•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Ліна Костенко

Автор Повідомлення
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 23 березня 2011, 13:17 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

МіхаельВітман написав:
Марися написав:

А Вам який роман більше сподобався "Записки...", чи "Чорний ворон"?

Судячи з усього,БАРАБАС "Чорного Ворона" ще не читав (і я доречі також)) а от "Записки.." (погоджуюсь з БАРАБАСОМ) подобаються пеперважно літнім людям....їм таке підходить....роздуми...сенс життя....)

Скажу чесно - "Чорного ворона" прочитав і досі в захваті, бо це надзвичайно потужний твір, в якому просто зконцентрована Сила Духу персонажів. Але знаю, що дуже прискіпливо буду ставитись до екранізації...
Шодо "записок.." - то ще не читав (бо ж малий ще :)), але уважно подивився чудовий виступ Ліни Костенко і відкрив її для себе не тільки як талановиту поетесу, але й як потужного суспільного діяча.

ПовідомленняНаписане: 23 березня 2011, 13:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Марися написав:
:)Міхаель, негайно читайте "Чорного ворона"! Інакше відбираєте в себе щось дуже важливе.
Дуже цікаво буде дізнатись про Ваші враження.
:)

Обов`язково прочитаю.....а от "Записи..." вже давно закину куди подалі...)
Марися

ПовідомленняНаписане: 24 березня 2011, 21:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:

Скажу чесно - "Чорного ворона" прочитав і досі в захваті, бо це надзвичайно потужний твір, в якому просто зконцентрована Сила Духу персонажів. Але знаю, що дуже прискіпливо буду ставитись до екранізації...

Я також під враженнями вже другий тиждень.Здається, що нічого потужнішого в житті не читала!
Цікаво, як реагує молодь? Я ніяк не можу виловити того, хто роман знайшов і прочитав :(
Ну як може хтось сміти звинувачувати у чомусь автора???

Як згадаю сичання лєни бандарєнка про "парнаграфічіскіє сцени" і "слабєнькій раман" - кулаки стискаються...
Цой

ПовідомленняНаписане: 24 березня 2011, 22:54 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Марися написав:
БАРАБАС написав:

Я також під враженнями вже другий тиждень.Здається, що нічого потужнішого в житті не читала!
Цікаво, як реагує молодь? Я ніяк не можу виловити того, хто роман знайшов і прочитав :(
Ну як може хтось сміти звинувачувати у чомусь автора???

Як згадаю сичання лєни бандарєнка про "парнаграфічіскіє сцени" і "слабєнькій раман" - кулаки стискаються...

Марисю,раджу продовжити знайомство з творчістю Василя Миколайовича-"Ключ","Елементал".По "Елементалу" Роднянський збирався зняти фільм, обіцянку "затерли" (якщо прочитаєте,зрозумієте чому).:(

Еротичні сцени у всіх творах В.Ш. просто неперевершені...

Щодо звинувачень в користолюбстві:
Василь Миколайович інкогніто,власним коштом передплатив у бібліотекИ району,в якому народився, "Літературна Україну"!
Причому це з'ясувалось аж в березні,випадково.
Так що цей козак грошам не вклоняється і марнославством не хворіє...

Повірте, у ідеаліста(вважаю таким В.Ш.) є 1000 застосуваннь для тих преміальних грошей...

Холодноярська ініціатива:

http://kholodny-yar.org/

Востаннє редаговано: Цой (28 березня 2011, 00:01), редаговано 2 раз
Евкаліпт

ПовідомленняНаписане: 27 березня 2011, 08:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"Записки українського самашедшого" Ліни Костенко дуже песимістична книга.
Чим це пояснити? Мабуть існуючими реаліями України і світу. Можливо і віком автора, його темпераментом.
Але я надіюсь на краще. Надія вмирає останньою. Поки є надія - є і сенс жити.
Чомусь завжди вірив у світле майбутнє людства.
Треба кожному із нас переносити із цього світлого майбутнього в наше сьогодення щось хороше, тоді і життя стане краще.

Contra spem spero !
(Без надії - сподіваюсь!)

Леся Українка

Гетьте, думи, ви, хмари осінні!
То ж тепера весна золота!
Чи то так у жалю, в голосінні
Проминуть молодії літа?

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Жити хочу! Геть думи сумні!

Я на вбогім сумнім перелозі
Буду сіять барвисті квітки,
Буду сіять квітки на морозі,
Буду лить на них сльози гіркі.

І від сліз тих гарячих розтане
Та кора льодовая, міцна,
Може, квіти зійдуть – і настане
Ще й для мене весела весна.

Я на гору круту крем’яную
Буду камінь важкий підіймать
І, несучи вагу ту страшную,
Буду пісню веселу співать.

В довгу, темную нічку невидну
Не стулю ні на хвильку очей,
Все шукатиму зірку провідну,
Ясну владарку темних ночей.

Так! я буду крізь сльози сміятись,
Буду жити! Геть думи сумні!
таксист 20-11

ПовідомленняНаписане: 27 березня 2011, 21:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Евкаліпт написав:
Чим це пояснити? Мабуть існуючими реаліями України і світу. Можливо і віком автора, його темпераментом.
Але я надіюсь на краще. Надія вмирає останньою. Поки є надія - є і сенс жити.
Чомусь завжди вірив у світле майбутнє людства.
Треба кожному із нас переносити із цього світлого майбутнього в наше сьогодення щось хороше, тоді і життя стане краще.

Contra spem spero !
(Без надії - сподіваюсь!)

Леся Українка

Гетьте, думи, ви, хмари осінні!
То ж тепера весна золота!
Чи то так у жалю, в голосінні
Проминуть молодії літа?

Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
Жити хочу! Геть думи сумні!

Я на вбогім сумнім перелозі
Буду сіять барвисті квітки,
Буду сіять квітки на морозі,
Буду лить на них сльози гіркі.

І від сліз тих гарячих розтане
Та кора льодовая, міцна,
Може, квіти зійдуть – і настане
Ще й для мене весела весна.

Я на гору круту крем’яную
Буду камінь важкий підіймать
І, несучи вагу ту страшную,
Буду пісню веселу співать.

В довгу, темную нічку невидну
Не стулю ні на хвильку очей,
Все шукатиму зірку провідну,
Ясну владарку темних ночей.

Так! я буду крізь сльози сміятись,
Буду жити! Геть думи сумні!

ви що, вирішили вирахувати кого з українських класиків адміни ненавидять більше?)
Цой

ПовідомленняНаписане: 27 березня 2011, 23:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ая-я-яй!Забули про день народження сучасниці яка вміє розмовляти з зорями від імені українців...
19.03-День Народження Ліни Костенко

Вона із обраних, шляхетного коліна.
Вона із пріснодів і пріснодив.
Вона без нагород – Костенко Ліна!
То нею нас Господь нагородив!

(Нажаль не знаю хто автор)

* * *
Шукайте цензора в собі.
Він там живе, дрімучий, без гоління.
Він там сидить, як чортик у трубі,
І тихо вилучає вам сумління.
Зсередини, потроху, не за раз.
Все познімає, де яка іконка.
І непомітно вийме вас – із вас.
Залишиться одна лиш оболонка

* * *
Розп'ято нас між Заходом і Сходом.
Що не орел – печінку нам довбе.
Зласкався, доле, над моїм народом,
щоб він не дався знівечить себе!

Бо хто б там що про волю не курникав,
свою темноту називавши сном,
бува народ маленький, а – великий,
А ми давно розбовтані багном.

Як страшно знати правду без прикрас!
Де воля спить її ще й приколишуть.
За нашу силу пошанують нас.
А наші скарги в комині запишуть

Л.Костенко

ПовідомленняНаписане: 28 березня 2011, 18:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

таксист 20-11 написав:

ви що, вирішили вирахувати кого з українських класиків адміни ненавидять більше?)

Просто мені симпатичні українські класики. Особливо Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Вони дуже щирі і відверті (на відміну від цензорів
:о(). І навіть зараз б'ють не в бровь, а в глаз.
таксист 20-11

ПовідомленняНаписане: 28 березня 2011, 18:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Евкаліпт написав:
таксист 20-11 написав:

Просто мені симпатичні українські класики. Особливо Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко. Вони дуже щирі і відверті (на відміну від цензорів
:о(). І навіть зараз б'ють не в бровь, а в глаз.

франка не доганяю. мабуть через політичні погляди. нє, він файний дідок був, стонаццять жил мав але певні моменти мені абсолютно недовподоби.
водночас з врахуванням того що переглянув своє ставлення до націоналізму то сприймаю тепер його апологетів спокійно.

Редаговано: таксист 20-11 (28 березня 2011, 18:40)
Евкаліпт

ПовідомленняНаписане: 28 березня 2011, 18:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Модераторам присвячується ...
Цой написав:

* * *
Шукайте цензора в собі.

* * *
Цой

ПовідомленняНаписане: 02 квітня 2011, 23:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Евкаліпт написав:
Модераторам присвячується ...
Цой написав:

* * *
Шукайте цензора в собі.

* * *

Ви помилились Евкаліпте,це послання не суворому цензору(модератору),а нам-дописувачам...

Ось ще Ліна Василівна:

Куди йдемо?
Який лишаєм слід?
Хто пам'ять змив як дощик акварельку?
Все менше рук,
що вміють сіять хліб
Все більше рук,
що тягнуть все у пельку

ПовідомленняНаписане: 09 вересня 2011, 09:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Евкаліпт написав:
Але я надіюсь на краще. Надія вмирає останньою.

"Записки українського самашедшого" я "проковтнув" за три доби ще в січні 2011-го. Занотував деякі слушні думки, які мені сподобались.

А вже десь з квітня-2011 почали з'являтися повідомлення, що шановна поетеса готує другу частину цього роману.

А 06.09.2011 побачив світ самвидавничий екземпляр „Записки хронічно позапартійного”, я вже маю і прочитав.

Це з передмови листа-розсилки.
=-=-=-=
06.09.2011

Шановнi,

„Записки хронічно позапартійного” (у періоді 30.05.2004 - 06.09.2011, у віршах та прозі) і за назвою, і за послідовним, майже синхронним описом подій можна вважати ще одним варіантом продовження відомого роману Ліни Костенко "Записки українського самашедшого", який закінчується описом подій Помаранчевої революції у листопаді-грудні 2004 року.
Зробивши шестимісячний відступ у часі від листопада 2004-го, автор наче під’єднавшись до „Записок самашедшого”, коментує події новітньої історії України з квітня 2004-го і до першого дня роботи Дев’ятої сесії Верховної Ради України (06.09.2011).
Згадуючи, що шановна поетеса Ліна Костенко веде розповідь у своєму романі від імені киянина, професійного програміста, слід зазначити, що автор „Записок хронічно позапартійного”
є також киянином і програмістом з великим досвідом, який свого часу писав ще програми у кодах і носив у портфелі важкі стоси перфокарт.
Назва твору зумовлена тим, що Артур Джміль ніколи за часів СРСР не був у лавах КПРС та у комсомольських секретарях, а також не вступав до жодної зі 190-та партій Незалежної України.
Гостро викриваючи і засуджуючи комуномутантів (колишніх СРСР комуністів), пристосуванців партійного перекотиполя, флюгерних політичних брехунів та зрадників, автор пояснює
„Чому і з чиєї вини Україна за 20 років перетворилася на руїну”.

„Записки хронічно позапартійного” складаються з 244-х віршів та статей, написаних українською або російською, і поділяються на п’ять частин:
1. „КУЧМАКИ НА СПИНАХ” (Помаранчева творчість у періоді 30.05.2004 - 20.01.2005).
2. „БЕРЕЗОВИЙ БОРЩ” (Пост помаранчева у періоді 02.03.2005 - 05.08.2006).
3. „ОВЕРКІЛЬ РЕВОЛЮЦІЇ” (Опозиційна творчість у періоді 10.09.2006 - 01.12.2007).
4. „ДРУГЕ ПРИШЕСТЯ” (Споглядально-проміжна творчість у періоді 05.12.2007 - 27.12.2009).
5. „ПОВЕРНЕННЯ СТАРИХ МОЛИТОВ” (Антидиктаторська та геть-окупаційна творчість у періоді 04.01.2010 - 06.09.2011).

Більшість „записок” занотовані автором після його безпосередньої участі і перебування в центрі подій – мітингів, демонстрацій, зіткнень з міліцією та спецпризначенцями, розмов з депутатами.
...
...
Книга представлена 218-ма сторінками Word-файла .
=-=-=-=
УкраЇнець_89

ПовідомленняНаписане: 09 вересня 2011, 15:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Мій найулюбленіший вірш!!!

Життя іде і все без коректур.
І час летить, не стишує галопу.
Давно нема маркізи Помпадур,
і ми живем уже після потопу.
Не знаю я, що буде після нас,
в які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
А ми живі, нам треба поспішати.
Зробити щось, лишити по собі,
а ми, нічого, – пройдемо, як тіні,
щоб тільки неба очі голубі
цю землю завжди бачили в цвітінні.
Щоб ці ліси не вимерли, як тур,
щоб ці слова не вичахли, як руди.
Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде.
Але не бійся прикрого рядка.
Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.
Не бійся правди, хоч яка гірка,
не бійся смутків, хоч вони як ріки.
Людині бійся душу ошукать,
бо в цьому схибиш – то уже навіки.

Джерело: Поезія, "Наукова Думка", К., 1998.

ПовідомленняНаписане: 19 березня 2015, 14:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сьогодні 19 березня святкує 85-річний ювілей українська поетеса Ліна Костенко.

З нагоди ювілею Ліни Костенко у соцмережах влаштували поетичний флешмоб
http://zaxid.net/news/showNews.do?z_nagodi_yuvileyu_lini_kostenko_u_sotsmerezhah_vlashtuvali_poetichniy_fleshmob&objectId=1344721

Image

Image

Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Хай живе вільна Україна!
Ліна

ПовідомленняНаписане: 19 березня 2015, 19:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ліна Костенко приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО»

"Для бійців добровольчого батальйону особливого призначення МВС України «Київ-1», а також дітей, які залишаються у зоні АТО, зібрано гуманітарну допомогу та подарунки – книжки. Ліна Костенко у переддень свого ювілею передала на фронт збірки своїх поезій з побажаннями та словами підтримки, написаними власноруч.

На титулі однієї з книг Ліна Василівна написала строфи з не опублікованої поезії:

«І жах, і кров, і смерть, і відчай,
І клекіт хижої орди,
Маленький сірий чоловічок
Накоїв чорної біди.

Це звір огидної породи,
Лох-Несс холодної Неви.
Куди ж ви дивитесь, народи?!
Сьогодні ми, а завтра – ви»."

http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/399071

Слава Ісусу Христу! Слава Україні! Хай живе вільна Україна!

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,