•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Проект "Збережемо Україну"

Автор Повідомлення
учитель


Повідомлень: 365
Звідки: Вінниця

ПовідомленняНаписане: 21 квітня 2007, 21:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Слава Україні!

До юристів партії.

Нещодавно в своєму місті в універмазі я побачив відділ з мобільними телефонами, на цінниках написана замість грн - руб.

Чи можете мені пояснити з юридичної точки зору правопорушення? Якщо, так, то в якому кодексі і який номер закону? Дякую.

_________________
Image
Чорний


Повідомлень: 5898
Звідки: Лемберґ, Галичина

ПовідомленняНаписане: 22 квітня 2007, 20:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

учитель написав:
Слава Україні!

До юристів партії.

Нещодавно в своєму місті в універмазі я побачив відділ з мобільними телефонами, на цінниках написана замість грн - руб.

Чи можете мені пояснити з юридичної точки зору правопорушення? Якщо, так, то в якому кодексі і який номер закону? Дякую.

Наскільки я знаю, ви можете зпробувати платити в "руб." - тобто в 5 раз менше.

_________________
Тут все просто - перемагають перші, потім другі, потім знову перші, а потім приходить Чорний...
Олег Тягнибок: Чорний - то страшна людина! (Харків, 28/09/2008)
учитель


Повідомлень: 365
Звідки: Вінниця

ПовідомленняНаписане: 22 квітня 2007, 21:06 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я це вже робив. Ніякого толку. Щоб в законодавстві було про це щось написано, то інша справа.

_________________
Image
Слав


Повідомлень: 2151
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 22 квітня 2007, 22:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Є правила роздрібної торгівлі, встановлені нормативними актами. Наскільки пам"ятаю, ціна представлена в іноземній валюті - це ще і порушення валютного законодавства.

Зверніться у місцевий відділ Комітету Захисту Справ Споживачів. Можна у них проконсультуватися, а пізніше написати скаргу. Вони добре знають, яке законодавство у такому випадку порушується і можуть їх оштрафувати. Можна ще проконсультуватися в місцевій податковій. Це також у їхній компетенції.

Конкретно ще:

Цитата:
Стаття 23. До суб'єктів підприємницької діяльності, які не
виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або
тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та
прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в
інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція
у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за
кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф
на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або
тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях.
Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб,
який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам)
вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб,
уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням
норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого
органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на
продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник
притягається до відповідальності згідно з законом. ( Стаття 23 із
змінами, внесеними згідно із Законом N 2156-III ( 2156-14 ) від
21.12.2000 - набуває чинності з 01.01.2001 )


http://www.tau.org.ua/laws/zak10.txt
http://www.rada.kiev.ua/zakon/PR/133_4.htm

Крім вище приведеного закону, згідно якого на суб"єктів підпреємницької діяльності накладаються фінансові санкції, є ще статті адміністративного кодексу, по яким на конкретних осіб, що відповідають за цінники, накладаються адміністративні штрафи.
Можу знайти, але немаю часу :)

_________________
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою московських катів!
учитель


Повідомлень: 365
Звідки: Вінниця

ПовідомленняНаписане: 23 квітня 2007, 21:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дуже дякую за широку інформацію. Саме те що я шукав, дякую. Чи можете Ви залишити свою інформацію. Я буду звертатись до вас по юридичних питаннях, якщо Ви не проти.

_________________
Image
Слав


Повідомлень: 2151
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 23 квітня 2007, 21:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Я не юрист, хоча приходилось мати справу з різними державними органами. Для того щоб відповісти на те чи інше питання, у більшості випадків, мені треба затратити час на пошуки, щоб самому у цьому питанні розібратись, тому не знаю чи зможу вам допомогти. Можливо дещо зможу підсказати. Нажміть кнопку з листом вверху і побачите мій адрес електронної пошти.

_________________
В нас клятва єдина і воля єдина,
Єдиний в нас клич і порив:
Ніколи, ніколи не буде Вкраїна
Рабою московських катів!

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику



ВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливість



Лічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET