•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Слова і вирази українською мовою.

Автор Повідомлення
Буковинка

ПовідомленняНаписане: 17 листопада 2011, 01:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Так, звичайно, ранок, свято, вистава, як вам більше подобається*))))
пан Суворий

ПовідомленняНаписане: 17 листопада 2011, 09:42 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дякую, красуні=) і за одометр теж...=)

ПовідомленняНаписане: 17 листопада 2011, 18:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я зазвичай говорю-музичне свято.Це може бути "свято осені",чи "новорічне свято","випускний бал"і т.д. Вони,до речі не завжди за часом збігаються з ранком.Хоча,якщо чесно,то у нас в садочках їх виключно "утрініками" і називають,лише в плані офіційно пишуть "ранок"

ПовідомленняНаписане: 29 грудня 2011, 19:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Мені в одній книзі впало в очі слово:ОПРИЯВНИТИ(повернутися у свідомий стан після заглиблення в себе).

ПовідомленняНаписане: 03 березня 2012, 13:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Недосвіт-проморозок,мороз до сходу сонця.

ПовідомленняНаписане: 24 червня 2012, 22:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Може кого зацікавить: Автентична Львівська Абетка Ґвара: http://mirknig.com/knigi/guman_nauki/1181486662-avtentichna-lvvska-abetka-vara.html для тих хто хоче поповнити свій словесний запас.
Іще Мова-краса і сила: Суспільно-креативна роль української мови в ХІ - середині ХІХ ст. І. Фаріон: http://mirknig.com/knigi/guman_nauki/1181519693-mova-krasa-sila-susplno-kreativna-rol-ukrayinskoyi-movi-v-h-seredin-hh-st.html
МіхаельВітман

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 15:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Українська мова в Київській Русі: http://www.youtube.com/watch?v=By97WtKBe58
Іван_Київ

ПовідомленняНаписане: 20 липня 2012, 08:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Радіо "ЕРА", ефір вранці, в гостях депутат від НУНС помоєму, декілька раз вжив слово "придбавати" (в сенсі купувати) - "громадани придбавають" "потрібно придбавати" - це правильно?

Ведучі - (це, мабуть, на єдиній пристойній розмовній радіостанції України!) дозволяють собі ляпи накшталт
"переймаються вартості житла..." тощо
замість "переймаються вартістю житла" - і таких ляпів - безліч.
Це ведучі. Що відмочують гості - страх Господній.
За такі ляпи в інші часи ведучий добряче отримав би по шиї, а за слідуючий ляп - був би звільнений.
Іван_Київ

ПовідомленняНаписане: 20 липня 2012, 08:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

живий приклад -
"Вони були в захваті про те..."
замість
"Вони були в захваті від того..."
жах
так це інтелігентно-інтелектуальна радіостанція, а що відбувається на музично-розважальних!? Пліз - сенкс, хіба ж так можна?
Останнім часом почали говорити "проблєма" замість "проблема"
"двіста" замість "двісті", про наголоси взагалі мовчу -
покАжу
тОбі
лЮблю
чи може українська мова настільки гнучка що будь-які правила не можна застосовувати і розмовляти хто як хоче і я просто придираюсь?
М.Джура

ПовідомленняНаписане: 26 червня 2013, 15:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

В українській мові є слово не лише "гарбуз",але й "кабак".А на кабачки у нас в селі говорили ще й "кабачата".
Гарне слово- "РОКОВАНИЙ",те ж що і "приречений".

ПовідомленняНаписане: 10 листопада 2013, 12:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

М.Азаров не писатиме Всеукраїнський диктант.
http://www.unn.com.ua/uk/news/1270345-m-azarov-ne-pisatime-vseukrayinskiy-diktant
А шкода! :-)

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2014, 14:31 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Кеба (кебата)- це ніби поєднання вміння з розумінням, як краще те вміння застосовувати на практиці.
"Немає кеби"(не кебає)- не має вміння щось зробити.
"Докебати" - додуматись, як зробити щось. "Покебати"- подумати, як його краще зробити.

ПовідомленняНаписане: 12 грудня 2014, 15:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Іван_Київ написав:
живий приклад -
"Вони були в захваті про те..."
замість
"Вони були в захваті від того..."
жах
так це інтелігентно-інтелектуальна радіостанція, а що відбувається на музично-розважальних!? Пліз - сенкс, хіба ж так можна?
Останнім часом почали говорити "проблєма" замість "проблема"
"двіста" замість "двісті", про наголоси взагалі мовчу -
покАжу
тОбі
лЮблю
чи може українська мова настільки гнучка що будь-які правила не можна застосовувати і розмовляти хто як хоче і я просто придираюсь?

так... ))) або "КиЄв", "приймали участь" замість "брали участь".

У мене є красиве слово "кацавєйка". Так моя бабуся називала коротеньку безрукавку.

Також важливо гвоорити: "відповідно ДО..." і "згідно З..." , а не навпаки, як це часто буває.
Дядя Ваня

ПовідомленняНаписане: 12 грудня 2014, 16:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ще чув дике "гратулювати"
"я гратулюю вас"...

Нечуй-Левицький перевертається з шаленою швидкістю
М.Джура

ПовідомленняНаписане: 12 грудня 2014, 17:07 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня написав:
ще чув дике "гратулювати"
"я гратулюю вас"...

Нечуй-Левицький перевертається з шаленою швидкістю

А мені подобається, тільки, по моєму, правильно з "ґ".

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,