•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Мережевий етикет

Автор Повідомлення
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 18 лютого 2011, 17:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Шановне Товариство.
Пропоную до Вашої уваги текст статті, на яку я випадково нещодавно
натрапив. Довелося її перекласти і дещо відредагувати. Сподіваюсь
статті це не зашкодило.

Якщо Модератори не будуть проти, то текст буде опублікований без
вилучень і скорочень. Бажаю всім корисного і цікавого спілкування.

Цитата:
Мережевий етикет

Етикет - правила гарної поведінки, прийнятні в тій або іншій соціальній групі.

Мережевий Етикет (Netiquette)- це набір приписів, рекомендацій і порад про те, як поводитися в Мережі Інтернет (далі Мережа). Коли Ви освоюєте нову культуру, а Мережа, звичайно, має власну культуру, то можете зробити деякі помилки. Можна скривдити людину без явної причини, або, не зрозумівши, про що йде мова, виступити зі своєю різкою точкою зору. У результаті деякі користувачі (найчастіше, новачки) роблять усілякі помилки.

Мережевий Етикет має подвійну мету: допомогти новачкам звести кількість помилок до мінімуму, а також сприяти досвідченим користувачам Мережі в "навчанні" новачків. Якщо Ви будете дотримуватися декількох простих правил, то з меншою ймовірністю будете робити помилки, які можуть перешкоджати придбанню друзів у Мережі або просто нормальному спілкуванню.

* Пам’ятайте, що Ви розмовляєте з людиною
Згадайте золоте правило, якому вчили Вас ще в дитячому садочку: "Не роби іншим те, що не прагнеш отримати від них сам". Поставте себе на місце людини, з якою спілкуєтесь. Відстоюйте свою точку зору, але не ображайте навколишніх. У Мережі говорять: "пам’ятайте, що Ви розмовляєте з людиною".

Коли Ви використовуєте засоби телекомунікації, то маєте справу з екраном комп'ютера. Ви не можете використовувати жести, змінювати тон і вираз Вашого обличчя не має жодного значення. Слова, тільки слова - це все, що бачить Ваш співрозмовник. Коли ви ведете розмову по електронній пошті, у форумі, чаті або мессенджері можна дуже легко помилитися в тлумаченні слів Вашого співрозмовника. І, на жаль, забути про те, що Ваш адресат теж людина зі своїми почуттями й звичками... Це парадокс - комп'ютерні мережі знайомлять один з одним людей, які ніколи б не зустрілися в реальнім житті. Але у віртуальному просторі Ви відчуваєте в адресатах менше людяності, ніж у реальному житті.

Уявіть автолюбителя на вулиці, який проклинає інших водіїв, робить непристойні жести і взагалі поводиться, як дикун. Звичайна справа, вірно? Люди, що обмінюються повідомленнями по електронній пошті, у форумах, чатах або мессенджерах, часто схожі на таких автолюбителів. Багато хто з них ніколи б не дозволили собі цього віч-на-віч. Але присутність "посередника"- комп'ютера, вважають вони, допускає таку поведінку. Мережевий Етикет говорить подібному способу поведінки рішуче: "Ні!".

Звичайно, Ви використовуєте Мережу для вільного самовираження. Ви знайомитеся з новими словами й відвідуєте незнайомі Світи. Однак, не забувайте про головний принцип мережевого етикету: всюди в Мережі перебувають реальні люди.

* Тримайтеся тих же стандартів поведінки, що й у реальному житті
У реальному житті більшість із нас підкоряється законам, іноді через моральні обмеження, іноді через побоювання бути пійманим. У Мережі шанси бути пійманим порівняно невеликі. Люди іноді забувають про те, що "за екраном" перебуває жива людина, і думають, що в Мережі правила поведінки не такі суворі, як у звичайному житті. Ця омана зрозуміла, але однаково - це омана.

Стандарти поведінки можуть відрізнятися в різних точках віртуального простору, однак, вони не більш м'які, ніж в реальнім житті. Дотримуйтесь етики спілкування. Не вірте тим, хто говорить: "Уся етика тут полягає в тому, що Ви самі для себе встановите". Якщо Ви зустрічаєтеся із проблемою етичного характеру в Мережі, подумайте, як би Ви вчинили у реальному житті. Швидше за все, Ви швидко знайдете вирішення.

* Пам’ятайте, де саме Ви перебуваєте в Мережі
Скрізь свої правила і Мережевий Етикет, залишаючись незмінним в основах, може мінятися від комп'ютера до комп'ютера, від сайту до сайту. Те, що без коливань ухвалюється в одному місці, можуть сприйняти за брутальність в іншому. Наприклад, у конференціях, де обговорюються телевізійні програми, різні вигадки й плітки цілком нормальне явище. Але якщо ви вирішили здійснити вторгнення із ними в журналістську дискусію, популярності це Вам не додасть.

А оскільки Мережевий Етикет усюди свій, то непогано знати, де Ви перебуваєте в даний момент. Звідси висновок: не стрибайте навмання. Опинившись у новій ділянці віртуального простору, спочатку роздивіться. Приділіть час на вивчення обстановки - послухайте, як і про що говорять люди. Після цього вступайте в розмову. Якщо Ви не маєте певної думки, краще промовчати.

* Допомагайте іншим там, де Ви це можете зробити
Чому ставити запитання у віртуальному просторі ефективно? Тому що Ваші питання читають багато з тих людей, що знають на них відповідь. І навіть якщо кваліфіковану відповідь дадуть тільки кілька людей, загальний обсяг знань у Мережі значно збільшиться.

Інтернет сам по собі виріс із прагнення вчених до обміну досвідом. Поступово до цього захоплюючого процесу долучилися інші. Тому - беріть участь. Прочитавши довгі списки побажань того, що не потрібно робити, не бійтеся обмінюватися своїм досвідом. Одержавши корисні поради, не бійтеся поділитися ними з іншими. Обмін досвідом - захоплююче заняття. Це прадавня і славна традиція Мережі.

* Авторська думка
Усі думки та заяви, зроблені в повідомленнях на форумах, у чатах, у щоденниках і в коментарях до будь-яких матеріалів повинні сприйматися тільки як думки людини, що написала це повідомлення, якщо тільки спеціально не зазначене інше. Тобто, якщо людина працює в якийсь організації, належить до якої-небудь групи, його лист-стаття зовсім не обов'язково презентує думку всієї організації або групи.

* Намагайтеся не робити граматичних помилок
Письмова грамотність - те ж саме, що усна ввічливість. Зробіть хвилинну паузу, перечитайте своє повідомлення, перш ніж його посилати, виправте випадкові друкарські помилки - це буде Ваш знак поваги до Ваших співрозмовників. Однак пам’ятайте, у чатах і форумах присутня своя власна "грамотність", що іноді не збігається із грамотністю загальноприйнятої.

Тут багато пишуть "че", а не "що", "естессно" замість "природно", "ваще" замість "взагалі" і т.д. Крім того, останнім часом отримали поширення різні варіанти "албанського" викривлення мови, які охоплюють Мережу як епідемія, але це ще не говорить про те, що Ви повинні чинити так само - чемне й грамотне мовлення як і раніше вважається чеснотою, а ніяк не навпаки.

* Поважайте право на приватне листування
Пам’ятайте, що та інформація, яку Ви отримали засобами особистого листування, по електронній пошті, через різні комунікатори і мессенджери, у більшості випадків є саме особистою інформацією і не призначається для публікації у форумах, чатах або інших, суспільно доступних місцях у Мережі, за винятком тих випадків, коли Ваш співрозмовник дав особистий дозвіл на подібну публікацію. Неповага до таємниці листування - не тільки показник поганих манер.

Крім того, ніколи не повідомляйте Ваші логін або пароль незнайомим вам учасникам спілкування в мережі. І ніколи не вимагайте від своїх нових знайомих подібної інформації. Ми всі друзі й довіряємо один одному. Але є приватна інформація, яка не підлягає розголошенню ні за яких умов.Далі буде...

_________________
Споглядаючи із темного кутка...

Востаннє редаговано: Ріно (18 лютого 2011, 18:17), редаговано 3 раз
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 18 лютого 2011, 18:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Продовження...

Цитата:
Мережеві "премудрості"

* Що це за дивні значки?
Обмінюючись текстовими повідомленнями, ми не чуємо живих інтонацій нашого співрозмовника. Тому користувачі Мережі наловчилися використовувати для позначення своїх емоцій прості "картинки", складені з декількох розділових знаків. Їх називають "смайлики".

Найпоширеніші смайлики:
:-) - посмішка, радість
:-( - сум, смуток
:-o - подив
;-) - підморгування

Смайлики - улюблений засіб користувачів висловити свої письмові емоції, крім текстових смайликів доступні також графічні й анімовані. Однак варто пам'ятати, що зайва кількість смайликів ускладнює читання тексту, а повідомлення, що складаються із одних лише смайликів, вже переходять у розряд "флуду" і найчастіше порушують правила.

* Скорочення
Багато "запеклих мешканців Мережі" активно користуються у своїх повідомленнях дивними сполученнями літер: імхо, asap або ще щось в такому дусі. Якщо Ви зустрінете щось подібне, не лякайтеся - це стійкі скорочення, запозичені з англомовної частини Мережі й вони завжди щось означають.

Перелік найбільш поширених скорочень:
IMHO, імхо - "In My Humble Opinion" - "по моїй скромній думці";
LOL - "Laugh Out Loud" - "я голосно сміюся";
BTW - "By The Way" - "до речі";
AFAIK - "As Far As I Know" - "Наскільки я знаю";
NFC - "No Further Comments" - "Я все сказав";
WBR - "With Best Regards" - "З найкращими побажаннями";
ASAP - "As Soon As Possible" - " Якомога швидше";
AKA - "Also Known As" - "Відомий також як:".

Якщо ж Ви знавець подібних фразочок - не поспішайте їх використовувати. Вас можуть просто не зрозуміти, постарайтеся знайти підходящі звичайні слова, їх досить багато.

* Що таке оффтопік?
Конференція звичайно розбита на кілька форумів, кожний з яких має свою тематику, наприклад спорт, наука, комп'ютери і техніка і т.і. Розміщення повідомлення, що не підходить по своєму змісту до тематики форуму або конкретної галузі, у якій уже ведеться обговорення, називається оффтопік (offtopic) і досить часто вважається порушенням правил. Ознайомтеся з описом тематики форумів і тільки після цього, вибравши підходящий по тематиці, публікуйте своє повідомлення.

* Що таке оверквотінг?
Як правило, коли у форумі користувач відповідає на будь-чиє повідомлення, є можливість графічно виділити цитату з повідомлення. Це робиться для того, щоб інші присутні зрозуміли, що, власне, коментується. Найпоширенішою помилкою в цьому випадку є так званий оверквотінг (overquoting) - надлишкове цитування.

Тому що для того, щоб була зрозуміла відповідь, майже завжди, зовсім ні до чого цитувати все вихідне повідомлення. Досить процитувати тільки ту частину, яка необхідна для розуміння відповіді. Але нерідко буває так, що користувач цитує величезний лист тільки для того, щоб написати "Згодний" або "Підпишуся під кожним словом".

Будь ласка, не зловживайте надмірним цитуванням, цим Ви тільки ускладните читабельність, а в окремих випадках подібне може бути порушенням правил.

* Що таке флуд?
Флуд (flood) - це потік повідомлень, що не несуть майже ніякого змістовного навантаження. Це такі повідомлення, які можна було б безболісно вилучити, (а точніше, навіть і не публікувати) без усякого збитку для співтовариства. Звичайно флудять користувачі, яким по великому рахунку нема чого сказати, але які прагнуть привернути до себе увагу.

Вони починають відповідати майже на кожне повідомлення у форумі, причому відповіді не несуть ніякого змістовного навантаження і звичайно виглядають як короткі однорядкові репліки: "Точно!", "Згодний!", "Я теж так думаю!", "Ух, ти!", а також великі повідомлення, що не мають ніякого відношення до теми обговорення, наприклад оповідання, що звичайно починаються зі слів: "А от у мене таке теж було, але взагалі то я не в курсі..." і так далі. У деяких форумах флуд дозволений і вітається, але в тематичних форумах флуд найчастіше заборонений правилами.

* Що таке флейм?
Флейм (flame) - це "суперечка заради суперечки". Коли всі забувають, із чого почалася розмова й починають запекло сваритись один з одним - отоді й починається флейм. Ми говоримо про людину, що вона розпалює флейм, якщо вона: переходить по ходу розмови на особистості; допускає образи особистого, національного, релігійного, статевого або професійного характеру; веде дискусію неврівноважено, провокує скандал.

Є просте правило - ніколи не варто підтримувати флейм. Так, саме так - особисті "наїзди" слід залишати без відповіді, ігнорувати скандалістів, "флеймерів" і "флудерів", а право врегулювання проблем надати тим, хто цим і повинен займатися - модераторам.

* Що таке "КАПСИТИ"?
Не варто писати слова ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ (КАПСИТИ - набирати повідомлення затиснувши клавішу CAPS) - це сприймається як грубий галас. Якщо Ви прагнете підсилити емоційність своєї промови, помістіть слова в зірочки або в знаки підкреслення, наприклад: "Я просто _певен_ у цьому".

* Що таке трансліт?
Багато користувачів не мають на клавіатурі кириличних літер і тому їх повідомлення виглядає приблизно в такий спосіб: "zdravstvujte, u menja tut vopros est'", тобто важко читабельний набір латинських літер. Подібне написання дуже часто сприймається як неповага до співрозмовників і є порушенням правил, а написані в такий спосіб повідомлення просто видаляються модераторами форумів. Поважайте своїх співрозмовників, придбайте наклейки з кириличними літерами, користуйтеся сайтами-перекодувальниками трансліту, налаштуйте фонетичну розкладку клавіатуру: головне - пишіть кирилицею кириличними літерами.

Дотримання порядку = спілкування з комфортом

* Порушники і "варта правопорядку"
У віртуальному спілкуванні, як і у звичайному, зустрічаються ситуації негативного характеру, розв’язувати які покликані люди, що стежать за дотриманням правил і порядку, так звані модератори. Основне завдання модератора - підтримка порядку у віртуальному співтоваристві, будь це форум, чат або ігрові кімнати, створення комфортної атмосфери для присутніх, недопущення лайки, образ, переходу на особистості, відстежування й припинення всіляких порушень, а також, у деяких випадках, усунення технічних неполадок. У процесі своєї роботи модератор користується різними засобами.

Він має деякі додаткові чисто технічні можливості: блокування користувачів; видалення повідомлень; перенос теми в інший форум; закриття теми і так далі, однак основним засобом роботи для нього є листування з порушниками - відкрите - безпосередньо у форумі, у вигляді повідомлень, які прочитають усі присутні, а також закрите - коли порушники попереджаються особистими повідомленнями.

Привселюдно обговорювати дії модераторів категорично заборонено, інакше це може вилитися в нескінченні сперечання модераторів і користувачів. Усі розбіжності з модераторами вирішуйте в особистому листуванні або відправляйте скаргу адміністрації сайту. Крім того, модератор форуму, якщо він вважає за потрібне, може сам пояснити свої дії повідомленням, спрямованим до всіх.

Модератор - це не доглядач і не кат, а людина, що підтримує у віртуальному співтоваристві порядок і комфортну атмосферу. Найкращий модератор - це той, чия діяльність практично не помітна, але порядок і комфорт на форумі, проте, забезпечує.

Працювати модератором непросто і його праця заслуговує поваги. Якщо Ви категорично не згодні із модерацією на одному з незліченних сайтів у всесвітній павутині - пошукайте інший, з більш демократичними порядками. Або створіть свій, такий, як прагнете Ви, із встановленими Вами правилами й порядками.

* Вчіться вибачати іншим їх помилки
Кожний колись був новачком. Тому коли хтось припускається помилки - будь це друкарська помилка в слові, необережний флейм, дурне запитання або невиправдано довга відповідь - будьте до цього поблажливі. Навіть якщо руки чешуться відповісти, подумайте двічі. Якщо Ви маєте гарні манери, це ще не означає, що Ви маєте ліцензію на викладання цих манер усім іншим.

Якщо ж Ви вирішили звернути увагу користувача на його/її помилку, зробіть це коректно і краще не в конференції, а в особистому повідомленні. Дайте людям можливість для сумнівів. І не будьте зарозумілим і гордовитим. Як відомо, виправлення в тексті часто теж містять граматичні помилки; також і вказівка на недотримання правил Мережевого Етикету, буває, наочно демонструє порушення цього ж Етикету.

* Заключне слово
Мережевий Етикет є всього лише наочним довідником і посібником з нормального, людського спілкування для незлічимої кількості користувачів Всесвітньої Мережі, дотримання цих нескладних рекомендацій допоможе всім нам швидко одержати потрібну інформацію у відповідь на наші запитання, знайти нових друзів, зміцнити старі зв'язки й просто одержати задоволення від віртуального спілкування один з одним, не дивлячись на відстані, відмінності у віці, вихованні, національному походженні та віросповіданні - будемо ввічливі один до одного й гарного Вам коннекту (зв’язку)!


_________________
Споглядаючи із темного кутка...
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 19 лютого 2011, 08:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Додаткова інформація з використання на форумах BB кодів.

Цитата:
BB код (bbCode (абр. від Bulletin Board Code)
BB коди - це набір тегів (елементів мови розмітки гіпертекстів), заснованих на мові HTML і розроблених спеціально для використання в повідомленнях форуму. Вони дозволяють виконувати форматування тексту набагато простіше, ніж в HTML, причому не порушуючи цілісність сторінки. Можливість використання BB кодів налаштовується адміністратором індивідуально для кожного розділу форуму, тому, перш ніж використовувати BB-коди в повідомленнях, ви повинні переконатися, що вони дозволені.


За цим посиланням наведені приклади використання BB кодів.

_________________
Споглядаючи із темного кутка...
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 19 лютого 2011, 09:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Шановний Деректоре №1, я вас дуже прошу, не виставляйте себе
більшим дикуном ніж ви є насправді. Приберіть, будь ласка, звідси цю
вашу недоречну "Ламбаду". Якщо ви не знаєте як це зробити -
зверніться по допомогу до Модераторів. Так і скажіть: "Утнув дурницю,
хочу виправитись!" Вони зрозуміють і допоможуть.

N.B. Ніколи не пізно змінитися на-краще. Щасти вам!

_________________
Споглядаючи із темного кутка...
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 19 лютого 2011, 10:20 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Ріно написав:
Шановний Деректоре №1,


:))))

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 20 лютого 2011, 09:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Дякую за розуміння...
Хоча не знаю достеменно кому саме: Богові, Модераторам чи самому
"Деректору"... Проте, про-всяк випадок, дякую всім.

_________________
Споглядаючи із темного кутка...
Деректор1


Повідомлень: 188
Звідки: Бедичів

ПовідомленняНаписане: 20 лютого 2011, 14:39 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ріно написав:
Шановний Деректоре №1, я вас дуже прошу, не виставляйте себе
більшим дикуном ніж ви є насправді. Приберіть, будь ласка, звідси цю
вашу недоречну "Ламбаду". Якщо ви не знаєте як це зробити -
зверніться по допомогу до Модераторів. Так і скажіть: "Утнув дурницю,
хочу виправитись!" Вони зрозуміють і допоможуть.

N.B. Ніколи не пізно змінитися на-краще. Щасти вам!

Ви б поменше дурні писали б-то мені і не довелосяб ставити таких от картинок:Image

_________________
Сильні регіони-заможня держава!
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 21 лютого 2011, 07:42 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Так.. Зрозуміло...
Свою подяку пану Деректору №1 скасовую, як занадто
передчасну. Виявляється, додаткові знання не завжди і не кожному
можуть піти на-користь. Чергове розчарування у житті... Прикро...

_________________
Споглядаючи із темного кутка...
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 21 лютого 2011, 09:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ріно написав:
Так.. Зрозуміло...
Свою подяку пану Деректору №1 скасовую, як занадто
передчасну. Виявляється, додаткові знання не завжди і не кожному
можуть піти на-користь. Чергове розчарування у житті... Прикро...

Шановний пан Ріно! Доброго ранку.
З великим сумом прочитала,що такі "супчики",
як "Деректори" можуть стати причиною Вашого розчарування
у житті. Це дуже прикро,я сказала б навіть смішно.
Не звертайте,будь ласка уваги.
Дякую,до побачення.

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Ріно


Повідомлень: 79
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 22 лютого 2011, 07:41 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Шкода написав:
Не звертайте,будь ласка уваги.
Дякую,до побачення.


Та ні, що Ви, шановна пані Шкода...
Звісно ж я не переймаюся через подібні дрібниці.
Це я так, мабуть не дуже вдало, пожартував. Дякую і Вам :o)

_________________
Споглядаючи із темного кутка...

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET