•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Дивізія "Галичина" - хто вони?

Опитування :: Дивізія "Галичина" - хто вони?

Герої, однозначно
30%
 30%  [ 123 ]
Патріоти, що воювали для незалежності України
38%
 38%  [ 155 ]
Люди, що заплуталися в тодішніх обставинах
17%
 17%  [ 69 ]
Прислужники нацистів
13%
 13%  [ 52 ]
Всього голосів : 399

Автор Повідомлення
21-річний

ПовідомленняНаписане: 01 листопада 2005, 02:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пану Чорному.
Дурниці я ніколи у житті не писав і собі не міг суперечити. Разом з тим розумію Ваше бажання тлумачити написане по-своєму - хай буде так. Особливо вітаю оцінку, що "це не нормально, і всі, в тому чисті і ви, з цим погодилися" - відносно служіння у гітлерівській поліції та охорони концтаборів. Цікаво те, що ви самі дуже справедливо зазначили:
"СС "Галичина" співпрацювала з Третім Райхом". Щоб не доводилось аналізувати і по-своєму (невірно!) тлумачити мої оцінки, може краще самому і уточнити: ЯКИМ ЧИНОМ співпрацювала і в чому полягала ця співпраця. Так, мабуть, буде краще. ;)

Нахтігалю.
Щодо "праведним йом-кіпурським гнівом. Запевняю, це не справляє бажаного ефекту", Ви народили гарну ідею. Чому б не розповісти це самим євреям, які цим більше цікавляться? :)
"В партизанському лісі полювання воно на те й полювання, кожен звір, у якого можна розжитися автоматом чи кулеметом є доброю здобиччю". Вірно. Додам лише, що найкращим полюванням на звірів КАРАЛЬНИХ частин СС було їх ВБИВСТВО (як зазначив шановний пан Чорний, таке "полювання було справедливим").
Щодо гітлерівської "цивілізації", думаю її краще називати "інший лад".
"Ви маєте точні цифрові дані про партійну структуру німецьких поліційних частин?" - це питання краще переадресувати москаликам, від яких мене вже нудить. Їх позицію Ви можете прочитати за такими адресами: http://gurvic.fastbb.ru/index.pl?1-0-10-00000601-004.001.001.001.001.001.001 та http://gurvic.fastbb.ru/index.pl?1-0-10-00000601-004.001.001.001.001.001.002.001.001.004.001
Тим більше, що Ваша допомога мені не завадить. ;)

21-річний

ПовідомленняНаписане: 01 листопада 2005, 04:06 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Питання аж до 8-х учасників.
Чи логічним є твердження (2-й варіант), що вояками СС "Галичина" начебто були "патріоти, що воювали для незалежності України"? Ця відповідь дається, зважаючи на те, що ставлення Німеччини до проголошення незалежності України всім українцям було відоме зразу після відповідного Акту ОУН (від 30 червня 1941 року), текст якого у частині клятви Гітлеру та Великонімеччині слід визнати ганебним?

Нахтігаль

ПовідомленняНаписане: 01 листопада 2005, 23:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

Шановному 21-річному.

Оскільки цей форум--по суті організаційний, то займатися прозелітизмом чи вправлятися в дотепності я тут не буду, бо існує чимало інших місць, де я займаюся цим на постійній основі. Можу порекомендувати спершу дістати такі книги:

1) А.Боляновський "Українські військові формування в збройних силах Німеччини 1939--1945"
2) Його ж монографія про Дивізію "Галичина".

Стосовно Вашого намагання займатися тут пропагандою погляду на Дивізію як злочинну організацію, на думку спадає приблизно такий уривок з роману "Дванадцять стільців": "....Атєц Фьодар начал прапавєдавать птіцам...Он пачєму-та скланял іх к лютеранству..."

На все добре.

ПовідомленняНаписане: 01 листопада 2005, 23:38 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

/Шановному 21-річному.
Можу порекомендувати спершу дістати такі книги:
1) А.Боляновський "Українські військові формування в збройних силах Німеччини 1939--1945"
2) Його ж монографія про Дивізію "Галичина"/

Дякую Вам.

/Стосовно Вашого намагання займатися тут пропагандою погляду на Дивізію як злочинну організацію, на думку спадає приблизно такий уривок з роману "Дванадцять стільців": "....Атєц Фьодар начал прапавєдавать птіцам...Он пачєму-та скланял іх к лютеранству.../

А з чого Ви так вирішили? Сумніваюсь, що ця дивізія була наскрізь злочинною, якщо не вважати злочином співпрацю з 3-м Райхом. Отже, зверніть увагу на висновок пана Чорного. ;) На все добре.

21-річний

ПовідомленняНаписане: 01 листопада 2005, 23:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ще раз пану Нахтігалю.
Якщо ви звернули увагу на пропаганду лютеранства, то відзначу, що мені, наприклад, воно не подобається через копіювання жахливого католицького полювання на "відьом", яке засуджують усі нормальні християни, серед котрих я бачу і себе.

Чорний

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2005, 11:13 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

21-річний написав:
Сумніваюсь, що ця дивізія була наскрізь злочинною, якщо не вважати злочином співпрацю з 3-м Райхом. Отже, зверніть увагу на висновок пана Чорного.

Не зрозумів...

Я що, десь написав, що дивізія - це зле? На ніби ні, навпаки, я тільки за вшанування дивізійників.

До речі, треба було б якось поїхати на Бродівський меморіал. Є потенційні бажаючі приєднатися?

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2005, 11:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

21-річний написав:
Сумніваюсь, що ця дивізія була наскрізь злочинною, якщо не вважати злочином співпрацю з 3-м Райхом. Отже, зверніть увагу на висновок пана Чорного.

Не зрозумів...

Я писав, що я також за те, що б карати катів. Але кат-вбивця - це не приналежність до структури, що сугубо індивідуальний розгляд справи кожного з потенційних злочинців.

А дивізія "Галичина" - в потенційних навіть близько на чиститься. Саму співпраця злочинною не є. Райх платив якісь копійки навіть вчителям та лікарям, що дітей 2+2 по селах вчили та лікували. Вони що, також злочинці?!

До речі, треба було б якось поїхати на Бродівський меморіал. Є потенційні бажаючі приєднатися?

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2005, 12:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:

Давай, самоорганізовуємося і вперед.

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2005, 16:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пану Чорному, який "не зрозумів"...
В цьому випадку я мав на увазі Ваші слова про співпрацю "Галичини" з 3-м Райхом.

/Я писав, що я також за те, що б карати катів. Але кат-вбивця - це не приналежність до структури, що сугубо індивідуальний розгляд справи кожного з потенційних злочинців/

Абсолютно солідарний з таким СПРАВЕДЛИВИМ підходом. Я за РІВНІ ПРАВА усіх ветеранів 2-ї світової війни, які є громадянами України і не вчинили злочини, відповідно до статей 21 і 24 Конституції України. На жаль, поки що ВР саме цього не передбачила - це ганьба.

/Саму співпраця злочинною не є. Райх платив якісь копійки навіть вчителям та лікарям, що дітей 2+2 по селах вчили та лікували. Вони що, також злочинці?/

Не знаю, я не слідчий.

Лев

ПовідомленняНаписане: 02 листопада 2005, 16:42 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Є ідея.
Як щодо того, щоб гідно вшанувати память усіх українців полеглих у Бродівському Котлі?

Наприклад, посадити дубовий гай.

ПовідомленняНаписане: 08 листопада 2005, 12:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Оскільки далі почала розвиватися в напрямку, що не стосується дивізії "Галичина", решту дописів було перенесено в тему

Історія - Жиди не винні?!

http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic.php?t=217

ПовідомленняНаписане: 08 листопада 2005, 19:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

СС та НКВД - тотожності. Але глянемо на внутрішні механізми:

Як СС, так і НКВД мало каральні та фронтові частини. Тотожно.

Так історично склалося - тому що керівництво і тих і інших боролося за сфери впливу з керівництвам армії Рейху і СССР відповідно. Тому намагалися збільшити свою кількість умовно підлеглих більшою кількістю частин. Тотожно.

От тому і були СС "Галичина", СС "Вікінг" та багато інших СС - які були вояками, а не карателями. Які за всю свою історію не воювали з мирним населенням, а тільки з озброїним ворогом, і тому до звірств каральних СС не мають жодного відношення крім назви. І ними затикали діри та "котли", тому більшість загинула.

Так само були прикордонники СССР, які всі були НКВД - бо так сі стало, що прикордонні війська рахувалися НКВД. І вони також воювали тільки з ворогом, і також більшість загинула. І вони також не мають жодного відношення до катів з НКВД, крім назви.

Тотожно.

Висновок:

Я вважаю катів НКВД - злочинцями, яких треба судити не зважаючи на вік.

Я вважаю карателів СС - злочинцями, яких треба судити не зважаючи на вік.

Я вважаю, що діяльність структур СС та НКВД в цілому злочинна, але треба чітко відділяти де-юре, і де-факто злочинців.

Мені шкода фронтових вояків НКВД та СС любої національності, і я не маю, що їм закинути або чим дорікнути.

Відповідно до вищезказаного, я не маю що закинути СС "Галичині". Це логічно.

Тут спиніться, і подумайте, чи ви хочете щось заперечити. Я думаю, люба розумна людина погодиться зі мною.

А от якщо ви не погодитися з цією мою думкою, то це вже ваша особиста справа:

Я трішки з більшою повагою та жалем ставлюся до СС "Галичини", тому що, на відміну від інших, вони мої земляки. Це не логічно. Це називається патріотизмом.

ПовідомленняНаписане: 08 листопада 2005, 22:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасника     Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:

Так само були прикордонники СССР, які всі були НКВД - бо так сі стало, що прикордонні війська рахувалися НКВД. І вони також воювали тільки з ворогом

Ти не маєш рації. Ці так звані "прикордонники" здійснили немало військових злочинів у Прибалтиці, Північній Буковині та Галичині у квітні--травні 1941 року, коли проводили "зачистки" і депортації з прикордонних районів (напевно, "посилювали обороноздатність", бидлюки) і на Північному Кавказі у 1942--44 роках (спалювали цілі аули з мешканцями). Про злочини прикордонників у процесі "ліквідації незаконних бандформувань українсько-німецьких націоналістів" починаючи з 1944 року і нагадувати якось незручно.

Різниця між військами НКВС і Ваффен СС величезна. По-перше, війська НКВС вели нормальні бойові дії на фронті лише під тиском обставин, у разі виникнення несподіваних проривів лінії фронту, зазвичай їхня функція була далекою від бойової. По-друге, у війська НКВС здійснювався призов, Ваффен-СС комплектувались великою мірою за рахунок добровольців (у випадку з іноземними формуваннями--майже стовідсотково). А відтак Війська СС--це переважно високоідейний елемент, бо лише ненависть до червоної чуми могла змусити звичайного бельгійця чи данця покинути затишний Гент чи Остенде і вмирати у нерівному бою десь під Черкасами чи Псковом.

Нахтігаль.

ПовідомленняНаписане: 09 листопада 2005, 01:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Гаразд Нахтігалю, скажімо так - я хотів сказати, що і там і там були загони каральні і бойові (кількість та назви в тому що я хочу сказати не принципові).

Перші - злочинці, другі - не винні. СС "Галичина" належить до других.

ПовідомленняНаписане: 09 листопада 2005, 04:15 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Нахтігаль написав:
Ці так звані "прикордонники" здійснили немало військових злочинів у Прибалтиці, Північній Буковині та Галичині у квітні--травні 1941 року, коли проводили "зачистки" і депортації з прикордонних районів (напевно, "посилювали обороноздатність", бидлюки) і на Північному Кавказі у 1942--44 роках (спалювали цілі аули з мешканцями). Про злочини прикордонників у процесі "ліквідації незаконних бандформувань українсько-німецьких націоналістів" починаючи з 1944 року і нагадувати якось незручно.
Різниця між військами НКВС і Ваффен СС величезна. По-перше, війська НКВС вели нормальні бойові дії на фронті лише під тиском обставин, у разі виникнення несподіваних проривів лінії фронту, зазвичай їхня функція була далекою від бойової. По-друге, у війська НКВС здійснювався призов

Отож! І ці НКВДистські звірячі недолюдки зараз отримують величезні пенсії та інші антиконституційні привілеї, замість того щоб справедливо гинути з голоду. А деякі українські "націоналісти" в це час боряться проти... сіоністського антикомунізму. "Загадково". :(

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,