я намагався тут вталмудити. Не консервувати з допомогою вступу до НАТО,а формувати фактично з нуля на основі національної українською Ідеї з нових вольових ідейних людей. Але без Національної справжньої Революції цього не добитись.
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 14:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

так, відношення армії я маю. Яке - почитайте вище уважніше.

Далі. Всі ви сходитесь в ідеї національної армії.
І воно то добре, але якщо влада українофобська, то яка там армія.

Уточніть оце поняття - національна армія, чи то національна ідея для армії.

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 15:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

УкраЇнець_89 написав:
так, відношення армії я маю. Яке - почитайте вище уважніше.

Далі. Всі ви сходитесь в ідеї національної армії.
І воно то добре, але якщо влада українофобська, то яка там армія.

Уточніть оце поняття - національна армія, чи то національна ідея для армії.

Після Національної Справжньої Революції...що не зрозуміло?
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 04 січня 2012, 16:53 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А ви і досі вірите в суто національну революцію ? Не в сучасних кордонах України. (прохання зараз дочитати до кінця і тільки потім писати гнівні коменти)
Ладно чого правду таїти. Якщо ще в Центральний, Західній, Південній Україні це можливо, то що ви скажете про той самий Донбас ?

Можна наведу простий приклад щоб недалеко ходити:
Коли навчався в універі у мене було 4 сусіди по кімнаті в гуртожитку.

З них двоє були з змішаних україно-російських сімей і один з україно-кавказької. І хоча хлопці з гумором відносилися до жартів про москалів, засуджували табачника, говорили українською (іноді з украпленнями суржику) і можна сказати навіть гордилися тим, що вони українці, але ультра-національні ідеї їх лякали (ясно що це елементарна турбота про своїх рідних). Звичайно, що вони ажніяк не були прихильниками чи патріотами інших країн. З батьками деяких з них також бачився - що цікаво 2 із 3 іноземців повністю асимілювалися і чудового і, що головне, постійно в побуті використовували українську мову. (дві жінки росіянки і ще якийсь там напівкавказького походження чоловік)

І це були хлопці з Житомирської, Черкаської і Кіровоградської областей.
А що там говорити про більш східні області ???

І попри те, що мені б дуже хотілося стати свідком і учасником суто національної революції, але швидше вона буде національно-соціалістична, ніж все ж чисто національна .

Національна революція можлива тільки при відділені від сучасної України деякої частини території (чи надання їй автономії). Або як мінімум тільки після, скажімо, так років 20-30, а то і 40 інтенсивного національного розвитку і самоусвідомлення, зокрема через систему освіти і засоби масової інформації. І тоді коли більшість українців в повному сенсі слова відчує себе українцями - отоді можна про щось подібне говорити.
(За 70 років СРСР значну частину населення змоскалив, і я думає що ця ж частина населення при відродженні національної освіти спокійно і головне більш швидко повернеться до мови і культури свої предків).

З іншої сторони соціально-національна революція це теж дуже і дуже хороше поняття. В Україні на сьогодні так само гостро стоять як соціальні так і національні питання. Тому така форма революції була б найбільш прийнятною. (на мою думку).

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,