•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Меморіальні заходи в Холодному Яру

Автор Повідомлення
Беркут


Повідомлень: 139
Звідки: Севастополь

ПовідомленняНаписане: 24 квітня 2012, 16:44 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

28 жовтня 1995 р. на місці останнього бою Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака Всеукраїнське політичне об’єднання “Державна самостійність України” поставило пам’ятний знак. Відтоді патріотична громадськість вшановує на Кресельцях і
в Мельниках козаків і старшин полку гайдамаків Холодного Яру.
Заходи проходять під егідою Історичного клубу “Холодний Яр”.
Співорганізаторами цьогорічних вшанувань виступили Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Національний заповідник “Чигирин”, ГО “Вільне козацтво Холодного Яру”, Холодноярська ініціатива, Народний рух України, Товариство “Чорні запорожці” та готельно-ресторанний комплекс “Дикий хутір”.

29 квітня 2012 р., в неділю, о 12.00 в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області буде відкрито пам’ятник хліборобам Соснівки, Дев’ятки, Скаржинки і Тирнавки, які загинули післяжнивної пори 1920 року від шабель червоного ескадрону (при нинішній трасі Київ – Знам’янка, поворот на Соснівку – між Вищими і Нижчими Верещаками). Автор пам’ятника – Дмитро Бур’ян (Черкаси). Побудову пам’ятника здійснено коштом Холодноярської ініціативи за участю Історичного клубу “Холодний Яр”. У цей же день, о 15.00, відбудеться покладання квітів до пам’ятника чорноліському отаманові Пилипові Хмарі в с. Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області.
30 квітня, у понеділок (вихідний день!), об 11.00, в центрі села Мельники Чигиринського району Черкаської області розпочнуться вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру.
У програмі вшанувань – покладання квітів на могилі Василя Чучупака та братській могилі холодноярців на кладовищі села Мельники, меморіальний мітинг біля пам’ятника Героям Холодного Яру та пам’ятника Юрію Горлісу-Горському (в центрі с. Мельники, біля школи), реконструкція бою холодноярців з більшовиками (100 м праворуч від дороги Мельники – Кресельці, 1,5 км від місця проведення мітингу; відповідальний Олег Островський), покладання квітів до меморіалу Холодноярським героям на хуторі Кресельці (біля Креселецького лісництва), освячення зброї та прапорів на берегах Гайдамацького ставу (неподалік Мотриного монастиря, табличка “Монастирський став”), поминальний обід, екскурсія до дуба Максима Залізняка, відкриття музею Холодного Яру на хуторі Буда та концерт за участю кращих українських співаків, зокрема кобзарів Тараса Силенка і Тараса Компаніченка, лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка, бардів Гриця Лук’яненка, Володимира Самайди, Володимира Гонського, Василя Панченка та інших.
Запрошуємо до участі членів Історичного клубу “Холодний Яр”, патріотичних організацій, козацьких товариств, військово-історичних клубів, партій, журналістів, народних депутатів усіх рівнів, читачів “Незборимої нації”, “Шляху перемоги”, “Літературної України”, “Козацького краю”, “Української літературної газети”, “Українського слова”, “Свободи”, “Української газети”, “Нації і держави”, всіх небайдужих. Запрошуємо українські телеканали висвітлити меморіальні заходи в Холодному Яру.
Якщо інші об’єднання, партії, товариства та фізичні особи виявлять бажання бути офіційними співорганізаторами заходів у Холодному Яру, то мають внести благодійні внески на організацію урочистостей.
У заходах візьме участь делегація Львівської обласної ради на чолі з її головою Олегом Панькевичем. До зустрічі в Холодному Яру!

Довідки: 098-00-26-994 (Петро), 066-270-20-98 (Максим),
066-709-83-16 (Владислав). kovalroman1@gmail.com

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”


У Холодному Яру – новітня облава на гайдамаків?

Тяжко з’ясувати, за яких обставин ідея пошуку “страшного ворога”, що є загрозою для нинішньої влади, з’явилася у тих, хто живучи в Україні, чомусь із підозрою ставиться до всього українського. Але фактом лишається факт: готельно-ресторанний комплекс “Дикий хутір” поруч з холодноярським дубом Максима Залізняка, який очолюють члени Історичного клубу “Холодний Яр” Олег і Леся Островські, влада на Чигиринщині визначила як об’єкт для “бомбардування” контролюючими органами.
Як і торік, посилення тиску на Островських “випадково” співпало в часі з підготовкою до вшанувань Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, в організації яких Олег і Леся Островські беруть найактивнішу участь. До складу “ескадрильї”, відправленої на знищення “Дикого хутора”, включили всі можливі контролюючі органи – схоже, для них інших бойових завдань у районі не існує…
Несподіванкою для влади стала жорстка реакція ЗМІ на пресинг острівця сучасної холодноярської вольниці. На захист виступили обласні та всеукраїнські газети – “Вечірні Черкаси”, “Прес-Центр”, “Газета по-українськи”. Їх підтримали журналісти інтернет-видань “Провінція” і “Прочерк”, звичайно ж і “Незборимої нації”, а також тележурналісти “Студії-2”. Натиск зменшився та чи надовго?
Замість тихих “розборок хутірського масштабу” справа набула всеукраїнського розголосу. Одразу заявили про підтримку Островських та їхньої справи настоятель чигиринського храму Святих первоверховних апостолів Петра і Павла протоієрей Василь Циріль, відомі письменники Роман Коваль і Василь Шкляр, знаменитий кобзар, заслужений артист України Тарас Силенко та багато інших достойників. Коли ж Олега Островського запросили на “височайше” погодження плану архітектурної забудови, то поруч з отаманом сучасних холодноярських козаків чиновники несподівано для себе побачили людей, вага яких в українському суспільстві не вимірюється тимчасовими політичними посадами – зокрема, прийшли підтримати митрополит, владика Черкаський і Чигиринський Іоанн та заслужений художник України Микола Теліженко.
Місцеві козаки іронічно цікавляться у можновладців, “пошто сєй Гєрасім” регулярно каменюку тягне до човна перевіряючих, коли споряджає їх на чергову перевірку. Про всяк “Козацький край” нагадав, що любити Україну в Україні ж таки поки що наче офіційно не заборонено: “Наш улюблений Холодноярський прапор не має жодного стосунку до кольорів існуючих політичних партій – він абсолютно “політкоректно” чорно-білих кольорів. Правда, з чітко промальованим тризубом: Україну Холодний Яр таки любить понад усе – ніде правду діти! Але ж за це у нас ніби ще не карають?”
Територію “Дикого хутора” вже під час цьогорічних вшанувань, 30 квітня, заплановано переформатувати під музей Холодного Яру – з експозиціями про історію краю, славного тим, що в усі часи давав наснагу борцям за волю. Гармонійно поєднуватиметься з музеєм Визвольної боротьби церква Київського патріархату – на честь Святого праведного Петра Калнишевського, останнього кошового отамана Запорозької Січі. Її зведення завершують отаман Вільного козацтва Холодного Яру Олег Островський, холодноярська берегиня Леся Островська та їхні друзі-меценати.
На честь відкриття музею надвечір 30 квітня на “Дикому хуторі” відбудеться концерт відомих українських співаків – кобзарів та сучасних рок-музикантів.
Вітаємо вас зі святами, шановні прихильники Холодноярського вогню!

Петро ДОБРО
Черкаси – хутір Буда
Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
Газета “Незборима нація” в Інтернеті
http://nezboryma-naciya.org.ua/

24 квітня 2012 р. о 18.25 на телеканалі “Культура” демонструватиметься документальний фільм Романа Коваля і Олександра Домбровського “Отаман Зелений”.
Повтор 25 квітня о 13.25.
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 24 квітня 2012, 17:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олега і Лесю залякують тільки за те, що вони такими заходами
відроджують пам"ять в українців.
А чим більше українців буде згадувати якого вони роду-славного
козацького! Тим важче буде втілити кремлівський план
по знищенню Незалежності.
Мразі ненавиджу, ще минулого року сексоти переписували
номери автобусів і машин, які приїхали на вшанувальні заходи.
Але, кожного року все більше і більше приїздить людей.

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Беркут


Повідомлень: 139
Звідки: Севастополь

ПовідомленняНаписане: 27 квітня 2012, 19:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Погодинний план заходів у Холодному Яру 29 – 30 квітня 2012 р.
Прес-реліз № 614

Свято в Холодному Яру
Від 1995 р. патріотична громадськість вшановує в Холодному Яру козаків і старшин полку гайдамаків Холодного Яру, які у 1918 – 1920-х рр. боронили рідну землю від російських окупантів. Заходи проходять під егідою Історичного клубу “Холодний Яр”. Співорганізаторами цьогорічних вшанувань виступили Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Холодноярська ініціатива, ГО “Вільне козацтво Холодного Яру”, Конгрес українських націоналістів, партія “Батьківщина”, Народний рух України, Національний заповідник “Чигирин”, Товариство “Чорні запорожці”, Асамблея громадянських організацій малого і середнього бізнесу України, громадянський рух “Вільний простір”, готельно-ресторанний комплекс “Дикий хутір”, а також Ігор Гаврищишин, Анатолій Голубович, Анатолій Кучеренко, Олександр Рибалка, дід Карбала із Цвітної, Анатолій Дідук та Ігор Сметанський, які здійснити внесок на організацію меморіальних заходів у Холодному Яру.

29 квітня 2012 р., в неділю, в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області буде відкрито пам’ятник хліборобам Соснівки, Дев’ятки, Скаржинки і Тирнавки, які загинули післяжнивної пори 1920 року від шабель червоного ескадрону (на трасі Київ – Знам’янка поворот на Соснівку між селами Вищі та Нижчі Верещаки). Автор пам’ятника – Дмитро Бур’ян (Черкаси). Його побудову і встановлення здійснено коштом Холодноярської ініціативи за участю Історичного клубу “Холодний Яр”.
Мітинг почнеться о 12.00. Вестиме його письменник Роман Коваль. Заплановано виступи сільського голови Лариси Лебідь, творця пам’ятника – скульптора Дмитра Бур’яна, письменника Василя Шкляра, голови ВО “Свобода” Олега Тягнибока, народного депутата України Тараса Стецьківа, представника Холодноярської ініціативи Андрія Юсова, голови філіалу “Холодний Яр” заповідника “Чигирин” Богдана Легоняка, отамана Вільного козацтва Холодного Яру Олега Островського, голови Кіровоградської організації ВО “Свобода” Олександра Ромащенка, голови Молодіжної організації ВО “Свобода” Руслана Андрійка, член Координаційної ради Асамблея громадянських організацій малого і середнього бізнесу України Ігор Гурняк, також Романа Хмари, керівника Східного загону ВО “Тризуб”, нащадка отамана Чорноліського полку Пилипа Хмари.
Поетеса Ольга Страшенко прочитає вірш про Соснівську трагедію 1920 року.
Співатимуть заслужений артист України кобзар Тарас Силенко, барди Володимир Гонський та Василь Панченко. Очікується приїзд народної артистки України Ніни Матвієнко.
У цей же день, о 15.00, відбудеться покладання квітів до пам’ятника чорноліському отаманові Пилипові Хмарі в с. Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області.

30 квітня, у понеділок (вихідний день!), у центрі села Мельники Чигиринського району Черкаської області біля пам’ятника Героям Холодного Яру та пам’ятника поручникові Армії УНР письменникові Юрію Горлісу-Горському (в центрі с. Мельники, біля школи) розпочнеться меморіальний мітинг.
Про початок мітингу о 12.00 сповістить тулумбас Чорних запорожців. Вестиме мітинг письменник Роман Коваль. У програмі – виступи автора роману “Чорний Ворон” Василя Шкляра, голови ВО “Свобода” Олега Тягнибока, заслуженого художника України Миколи Теліженка, заступника голови Верховної Вади України Миколи Томенка; голови Львівської обласної ради Олега Панькевича; голови Конгресу українських націоналістів Степана Брацюня; голови філіалу “Холодний Яр” заповідника “Чигирин” Богдана Легоняка; заступника голови Народного руху України, голови “Молодіжного руху” Івана Крулька; отамана Вільного козацтва Холодного Яру Олега Островського; капелана Львівського крайового братства вояків УПА о. Михайла, писаря Товариства “Чорних запорожців” Олександра Стеця з Перемишля; члена Головного Проводу Конгресу українських націоналістів Андрія Лопушанського, члена Координаційної ради Асамблея громадянських організацій малого і середнього бізнесу України Олексія Цокалова, а також Романа Хмари, керівника Східного загону ВО “Тризуб”.
Під час мітингу буде відправлено делегацію для покладання квітів на могилу Василя Чучупака та братську могилу холодноярців на кладовищі села Мельники. Біля вояцьких могил пролунає сальва пам’ять і пошани до борців за волю України.
Після мітингу відбудеться реконструкція бою холодноярців з більшовиками (100 м праворуч від дороги Мельники – Кресельці, 1,5 км від місця проведення мітингу; відповідальний Олег Островський).
Орієнтований початок – о 14.00. Завершення – о 14.45.
Офіційне покладання квітів до меморіалу Холодноярським героям на хуторі Кресельці офіційно не входить до програми, але охочі можуть покласти квітку пам’яті (меморіал Холодноярським героям – 200 м за Креселецького лісництва).
О 15.30 тулумбас Чорних запорожців сповістить про початок освячення зброї та прапорів, яке здійснять священики Української православної церкви Київського патріархату. Подія відбудеться неподалік Мотриного монастиря на берегах Гайдамацького ставу (табличка “Монастирський став”). Відповідальні – Роман Коваль та В’ячеслав Стасенко, режисер Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Панаса Саксаганського, лауреат літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького.
16.45 – 17.45 – поминальний обід на березі Гайдамацького ставу.
16.45 – 17.15 – для іншої частини учасників – екскурсія на хутір Буда до дуба Максима Залізняка.
О 17.30 відбудеться урочисте відкриття Музею історії Холодного Яру на хуторі Буда.
17.45. – 18.45 – поминальний обід на хуторі Буда.
19.00. Концерт за участю кращих українських співаків, зокрема народної артистки України Ніни Матвієнко, заслужених артистів України – кобзарів Тараса Силенка і Тараса Компаніченка, лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка, бардів Гриця Лук’яненка, Володимира Самайди, Володимира Гонського, Василя Панченка, талановитого юного співака з Кам’янки Максима Конверцева та інших.

Якщо об’єднання, партії, товариства та фізичні особи виявлять бажання бути офіційними співорганізаторами заходів у Холодному Яру, то мають внести благодійні внески на організацію урочистостей.
Запрошуємо українські телеканали висвітлити меморіальні заходи в Холодному Яру.
До зустрічі в Холодному Яру!

Довідки: 098-00-26-994 (Петро), 066-270-20-98 (Максим),
066-709-83-16 (Владислав). kovalroman1@gmail.com

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
Газета “Незборима нація” в Інтернеті
http://nezboryma-naciya.org.ua/
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 27 квітня 2012, 20:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Беркут, вибачте за запитання,
а Ви що з самого Севастополя приїдете?

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 01 травня 2012, 09:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Вчора у Холодному Яру був розвернутий величезний прапор!
Але "перевернутий".
Зверху жовте, знизу синє.
Випадковість, чи навмисно?
http://polis-luga.blogspot.de/2011/07/blog-post_23.html
У кого є які думки з цього приводу?

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Беркут


Повідомлень: 139
Звідки: Севастополь

ПовідомленняНаписане: 01 травня 2012, 09:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Прес-реліз № 615

Свято в Холодному Яру звершилося

Цього року вшанування героїв Холодного Яру відбулося 29 – 30 квітня. Організаторами виступили Історичний клуб “Холодний Яр”, Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Холодноярська ініціатива, ГО “Вільне козацтво Холодного Яру”, Конгрес українських націоналістів, партія “Батьківщина”, Народний рух України, Національний заповідник “Чигирин”, Асамблея громадянських організацій малого і середнього бізнесу України, громадянський рух “Вільний простір”, музейно-етнографічний комплекс “Дикий хутір”, а також Ігор Гаврищишин, Анатолій Голубович, Анатолій Кучеренко, Олександр Рибалка, Анатолій Дідук та Ігор Сметанський, які здійснити внесок на організацію меморіальних заходів у Холодному Яру, а також дід Карбала із Цвітної, який зі своєї пенсії у 800 грн. віддав на організацію вшанувань полеглих.
Відкриваючи пам’ятник полеглим на волю України в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області, Роман Коваль сказав: “Що таке совєтська “власть”, найкраще знали села при залізниці. Не хочеш віддавати хліб – підійде бронепотяг і запалить село гарматами та кулеметами. Пилип Хмара із сусіднього села Цвітна навесні 1920 року казав: “Щодо самого села, то зброї є достатньо, але впливає близькість Знам’янки та Цибулевого із залізницею. На загальне повстання село може піти, або як дуже вже допечуть, або якби хтось гнав уже червоних з України”.
Допекла совєтська “власть” хліборобам Соснівки, піднялися вони на повстання і страшно поплатилися за це. Понад 50 селян порубали червоні на полі перед Соснівкою.
Поля Ващенко зі Скаржинки згадувала: “Дядина Олена, плачучи, запитала мене: “Хочеш дядька побачить?”. Я кивнула головою, і ми пішли на кладовище. Я як глянула, ой Боже мій, скільки їх там лежить! Біля дядька – двоє сусідів. В одного скривавлено все, порубано руки, плечі, лице. Очі відкриті, в них застиг жах. Голови покладені на праве плече, на одній шкурочці держаться. В того, що лежав по правий бік, голову розрубано пополам. Дядька проткнули шаблею, він був весь у крові. Як я це все побачила, то я вже не плакала, а страшенно кричала. Постелили ми в яму рядно, положили всіх рядом і рядном накрили. Так і поховали. Засипати могилу не встигли, бо почався обстріл із бронепоїзда. Могилу засипали аж вночі. Мене на кладовище більше не пускали. А люди ще кілька вечорів збиралися там, бо вдень тільки почнуть хоронить, як із бронепоїзда: гу-гу – гу-гу! Снаряди рвуться – то ближче, то далі”.
Роман Коваль запросив сільського голову Соснівки Ларису Лебідь, автора пам’ятника Дмитра Бур’яна і народного депутата України Тараса Стецьківа розрізати стрічку. Загуркотіли тулумбаси Чорних запорожців, покривало скинено, звучить гімн “Ще не вмерла Україна” (відповідальний Тарас Силенко).
“Ви уявляєте, – продовжив Роман Коваль, – підходить бронепоїзд до села, наводить страшні жерла на стріхи і прямою наводкою б’є з гармат і кулеметів… А двох соснівських хлопців більшовики спалили живцем у топці локомотива. Оголошую хвилину мовчання по невинно убієних земляках наших.
Пам’ятник освятив Василь Цириль, священик Української православної церкви Київського патріархату. На пам’ятнику – напис: “На пам’ять про хліборобів Соснівки, Дев’ятки, Скаржинки і Тирнавки, які у вересні 1920 р. підняли повстання проти більшовиків і загинули під шаблями червоного ескадрону”. Викарбовано і слова поета Василя Симоненка: “Поля мої! Досвітні таємниці Я відчуваю в плескоті хлібів!”
Далі виступали письменник Василь Шкляр та представники Холодноярської ініціативи Тарас Стецьків та Андрій Юсов, коштом яких і постав цей прекрасний пам’ятник.
Батько скульптора Дмитра Бур’ян походить з Кіровоградщини, із села, Глодоси, яке 1917 року виставило полк в обороні Центральної Ради. Напевно, і дід Дмитра воював за Україну. Тепер бореться за Україну його онук.
Поетеса Ольга Страшенко, автор великого поетичного циклу про Визвольну боротьбу українського народу в 1917 – 1920-х роках, прочитала вірш про Соснівську трагедію 1920 року.

Прямою наводкою били снаряди,
і сіяли трупом дядьки-сіячі,
шаблі їх стинали, гула канонада,
загиблих ховали… не вдень, а вночі.
Ще довго шниряли роз’їзди червоні,
“пабєда” далась – по коліна в крові.

Ось пам’ять нащадків стоїть в обороні
в Соснівці стражденній на вольній землі.

Промовляли і голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок, який чимало зробив для відновлення справедливості до борців за волю України, та Олег Островський, отаман Вільного козацтва Холодного Яру.
Співали на честь хліборобів Соснівки кобзар Тарас Силенко, Сергій Василюк та Володимир Гонський, які вже не перший рік вшановують загиблих на Полі смерті під Соснівкою. Заспівав свою пісню і Василь Панченко.
Далі промовляли Олександр Ромащенко, голова Кіровоградської обласної організації ВО “Свобода”, член Координаційної ради Асамблея громадянських організацій малого і середнього бізнесу України Ігор Гурняк, організатор автопробігу та Руслан Андрійко, голова Молодіжної організації ВО “Свобода”.
Роман Коваль на завершення сказав: “Попри героїзм українського народу, не вигнали ми російських окупантів зі своєї землі. Московська влада знову утвердилася на нашій землі. Одразу відновила Москва кріпацтво – під назвою радгоспів та колгоспів. І досі головна вулиця села Соснівки називається Колгоспною. Не іменем великомученика Івана Павловського, уродженця цього села, митрополита Української автокефальної православної церкви, розстріляного в Харкові 1935 року, а символом московського ярма – колгоспів. Звертаюся до сільського голови з пропозицією перейменувати вулицю Колгоспну на вулицю Івана Павловського. Якщо треба наша допомога, скажіть, ми допоможемо. Готові ми й меморіальну дошку виготовити на його пам’ять”.
А завершив вшанування виступ Романа Хмари, уродженця с. Цвітна, керівник Східного загону ВО “Тризуб”. Його прадід, Пилип Хмара, водив у бій за Україну свій Чорноліський полк, в лавах якого, напевно, були й уродженці Соснівки.
Вшанувавши полеглих у Соснівці, громада переїхала до сусіднього села Цвітне, де поклади квіти до монументу отаманові Пилипові Хмарі та його козацтву. На меморіальному мітингу виступили письменники Роман Коваль та Василь Шкляр, Олег Тягнибок, онук отамана Юрко Хмара. Кобзар Тарас Силенко і бард Сергій Василюк.
Делегація Історичного клубу “Холодний Яр” і ВО Свободи” поклала квіти у на могилу отамана Чорного Ворона та його козаків у с. Розумівці Олександрівського район Кіровоградської області.
Наступного дня, 30 квітня, у центрі села Мельники Чигиринського району Черкаської області біля пам’ятника Героям Холодного Яру та пам’ятника поручникові Армії УНР письменникові Юрію Горлісу-Горському відбувся меморіальний мітинг.
Його ведучий, Роман Коваль. сказав: “Шановні друзі, вітаю вас усіх з національним святом вшанування холодноярських борців за волю Україну. Нехай енергія, яка нам подарує сьогодні Холодний Яр, трансформуєте у нашу перемогу, і не тільки не виборах. Мусимо здобути національну державу, інакше який сенс нашого існування. Половецько-хазарська орда мусить битою відступити в донецькі степи. І бадьорість нашого духу, зухвалість і весела усмішка стануть запорукою нашої національної перемоги. Набирайтесь сил та енергії в Холодному Яру, очистіть помисли і стисніть вороже серце у своїх руках! Отамани є, лицарське військо формується, не за горами випробування. Здолавши їх, станемо сильнішими! Слава Україні та тим, хто здобуде для неї волю!”
Після того як настоятель храму Петра і Павла УПЦ КП у Чигирині Василь Цириль благословив меморіальні заходи в Холодному Яру, промовляли Василь Шкляр, голова ВО “Свобода” Олега Тягнибока, заступник голови Верховної Вади України Микола Томенко; голова Львівської обласної ради Олег Панькевич; заступник голови Конгресу українських націоналістів Євген Лупаков; заступниа голови Народного руху України, голова “Молодого руху” Іван Крулько; отаман Вільного козацтва Холодного Яру Олег Островський; капелан Львівського крайового братства вояків УПА о. Михайло, голова Секретаріату Конгресу українських націоналістів Володимир Манько.
Делегація від громади на чолі з Василем Шкляром і Богданом Легоняком поклала квіти на могилу Василя Чучупака та братську могилу холодноярців на кладовищі села Мельники. Біля вояцьких могил пролунала сальва пам’ять і пошани до борців за волю України.
Після мітингу відбулася реконструкція бою холодноярців з більшовиками. Москалі були биті!
О 15.00 тулумбас Чорних запорожців сповістив про початок освячення зброї та прапорів на берегах Гайдамацького ставу, яке здійснив панотець Василь Цириль.
Допоміг організувати дійство В’ячеслав Стасенко, режисер Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Панаса Саксаганського, лауреат літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького.
О 17.00 відбулося урочисте відкриття Музею історії Холодного Яру на хуторі Буда, прийняття в козаки Вільного козацтва Холодного Яру та концерт за участю співаків, які присвячують свою творчість Визвольним змаганням. Співали Гриць Лук’яненко. Володимир Самайда, Володимир Гонський, Сергій Василюк, Тарас Силенко, юний співак з Кам’янки Максим Конверцев. Меценатом концерту виступив Антон Коломієць.
У меморіальних заходах, попри перешкоди і саботаж влади, взято участь близько 5 тисяч осіб.


Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
Газета “Незборима нація” в Інтернеті
http://nezboryma-naciya.org.ua/
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 03 травня 2012, 16:45 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

http://www.youtube.com/watch?v=n5irRLh2N80
Холодний Яр -2012.
Освячення зброї.

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET