•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Чужі пам'ятники на Нашій землі..

Автор Повідомлення
Леонід


Повідомлень: 1201
Звідки: kyiv

ПовідомленняНаписане: 18 липня 2012, 15:25 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

З однієї сторони питання начеб-то і складне, і дуже заполітизоване. А з іншої,- нічого складного. З лєнінським "планом мАнумєнтальнАй прАпаганди" потрібно боротись "монументальною контрпропагандою", за державний кошт встановлювати монументи українським героям, а пам'ятники "важдям міравого пралєтаріята" звозити до спеціально виділених зон, хай посидять. Пам'ятники історичним особам встановлювати виключно в місцях пов'язаних з історичною діяльністю тих осіб, і фактом їх перебування. Навіть тим хто поневолював Україну, най стоять монументи, але з відповідними табличками і поясненнями, то катька 2 - приєднала до російської імперії українські степи, та винищила козацькі вольності на Україні, а то йося Синжида, провів в Ялті конференцію в 1945 з жидами розенфельдом та спенсером, а до того винищував українців голодомором, і т.п. Заборонити встановлення монументів особам, що не мають, ніякого фактичного відношення до України, - всіляким "туркменбаші", "голдам", "швілям" та тому подібним. І не повинно бути встановленнь за державний кошт всіляких посміховиськ, на зразок "павшім мєнтам", "гєраіческім прікардоннікам", "тачанкам с югов".

_________________
НАВІЩО? ХТО? КОЛИ? ЧИМ?
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 07:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Царів ви звичайно, не обирали. Але кого ви обирали? Лише підорів на кшталт Ющенка... Кого ви можете обрати, га?

Україна була частиною Росії і дуже велика кількість українців була в управлінні цією імперією - військовому і цивільному. Художник Репін і композитор Чайковський - чия це культура? Російська чи україньска? Для чого викидати цей період історії? Вона також і наша. Але пам"ятники дійсно мають стояти в тих місцях, де їхнє існування історично і архитектурно є доцільним. Стоять в Італії пам"ятники Муссоліні. І комуністичним партизанам теж стоять. Нехай стоять. А ось мільонів Леніних, звичайно, ж не треба.
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 09:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Царів ви звичайно, не обирали. Але кого ви обирали? Лише підорів на кшталт Ющенка... Кого ви можете обрати, га?

Україна була частиною Росії і дуже велика кількість українців була в управлінні цією імперією - військовому і цивільному. Художник Репін і композитор Чайковський - чия це культура? Російська чи україньска? Для чого викидати цей період історії? Вона також і наша. Але пам"ятники дійсно мають стояти в тих місцях, де їхнє існування історично і архитектурно є доцільним. Стоять в Італії пам"ятники Муссоліні. І комуністичним партизанам теж стоять. Нехай стоять. А ось мільонів Леніних, звичайно, ж не треба.

Взагалі мені тут сподобалась думка, що головне хронологія, а історія це її викривлення на догоду комусь.
Погляд на події маєм з свого боку. Наприклад. Захоплення Палестини з точки зору палестинців - це несправедливо, з точки зору жидів - велике досягнення в реалізації вікової їх мрії. Це їх спільна історія. Але вона для них різна.
Так ї з українцями. Царювання тут чужих для нас царів (це Ви признали) не робить нашу точку зору на хронологію тих подій тотожною з москальскою історією.
А на рахунок "кого ми можем обрати".
Ющенко не приклад неправильного вибору. Ющенко- приклад зради і невідповідності ТТХ людини цілям, які вона має подолати.
Якраз в українській історії досить прикладів, коли українці знаходили в самих скрутних моментах достойних керівників. Мене більш пригнічує, що після цього завжди українці всі разом не переходили на його сторону, а знаходили йому опонента, собі на загибель.

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 09:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Точку зору - звісно, ні. Але ці події - без відносно їхнього трактування - мали місце об"єктивно. І у тих місцях, де вони відбувалися, пам"ятники цим подіям можуть стояти. Щоб не говорили про Катерину Другу, але Дике Поле сьогодні українське, а не турецьке. І стало воно таким за неї. Об"єктивно. І Одесу, Миколаїв, Херсон побудували за її часів. Думаю, пам"ятник їй може в одному з цих міст бути. І Потьомкіну теж. І Суворову. Без фанатизму. Не на кожному кроці. А там, де доцільно. І ось пам"ятник Ольжичу в Житомирі був би дуже доцільним. А його там НЕМАЄ. Звісно ж, я був би не проти і пам"ятника королю Одакру в Мукачеві або в Ужгороді. Якщо пам"ятників РІЗНИХ багато і вони добре зроблені в художньому розумінні і підходять до місця розташування, то це добре.
БАРАБАС


Повідомлень: 9512
Звідки: Ялта-Ужгород. Україна.

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 09:56 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
але Дике Поле сьогодні українське, а не турецьке. І стало воно таким за неї.

Помилкова точка зору.
Так, зараз Дике Поле українське, та ж за Катерини воно стало Імперським. Але турецьким воно теж не було : бо ж чи була сама Отаманська порта турецькою - теж дуууже велике питання.
Це зараз нас привчили до турецької вимови імен султанів, але ж якось забулось, що вся верхівка отаманської знаті, як і гвардія султана - яничари, в часи розквіту порти ( коли і московщина регулярно сплачувала їй данину, до речі ) була слов'янською і переважно таки українцями, а т.зв. "турецькі" султани "чомусь" будували для себе православні храми (тільки не аляпувато-московського, а саме т.зв. візантійського зразку).
Натомість саме Катерина, після захоплення Криму, наказала знищити Свято-Успенський собор в Бахчисараї (як і інші), вивести монахів під конвоєм "в Россію", а бібліотеку спалити.
Це імперія привчала українців до думки, що козацькі отамани, які служили порті, були ледь не зрадниками, а от ті, хто йшов у найми до Московщини - апріорі героями, а військові союзи запорожців з кримчаками - ледь не збоченням. Насправді будь-якому вдумливому досліднику цих питань зрозуміло - це лише було намагання вбити клин за принципом : розділяй та владарюй. І таки треба визнати - вдалося.

Втім, якщо спитати будь-якого москальського історика - чому Московщина так наполегливо пхалась в Україну ( а потім і в Польщу), чому ідеєю-фікс всіх московських Романових-Готторп-Гольштинських було дійти та заволодіти Константинополем, в той час, коли позаду залишалось багатюще, але незасвоєне зауралля, то відповіді, окрім незграбного "слов'янського братства", можуть бути досить кумедними.
Хоча відповідь, на мій погляд, є тільки одна - їм були вкрай потрібні ЦИВІЛІЗОВАНІ людські ресурси. І саме тому ми тепер бачимо стільки українських прізвищ не керівних посадах та у всіх галузях науки та мистецтва рясно розкиданих по всій історії імперії.

_________________
Свобода - тверда як меч.
Або вона у тебе є, або тебе нема.
Случ


Повідомлень: 2363
Звідки: Польща

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 12:15 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пам'ятники мають стояти такі, які відповідають інтересам української нації. Всі пам'ятники борцям з українською державністю - зрада національних інтересів української нації.

_________________
Слава Україні!
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 13:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Враховуючи, що в 18-19-му сторіччях української державності не було, то не могло бути і борців з нею.

--
Дике Поле, звичайно, не було турецьким, а було татарським. Що між українцями і татарами спільного набагато більше, ніж вважають європофільські (атлантистські) історики, я заперечувати аж ніяк не буду. Як і взагалі величезний ТЮРКСЬКИЙ елемент в українському етногенезі. Ну, нарешті, Київ заснований тюрками-хозарами, а Харків - тюрками-половцями. В 10-му сторіччі кияни і печенеги говорили однією (або близькою) мовою і зовнішністю не відрізнялися. Ну, і нелюбиме тут багатьма слово "хохол" до оселедців відношення не має. Це давньотюркське кхокх-ул - СИНЬО-ЖОВТИЙ. Також і тризуб - одна з половецьких тамг. Не треба від цього відрікатися. Навіть у Німеччині був великий тюркський вплив - бургунди "Саги про Нібелунгів" - це тюрки-берендеї.

Але обживати тим не менш Дике Поле почали за часів Катерини, і хоча б у тому, що українських селян кримчаки більше не тягнули на аркані в Бахчисарай - її заслуга. Ясно, що у Львові пам"ятнику їй немає чого робити, а в Одесі він бути може.
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 13:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Стоїть собі кам"яна Катерина 2 у Криму і на сході України.
Що це значить для москалів? Що вони, попри все, велика нація, землі якої знаходяться далеко за позначеними на картах кордонами Росії і є велика ідея повернути втрачене.
І це нагадування робиться за наші кошти. За кошти тих, для кого ця баба означає кріпацтво, національні утиски, несправедливість, меншовартість, залежність, необхідність говорити чужою мовою, шлях в дикий схід, необхідність бути придатком імперії, яка сама є сировинним придатком цивілізації.
Пам"ятники на своїй землі потрібні такі, які дають крила, волю до перемоги, бажання творити і боротись за свій народ, робить цей народ одним цілим.

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 13:55 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Для москалів це нічого не значить. Хто з москалів про це знає? Для москалів головне - де б водки випить. У них зараз трагедія - Путін акцизи на горілку підняв. Чхати їм на Катерину.
А я б не був ще й проти пам"ятнику барону Мюнхаузену. Він визволяв південну Україну від турків. І німці би могли таким пам"ятником допомогти. Він же воїн-інтернаціоналіст.
Случ


Повідомлень: 2363
Звідки: Польща

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 14:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн


Цитата:
Для москалів це нічого не значить. Хто з москалів про це знає?


Ви як з космосу. В Україні 8 мл. росіян і 13 мл. чи то російськомовних українців, что савєцкіх чєлавєків... Ці пам'ятники у них виховують нелояльність до української держави.

Цитата:
Враховуючи, що в 18-19-му сторіччях української державності не було, то не могло бути і борців з нею.

А про гетьманщину Ви чули?

_________________
Слава Україні!
Случ


Повідомлень: 2363
Звідки: Польща

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 14:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Крім катьки не забуваймо і про інші пам'ятники.... польські меморіали слави борцям з українською державністю("орлятам львівським і т.п.), леніну, сталіну.....

_________________
Слава Україні!
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 14:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Для москалів це нічого не значить. Хто з москалів про це знає? Для москалів головне - де б водки випить. У них зараз трагедія - Путін акцизи на горілку підняв. Чхати їм на Катерину.
...

Їм підкажуть.
Скажуть "в етам вінавати хахли. Єта ані ісконно русскіє зємлі, гдє растєт сахар для дєшьовай водкі отнялі вмєстє с пам"ятнікам нашєй царіце Єкатєрінє памєньшє Вєлікай - Втарой."

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 14:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ці пам'ятники у них виховують нелояльність до української держави.
--------
Соціально-економічна діяльність української держави виховує нелояльність до неї незалежно від пам"ятників.
Случ


Повідомлень: 2363
Звідки: Польща

ПовідомленняНаписане: 19 липня 2012, 15:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
"Моргенштерн"

Соціально-економічна діяльність української держави виховує нелояльність до неї незалежно від пам"ятників.


Ви помиляєтеся. Україна це ще не українська держава. За неї нам ще треба поборотися.

_________________
Слава Україні!
Моргенштерн


Повідомлень: 1816
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 20 липня 2012, 07:45 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ви й до цього часу справді вважаєте, що незалежність України робили заради якихось там українців? Чи навіть враховуючи їхні інтереси? Ні, звісно ж, інтереси Марчука, Кравчука, Плюща при цьому врахували, а ось інші нікого геть не цікавили.

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET