•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Слова і вирази українською мовою.

Автор Повідомлення
М.Джура

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:06 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А Ви все жартуєте:)?Дивіться,пане Суворий,дожартуєтесь:)

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:15 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

М.Джура написав:
А Ви все жартуєте:)?Дивіться,пане Суворий,дожартуєтесь:)
Зрозумілим було б і Ваше прохання - необов'язково одразу погрожувати=)

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Це я ще й не погрожую:)

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:31 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ні, ви мені просто жартувати забороняєте=)

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Оксанка-львівянка написав:
пан Суровий Ви от вчите чи намагаєтесь вчити слова і вислови українською.... а таке просте правило етикету у Вас цілком відсутнє.... В основі кожної національної культури лежить мовний етикет народу..українці впродовж віків дбають про скарбницю мовного етикету... тому давайте говорити як УКРАЇНЦІ...традицію звертатись на *ВИ*..Це один із традиційно українських способів вияву шанобливості....
Наснаги Вам!
Дякую Вам дуже за Ваше зауваження! Я тепер постійно перед тим як накричати на когось думаю, а що на це пані зі Львова скаже?=) І така думка мене стримує від неетичних висловлювань!

Редаговано: пан Суворий (24 жовтня 2011, 16:36)
М.Джура

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Чому ж?Жартуйте.Тільки ж дожартуєтесь.

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 16:43 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пані, що означає "дожартуєтесь"?
Чи то я Вас своїми жартами кривджу?
Чи то Ви мені наставницьку пораду даєте?
Шо то має бути?

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 17:04 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Взагалі то це жарт,але в кожному жарті є частка правди.:)ЖАРТ!Проїхали,добре?:)

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2011, 17:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Джура - Зброєносець у козацької старшини (XVI–XVIII ст.). "Батьку отамане! Це джура мій, Кузьма (І.Карпенко-Карий)"
Цитриновий - лимоновий;
Какофонія - безладне, хаотичне, немилозвучне сполучення звуків, що болісно вражає слух (у музиці, віршах);
Накладанець - канапка;
Шал - раж, навіженство; (битви) розпал, кульмінація; (нестримний гнів) лють; (юнацький) запал, молодецтво; шаленість; п! БОЖЕВІЛЛЯ;
Закасувати - закачувати: Ану, багачки, не галасуйте, а закасуйте спідниці та й біжіть на постерунок [прання] (Ірина Вільде, Сестри.., 1958, 333); Вона розщібнула рукав, закасала аж до плечей і встромила у воду руку, блакитну в місячнім сяйві (Михайло Коцюбинський, І, 1955, 302).

ПовідомленняНаписане: 14 листопада 2011, 15:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Підкажіть як буде "утрєннік" та "обнулить" (якщо ми говоримо про автомобільний тахометр) українською.

ПовідомленняНаписане: 15 листопада 2011, 00:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Обнулити мабуть так і буде.
А от з утренніками якось не склалось :(

ПовідомленняНаписане: 15 листопада 2011, 08:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

утреннік, це взагалі-то ранок...

ПовідомленняНаписане: 15 листопада 2011, 09:25 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дякую.
Мій словник так само переклав=) Але якщо говорити про виступи в дитячих садках?!

ПовідомленняНаписане: 16 листопада 2011, 22:51 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Обнулити, тобто виставити на нуль, можна одометр, а ніяк не тахометр)) Щодо "утренник" - це суто совкове слово і українською не перекладається, та й не потрібно воно нам*)))
Оксанка-львівянка

ПовідомленняНаписане: 16 листопада 2011, 23:48 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

чому не перекладається.... привикли до кацапського *утреніка*.... потрібно це слово взагалі викорінити..... у дитячих садочках це зараз святковий ранок..... святкове дійство....

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,