•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Житомирщина. Рідний край.

Автор Повідомлення
В.Михайлович

ПовідомленняНаписане: 02 січня 2011, 20:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Житомирщина. Рідний край.

Вирішив продовжити тему розпочату Шкодою, цього прекрасного краю, колиски України.

Наткнувся випадково на вирізку з газети, де розповідається про такого собі селянина Івана Сподаренко, який у 1856 році зробив практично дельтаплан, і успішно на ньому пролетів.

Ось знайшов в неті:

http://inforotor.ru/visit/5075780?url=http://president.org.ua/news/news-275547

Цитата:
В 1856 году одна российская газета сообщила: «крестьянин Иван Сподаренко, сделавши из кожи и бумаги крылья, под которыми он приладил седло, подвешенное на тонких жердях, прыгн
ул на крыльях с колокольни, пролетел над рекой и благополучно опустился на том ее берегу, вывихнувши при этом ногу. Происшествие зело огорчило отца Теофила, который за сие бесовское занятие хотел предать Ивана анафеме, но Иван, придя в себя, покаялся и дал слово более в птицу не играть».

В тій вирізці з газети що у мене, написано, що цей Іван, житель Любара, і цей випадок, був описаний київським журналістом того часу Владиславом Харчевським в праці "Заметки о Проскуровом крае".

Все було б нічого, якби не той факт, що всесвітньо визнаним засновником безмоторних літальних апаратів є Отто Лілєнталь, http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D1%82%D0%BE_%D0%9B%D1%96%D0%BB%D1%96%D1%94%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%8C, якому в 1856 році було аж 8 років!!! Тай пану Жуковському було 9 рочків.
Отже житомирщина не лише колиска України, а й колиска світової авіації, оскільки окрім Дедала і Ікара :)), більш ранніх достовірних задокументованих фактів польоту людини на планерах чи дельтапланах немає.

ПовідомленняНаписане: 28 січня 2011, 13:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Час воїнів. Олександра Соколовська - отаман Маруся

http://www.istpravda.com.ua/columns/2011/01/26/18551/

Юна амазонка Саша Соколовська пройшла своєрідний ритуал посвячення у козацьке лицарство на вершині Дівич-гори, давнього горбулівського капища. Ставши там отаманом Марусею на чолі повстанського загону із 300 шабель, 700 багнетів,10 кулеметів та 3-х гармат.
"Життя мене змусило стати отаманшею. Всі люди, що знаходяться зараз біля мене, дісталися мені в спадщину після мого брата, якого замордували червоні.
Якийсь час людьми керував мій батько, але коли і його спіткала та сама доля, тоді вже я мусіла взятися за діло. Нічого було робити, коли всі в один голос кричали: "Немає Соколовського, так хай Соколовська отаманствує! Інших отаманів не хочемо!.."
... Ви думаєте, що мені потрібна війна? Що мені у ній? Я жінка ще молода, я хочу жити, але що робити? Все, що тільки було у нас, розбито і розграбовано. Спалили навіть ту школу, де ви колись учителювали. ... Нині, як бачите, мене оберігати нікому, а навпаки... Я оберігаю...
Майте на увазі, що починаючи від цього села і аж до самого Радомисля, скрізь і всюди мої села і мої люди. Вже не один раз нападали на них червоні, але нічого з того не вийшло.

ПовідомленняНаписане: 28 січня 2011, 19:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цой написав:
[ та 3-х гармат.

Ручні були гармати?

ПовідомленняНаписане: 28 січня 2011, 20:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Деректор1 написав:
Цой написав:
[ та 3-х гармат.

Ручні були гармати?

Ні, в клітках тримали. Похмелися, а то білочка прийде.
Шкода

ПовідомленняНаписане: 31 січня 2011, 17:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цою,дякую ,за статтю.
Я її теж давно прочитала,але викласти не вміла:)
Отакі ми Героїчні житомиряни.Знай наших!

ПовідомленняНаписане: 13 березня 2011, 19:56 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

На Житомирщині,2 жовтня 2010 року у місті Коростишів
було урочисто відкрито пам"ятника
"Жінці-матері".
Присутній на церемонії Володимир Гришко зазначив і наголосив-
Мати-найсвятіше,Мати-це Україна!.
Гімн міста Коростишева.

Стоїш на скелях на сірім граніті,
Як дар наших предків з прадавніх віків,
Немає подібних на всім білім світі,
Тобі,Коростишеве,красеню мій!

Приспів.
Живи Коростишеве,рідне місто!
Для славних нащадків твоїх земляків!
Хай слава про тебе лунає як пісня,
Від нині і завжди,во-вікі віків!

Каньони й озера,цілющі джерела,
Квітуча і щедра Поліська земля,
І Тетерів-річка в"юнка,наче стрічка-
Усе це окраса,мій друже твоя!

(тут знов співайте приспів!)

Тебе піднімали й трудом звеличали,
Папірник і ткач,льонар і шахтар.
Широкую славу тобі здобували
Великі звитяжниці-трудар каменяр!

(і ще раз приспів-викладаємо душу нашому Коростишеву!).
(хто не вивчить напам"ять Гімн-викреслю із друзів:))

ПовідомленняНаписане: 23 листопада 2011, 20:42 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Базарська трагедія. Котовський і червоні проти петлюрівців

http://www.istpravda.com.ua/articles/2011/11/18/62533/

Цитата:
21 листопада 1921 року 359 полонених, у тому числі й поранених, вивели за село, зачитали постанову “п’ятірки” про розстріл їх як “ворогів народу”. Вістовий Степан Щербак за всіх сказав, що України вони не зрадять. Розповідають, що померли, співаючи гімн “Ще не вмерла Україна”.

Мов олень, що був загнаний в болото,
Зацькований собаками в лісах,
Борониться ватага там піхоти,
Кіннота йде за ними по слідах.

Впаде з утоми військо по дорозі,
Не в силах кріса вдержати в руках,
А босі ноги пухнуть у немозі,
Кровавлять рани в драних онучах.

І бій кипить, останні уже сили,
А полк за полком військ ворожих йде,
Нараз хтось крикнув: "В нас нема набоїв!"
Звенить з полудня їх послідній стріл.

Впіймали нас, забрали від нас зброю
Вірних синів святої боротьби.
І впав наказ, щоб власними руками
Копали ми самі собі гроби.

А як могила вже була готова,
То на прощання говорив нам кат:
"Тут вільна вам, соборна Україна,
Для вас нема ні ласки, ні пощад.

А може хтось ізложить з вас присягу,
Що буде відтепер Москві служить
І відречеться від свойого стягу, –
То й буде вільно і щасливо жить".

В похмуру днину серед мряки
Над свіжим гробом, що на них чекав,
Стояло 360 юнаків –
Ніхто не зрадив, ласки не благав.

Упав наказ, клекочуть скоростріли,
А військо стелиться, немов трава,
А труп за трупом падає в могилу,
І скоростріл клекоче, не вгава.

З неповної відкритої ще ями
Несуться крики ранених і зов.
І хтось грозив кривавими руками:
"Ми нині гинем, завтра – кров за кров!"

Пливуть роки, від року та до року,
Й співа пісень нескорений кобзар,
Й оспівує в піснях народу
Кривавий ще непімщений Базар.

ПовідомленняНаписане: 24 листопада 2011, 14:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Чув, що початково цю пісню співали на мотив "Хост-Вессель-Лід", а потім, після відомих подій, стали співати більш жалібно.

А Житомирщина завжди була більш опозиційною, може, це ще з часів древлянського князя Мала, який боровся з варязькими окупантами, йде.
Моргенштерн

ПовідомленняНаписане: 24 листопада 2011, 14:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

І недарма найвидатніший український поет всіх часів Олег Ольжич саме житомирянин.
Моргенштерн

ПовідомленняНаписане: 11 червня 2012, 11:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

10 червня - 68 років від загибелі Ольжича.
В Україні ніхто і не згадав.
Росіянин Вольнодум згадав в своєму блозі
http://volnodum.livejournal.com/601516.html#comments

Тут головне - ногом"яч, який там Ольжич...

До речі, бачив роки півтора тому в часописі "Розбудова держави" проект пам"ятника Ольжичу в Житомирі. Цікаво, чи поставили? Напевно, ні. Як і в Києві. В Києві і проекту немає.
Моргенштерн

ПовідомленняНаписане: 12 червня 2012, 16:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Кельти на Житомирщині

http://sd.org.ua/news.php?id=16447
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 12 червня 2012, 16:37 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Кельти на Житомирщині

http://sd.org.ua/news.php?id=16447

Image
Цей щит, згідно з "Історією матеріальної культури" Ф. Готенрота належить воїнам-норманнам. Такі самі віверни ( різновид геральдичного дракона) зображені на щоглах кораблів та щитах воїнів знаменитого гобелена (як кажуть 11 ст.) з Байе (Франція) : http://rubens.anu.edu.au/htdocs/laserdisk/0214/21425.JPG

А це : Image як бачите, той самий віверн, витесаний на добрячій кам'яній плиті.
Тільки плиту цю знайшли в підмурівку старої церкви на місці зруйнованого ще до того міста-столиці Галич (зараз там село з цікавою назвою - Крилос )
Та й щодо мечів - коли на "норманському" мечі сучасними методами читають напис-клеймо давньоруським алфавітом "Людота-коваль", зроблене під час виготовлення того самого меча, то про що ми взагалі говоримо ?

Так що звідки, куди і коли - то є велике питання і сучасні європейські історики, маніпулюючи назвами і датами, не дуже зацікавлені дати на нього чітку і чесну відповідь.
Хоча абсолютно фантазійне датування типу "в другій чверті IV тисячоліття до нашої ери" мене особисто добряче веселить останнім часом.

ПовідомленняНаписане: 12 червня 2012, 21:20 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Барабасе, я не пойняла, Ви що не любете Житомирщину?!!
Тоді, ми йдемо до вас!

ПовідомленняНаписане: 12 червня 2012, 21:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

блін ну шо за фігня. ніяк не відпралю і не примушу барабаса любити Житомирщину

ПовідомленняНаписане: 13 червня 2012, 08:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Відомий норманіст професор Клейн взагалі вважає, що Людота - це зменьшене від "Людвіг". Отже на його думку Людота Коваль - це якийсь Людвіг Шмідт. Хоча важко вигадати більш слов"янське закінчення ніж -ота. Хоча воно й не дуже симпатичне: "гидота", "босота", "голота", "сволота".
Прозоров колись сміявся, коли я йому про це написав. Мовлял, про таке "збочення" у Клейна він раніше не знав.
А щодо норманів, то західні вчені їх куди-завгодно запихують (як я іранців:)). Достатньо прочитати "Вікінгів" Янкуна, у нього і поляк Мєшко німець, і чех Само німець, і всі руські князі шведи. На Заході антинорманізму немає. Нормансье походження князів Русі для них такий же безперечний історичний факт, як відкриття Америки Колумбом або роки життя Наполеона.
А щодо кельтів... Якщо відкинути напівпародійну версію про те, як кельти з київської Оболоні перемандрували на Британські острови і тому назвали їх Абалон (Оболонь), то кельтські сліди є. Є версія, що і збручський ідол теж кельтський, а не слов"янський.

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,