•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Санкції, та їх наслідки

Автор Повідомлення
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 25 липня 2015, 23:53 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Адекватною відповіддю на свавільно-злодійські дії російських силових служб в Криму весною минулого року, було запровадження світовим співтовариством спеціальних санкцій. У березні 2014-го, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Японія й держави Європейського Союзу припинили інвестиційну та військову співпрацю з Росією. Формальною причиною вимушених економічних санкцій було оголошення промосковськими чинниками в Криму, що статус півострова визначить несанкціонований Україною й наднаціональними інституціями “референдум”. Підписаний Путіним, після незаконного дійства анексійний указ, спричинив передбачені міжнародними угодами та домовленостями дії проти причетних до окупації осіб. 17.03.2014, США та ЄС оголосили список офіційних осіб, котрим заборонили в`їзд, на їхнє майно й рахунки було накладено арешт, а фінансовим установам та приватним кампаніям країн підписантів, було заборонено підтримувати будь-які стосунки з внесеними до списку та організаціями до яких вони приналежні. На початку, список європейських бюрократів налічував лише двадцять одну особу (здебільше кримські держслужбовці, російські депутати і військові), а американський доповнився російськими високопосадовцями. 27.03.2014, Генеральна Асамблея ООН абсолютною більшістю голосів (100 - за, 11 — проти, 58- утримались, 24 — не голосували) прийняла резолюцію, котрою підтвердила визнання територіальної цілісності України й не визнала так званий “Кримський референдум”. Варто врахувати, що дев`ять країн Євросоюзу були проти введення санкцій, ще дев`ять — (щоправда, ці не з числа ЄС) їх рішуче засудили, а кілька країн визнали дії Росії в Криму “актом агресії”.

В списку перших, хто вдався до дієвого остракізму, були Організація економічної співпраці та розвитку (OSCD), НАТО, Європейський Союз, Рада Європи, Європейська організація з безпеки аеронавігації (Eurocontrol), а “Велика Вісімка” (G-8) повернулася до свого первісного стану (G-7). Суголосно з міжнародними інституціями, до санкцій долучилися Албанія, Болгарія, Німеччина, Ісландія, Латвія, Молдова, Нідерланди, Норвегія, Франція, Швейцарія, Швеція, Чорногорія, Чехія, Естонія та Японія. Прагнучи довести власну вагомість в світовій політиці, Росія вдалась до “зеркальної відповіді”, й оприлюднила власний список осіб “нон грата” з числа кількох американських сенаторів та їхніх помічників. Впродовж наступного часу, санкційні списки ЄС, США та Канади розширювались. Нині, вони охоплюють понад півтори сотні осіб (переважно посадовці, підприємці, військові, журналісти та політики). До Росії припинено постачання обладнання для розробки та добування газових та нафтових покладів, заборонено надавати довгострокові кредити банкам з державними акціями, припинено співпрацю з підприємствами та інститутами пов`язаними з оборонною промисловістю. Росію не запросили і на наступну зустріч "G-7" у Баварії (червень 2015 року). В квітні 2014-го її позбавили права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи, на що делегація відреагувала показовим демаршем й достроково залишила сесійну залу. У січні 2015-го бойкот продовжили, й російські парламентарі знову поїхали з Страсбургу.

Першим серед “потерпілих” від світових санкцій виявився "Добролет" - лоукостер "Аерофлоту", який повинен був забезпечити дешевий переліт в Крим й інші російські регіони. Ірландська компанія SMBC Aviation Capital відмовилася виконувати договір лізингу літаків, німецька Lufthansa Technik - технічно їх обслуговувати. Зрештою, західним компаніям заборонили поставляти устаткування і послуги для глибоководної розвідки і видобутку нафти, у тому числі на арктичному шельфі і сланцевих родовищах. Обмеження ЄС торкаються усього нафтогазового сектора, а США ввели санкції проти "Газпрому", "Газпромнефти", "Роснефти", “Лукойлу” і "Сургутнефтегаза". Оскільки такі санкції мають відкладений ефект, оцінити їх наслідки в галузі зможуть через декілька років. Показово, що до участі урядових чинників в справі боротьби з російською агресією в Україні, долучилися й приватні кампанії. Наприклад, ExxonMobil зупинила 9 з 10 проектів в Росії. З часом, деякі санкції були незначно ослабленими, на що українська громадськість реагувала з обуренням. Приміром, 31.01.2015 США дозволили операції по оплаті телекомунікаційних послуг між американськими компаніями і мешканцями Криму.

Російська відповідь санкціям була асиметричною. 06.08.14, Володимир Путін підписав указ про введення продовольчого ембарго на імпорт молока, м'яса, риби, овочів, фруктів і горіхів з країн, які ввели санкції проти Росії. 20.08.14 з-під санкцій вивели безлактозне молоко, харчові біологічно активні додатки, у тому числі вітаміни і спортивне живлення, мальків риби і насінний матеріал для картоплі. Оцінки аналітиків про наслідки ембарго були неоднозначними. З одного боку, це шанс російських сільськогосподарських виробників (зобов`язалися заповнити полиці крамниць якісними і корисними продуктами), з іншого - чинник, що спровокує зростання цін, оскільки попри вкладення в агропромисловий комплекс, різко збільшити виробництво продукції щоб заповнити імпорт (30% свинини, 60% молока) вони просто не зможуть. Незалежні політологи "оживили" забуті з радянських часів страхи перед порожніми полицями і одноманітністю асортименту, оскільки під заборону потрапили ковбаси, сири і делікатеси. Схвильованим громадянам відповіли валом заміток у російських ЗМІ про сировиробництво в Костромі, Якутії і Брянську, де нібито освоїли технологію продукування сирів згідно з італійськими рецептами. Згадали й про білоруських переробників норвезької сьомги, ввіз якої в Росію заборонено, втішали навіть "чорними схемами" доправлення товарів через країни Митного союзу й звісткою про вчинок Угорщини, котра порушивши солідарну політику ЄС у галузі енергетики, уклала угоду про будівництво нових атомних енергоблоків. Пошук джерел “вливань в економіку й заміни втрачених ринків збуту”, спричинив прискорення процесу зближення Росії з Китаєм. Його нинішня самодостатність (навіть попри її передбачену дочасність) для російських очільників перетворюється на вартий уваги й копіювання взірець. Нещодавно, стараннями Індії, Китаю, Бразілії, ПАР та Росії, в Уфі було ініційовано постання наднаціональних банків NDB й CRA, котрі покликані стати альтернативою Світовому Банку й МВФ. Початковий статутний капітал NDB становить 50 мільярдів доларів, але він може бути збільшеним і до 100 мільярдів. Злюмпенізований російський виборець починає вірити, що спілка з Китаєм надійно захистить його від “чергової західної кризи” й “тиску США”.

Внаслідок “війни санкцій” в Росії передусім постраждали окремі особи і великий бізнес. Заборона американським і європейським інвесторам і банкам видавати кредити “Ощадбанку”, “ВТБ”, “Газпромбанку”, “Россельхозбанку” і “Внешекономбанку” на термін більше 30 днів, спричинила зниження кредитування галузей російської економіки: від АПК до промисловості і фізичних осіб. Відсутність доступу до дешевих позик, падіння цін на нафту (енергоресурси - головний експортний продукт Росії), втеча капіталів в сукупності з іншими чинниками призвели до кризових явищ в російській економіці. Втім, санкції не були першопричиною стагнації, а швидше посилили її. Компенсувати збитки компаній що потрапили під санкції, в Держдумі запропонували рахунком бюджету. В середині жовтня 2014-го, в першому читанні був ухвалений так званий "закон Ротенберга" (на честь Аркадія Ротенберга, у якого в Італії заарештовані активи на 30 мільйонів євро). Формально, закон "Про компенсацію за порушення права на судочинство в розумний термін або права на виконання судового акту в розумний термін" покликаний захищати російських громадян від неправосудних системних рішень іноземних судів. У листопаді Верховний суд дав негативний відгук на законопроект, а в лютому 2015-го депутати Держдуми у черговий раз перенесли його розгляд на невизначений термін. Втім, держкомпанії що потрапили під санкції і без того отримають підтримку у рамках антикризової програми уряду. Приміром, "Роснефть" подала заявку на отримання 1,3 трлн. рублів з Фонду національного добробуту (частина резервного фонду Росії), а “ВТБ”, “Россельхозбанк”, “Газпромбанк” отримають фінансове вливання з фондів Агентства з страхування вкладів.

Головним торгівельним партнером Росії (половина всієї зовнішньої торгівлі) є Європейський Союз. Російський прем`єр Дмитро Медведєв оцінив втрати ЄС від продовольчого ембарго в 40 млрд євро, але висновки Єврокомісії були скромнішими: лише 5 млрд. За рік товарообіг між Росією і країнами ЄС знизився на 7%, або з 842 млрд. доларів в 2013 році до 783 млрд. доларів в 2014 році (- 59 млрд. доларів), імпорт впав на 29 млрд. доларів до 286 млрд. доларів, а експорт з Росії знизився на 30 млрд. доларів до 497 млрд. Росія стала менше імпортувати з Німеччини (33 млрд. доларів - в 2014 році, а в 2013 - 38 млрд.), з Італії майже на 2 млрд. (близько 13 млрд.), з Франції на 3 млрд. (близько 10 млрд. доларів). Водночас, збільшився імпорт в Росію з Кіпру (43,6 млн. проти 42,7 млн. доларів), Румунії (2,2 млрд. доларів проти 2 млрд. доларів), Хорватії (422 млн. проти 392 млн.), подвоївся імпорт з Естонії (більше 1,6 млрд. доларів проти 788 млн.). Імпорт з США виріс на 2 млрд. доларів (близько 18,5 млрд. проти 16,5 млрд. доларів), а з Японії впав з 13,5 млрд. доларів нижче 11 млрд. доларів. Росія стала на чверть менше імпортувати свіжозаморожене м'ясо з усіх країн далекого зарубіжжя, знизився імпорт пташиного м'яса на 13,6%, мороженої риби на 16,2%, сиру - на 38,1%. Обіцяне путінським оточенням імпортозамінення насправді нереальне. Процес будівництва птахофабрики займає в російських умовах 2-3 роки, є неабияк затратним, а доступу до дешевих кредитів у аграріїв немає (проти “Россельхозбанка” введено санкції). Власне продовольче виробництво Росії залишилося практично на колишньому рівні, а ціни на продукти істотно виросли. Офіційні особи ЄС і США стверджують, що про відміну санкцій можна буде говорити тільки після зміни ситуації в Україні. 03.03.2015, Барак Обама продовжив санкції ще на рік. У Росії продовольче ембарго готові зняти тільки після відміни санкцій з боку ЄС, США і інших країн. МВФ і Всесвітній Банк припускають, що в 2015-му році санкції можуть бути зняті, але їх прогнози нічим окрім економічної доцільності не підтверджуються.

Кремлівські чинники свідомі того, що Європа і США в зовнішній політиці керуються принципами. Вони не дозволяють залишати без санкцій авторитарні режими, що здійснюють агресивну зовнішню політику з метою списання усіх внутрішніх економічних негараздів на зовнішніх ворогів. Нинішній політично-економічний устрій РФ не здатний конкурувати з навколишнім світом. Сама ж система змінити себе не спроможна в причини деградації еліти.

Перемога Сполучених Штатів в справі “іранської ядерної програми” створює нові умови для розширення санкцій проти Росії. Ніхто не ставить під сумнів той факт, що нав`язані Україні “мінські угоди” насправді не будуть виконані в повному об'ємі. Ситуація на Донбасі у будь-який момент може перейти з уповільненої фази в гостру. Це означає, що у США і Євросоюзу завжди буде привід посилити тиск на Росію. Попередній раунд санкцій, безумовно, став украй негативним чинником для російської економіки, але поточні втрати насправді не спричинили стагнації російської економіки. Підхоплений українськими ЗМІ невдалий жарт Барака Обами про "розірвану на шматки російську економіку" став об'єктом кпин по обидва боки океану. Економісти та політологи США вже внесли на розгляд Сенату широкий арсенал нових санкцій, який реально задіяти. Сергій Гурієв, професор паризького Інституту політичних досліджень Sciences Po, в недавньому інтерв'ю телеканалу "Дощ" заявив: "американці і європейці вже попередили Москву, що наступне розгортання агресивних дій на сході України зіткнеться з санкціями нового рівня, які приведуть до катастрофічного розвитку подій для російської економіки". Економіст пояснив, що у США і ЄС є цілий ряд заходів, які, будучи практично безболісними для них самих, спричинять повномасштабну кризу російської економіки. Зокрема, в разі відновлення боїв на південному сході України, може бути запроваджено обмеження на залучення фінансування геть всих компаній і банків, а не лише кількох з вибіркового списку. Досвід минулого (зокрема й економічна перемога Заходу над “плановою економікою” СССР) дають підстави для оптимізму.

Нинішня ситуація, коли західні банки не дають у борг російським компаніям і фінансовим установам, сприймається як тимчасова. Розширення санкцій змусить великий російський бізнес переорієнтовуватися на отримання кредитів з внутрішнього ринку. Проте ресурси Росії є обмеженими. За таких умов, металурги і нафтовики знімуть вершки, залишивши ні з чим середній і дрібний бізнес, для якого вітчизняні кредити є у більшості випадків єдиним джерелом отримання інвестицій і поповнення обігових коштів. Ще один вагомий чинник - справа по збитому над Донбасом малайзійському "Боїнгу". Його підсумок вирішений наперед. Посол США в Росії Джон Теффт нещодавно в інтерв'ю "Московському комсомольцеві" заявив: "Ми знаємо, ми просто про це знаємо, що літак був збитий проросійськими сепаратистами”. Усі наявні витоки з матеріалів розслідування, яке ведуть Нідерланди, підтверджують слова посла. Малайзія і інші країни хочуть створення міжнародного трибуналу у цій справі. Якщо до цього долучаться родичі усіх двохсот з гаком загиблих, то вимоги матеріальних виплат реально заокруглити до декількох мільярдів. Позов поданий до суду Чикаго, і тамтешній суддя легко може накласти арешт на які-небудь російські активи в якості забезпечувальної міри. В разі задіяння цього та фірми ЮКОС позовів, Росія може не отримати ні цента за розрив контракту з Францією по двох вертольотоносцях "Містраль". Мільярди євро дістануться або акціонерам ЮКОСа, або родичам жертв авіакатастрофи.

Останнім часом відбувається процес зміцнення рубля. Провладні економісти на цій підставі стверджують, що криза вже минула, й в економіці починається налагодження. Насправді, лише базована на кремлівській пропаганді впевненість російського обивателя в майбутньому, рятує рубль від остаточного знецінення. Ситуація була передбачена ще в грудні. Після обвального падіння відбулась корекція, але в часи тріумфу російської політичної верхівки, криза почнеться із новою силою. Прогноз не був даремним. Згідно останніх даних щодо валового внутрішнього продукту, вже розпочалось падіння по всім позиціям. Якщо Центральний банк РФ припинить політику пом’якшення вимог стосовно нормативів (ЦБ фактично дозволив банкам РФ не дотримуватися нормативів), особливо нормативу достатності капіталів, то вся банківська система просто «ляже». Взагалі для економіки РФ вистачило б й одного “Сбербанку”, адже банківська система РФ останнім часом припинила виконувати свою функцію – кредитування економіки. В ситуації, коли є проблема браку капіталу, – будь який значний вивід депозитних грошей, наприклад десяти відсотків з банку, призводить до його банкруцтва. Цей процес починається не тоді, коли з банку вивели капітали, а коли в нього настає касовий розрив, і коли вкладникам не можуть повернути навіть кілька відсотків депозиту. Чим викликане тимчасове зміцнення рубля? Припливом гарячих спекулятивних грошей. Але ці “гарячі гроші” як швидко прийшли, так й швидко підуть (явище, котре в економіці нарекли “керітрейд”). Штатні російські політологи стверджують, що зміцнення рубля є наслідком проблем у долара, мовляв «долар не переживе 2015 рік». Проте, цю легенду нам доводиться чути ще з часів вже почилого СССР. Україна, економіка якої на жаль донині надміру (як для незалежної держави) пов`язана з Росією, також відчує на собі наслідки передбаченого і вже очікуваного російського краху. Ну що ж... Маємо стимул для праці. Рятуючись від не нами створених проблем, мусимо побудувати власну, реально самодостатню економіку.
Олесь Вахній

_________________
Хай Живе!
ХіВі


Повідомлень: 1523
Звідки: Галичина, Лемберг

ПовідомленняНаписане: 27 липня 2015, 04:33 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Росії ті санкції - як укус комара: боляче, не приємно, але не смертельно. Кацапи (як і наші "хохли") звикли жити в злиднях, відмовляти собі в усьому, економити на найнеобхіднішому, терпіти нестачі і переплачувати в три дорого за дефіцитні товари на "чорному" ринку. Не забуваймо, що споживачами імпортних продуктів високої якості - що в них, що в нас - переважно є представники класу необуржуазії: лихвсрі та спекулянти, яких в загальній масі населення - незначний відсоток. Ці грошові мішки швиденько знайдуть вихід із ситуації - "бакси" вирішують все! А люмпенізованих рабів закидають дешевим китайським імпортом (не забуваймо про найбільшого світового виробника різного ширпотребу під черевом у Росії!), фальсифікатом і контрабандою, яких ніхто не скасовував, і бидло буде задоволеним, і правляча верхівка разом з бізнес-елітою нічого втратить. Тому ті санкції - радше інформаційна бульбашка для ЗМІ, ніж можливість реально вплинути на державу-агресора.

_________________
В жорстоку, хижу ніч життя,
В оцю страшну, страсну годину
Здуши гадюку почуття,
Забий, забий в собі людину!

Євген Маланюк
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 28 липня 2015, 15:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ЯДійсно, перша хвиля цих санкцій, наслідків майже не дала. Але згадаймо санкції Рейгана й його "хрестовий похід проти комунізму". Знищили совдепію не за один рік, але знищили. Знищити доведеться і Росію

_________________
Хай Живе!
ГАККЕН


Повідомлень: 1626
Звідки: ХАРКIВ

ПовідомленняНаписане: 28 липня 2015, 23:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олесь Вахній написав:
ЯДійсно, перша хвиля цих санкцій, наслідків майже не дала. Але згадаймо санкції Рейгана й його "хрестовий похід проти комунізму". Знищили совдепію не за один рік, але знищили. Знищити доведеться і Росію


Назагал значення санкцій Ви, можливо, і не перебільшуєте, але мене цікавило би, як санкції сприяють зміні політики Путіна, як термін критичного впливу санкцій співвідноситься з терміном витривалості українського суспільства і економіки в умовах війни? Яка, іншими словами, ефективність санкцій з точки зору української боротьби і перемоги?
Враження таке, що сучасні хрестові ходуни мають і довшу мету, і інші наміри. Згадайте, чи сильно допомогли санкції за вторгнення в Афганістан самому Афганістану? Де він зараз? Благоденствує, мабуть? Щасливий, що Совдепія впала? Мустафу спитайте.

Так що, дурниці то все, мінстецівське безсиле белькотіння. Якщо неспроможні будемо боротися самі за своє, то чекає нас доля того Афганістану.

Поцікавтеся, скільки тисяч європейських фірм співпрацювали з кацапами. Одні тільки німці вклали в економіку Росії 620.000.000.000 ойро. Розпад Росії їх просто жахає. Цей прес постійно тисне на європолітиків, сильніше, ніж Україна, в десятки разів. А Україна досі не веде тотальну війну проти окупанта, і навіть не проводить реформ економіки і держапарату. І конфетна фабрика у Ліпецьку благополучно працює.

Ви ж не сліпий? Бачите, що робиться під Маріуполем? Донецьком? У прокуратурі? У Верховній Раді? У Кабміні? У Чернігові? У судах? Санкції нам допоможуть?
Привіт мінстецю!
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 29 липня 2015, 10:41 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Європі потрібні від РФ ресурси.
Газ, ліс, напівфабрикати, які будуть добувати російські аборигени і переправляти на Захід.
У разі революції і катаклізмів - всі родовища опиняться під невідомо чиїм контролем. Або РФ розвалиться і труба піде уже через десятки незалежних квазі-держав - у кожній свої порядки і вождики, плюс громадянська війна, які тут ресурси і газ?
Так що не допустять.
А "санкції" - мильна булька для довірливого стада.
І для підвищення рейтингу Путіна - такий собі імідж борця з Заходом і могутніми США, який буде бити себе в груди, потрясати Кримом і "Тополями" і "плювати" на санкції, ніби-то піднімаючи національного виробника назло ворогам.
А Україна - розмінна монета, ніхто як суб"єкта її не розглядає.
Ну скажіть, як можна серйозно сприймати Сєню, солодкого Петю і всіх отих клімкіних і ложкіних?
смішно
МіхаельВітман


Повідомлень: 5497
Звідки: м.Херсон

ПовідомленняНаписане: 29 липня 2015, 12:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Дядя Ваня написав:

Ну скажіть, як можна серйозно сприймати Сєню, солодкого Петю і всіх отих клімкіних і ложкіних?
смішно

Та і як можна всерйоз сприймати представників ЄС:
ImageImage
Сєню в старості вибрали президентом ЄС!
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 29 липня 2015, 14:47 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ГАККЕН, словапідбрай. Мінстець тут ні до чого. Зрештою, важніше прочитай текст.
Зрозуміло, що Захід не дуже прагне знищити Московію, так само як і не прагнув знищити СССР. Їм було достатньо і демократизації. Але в суспільстві відбуваються процеси які вони не в силах зупинити. Крім забаганок деяких країн таїх вождів, є і прагнення здорової частки багатьох народів. Україна нині не в найкращому стані, проте це не свідчить, що все настільки погано. Колись взагалі держави не було, і були кріпаками.
В статті я згадав і пропослаблення сакцій, і про їх малоефективність. Згадав і про запропоновані фахівцями інші методи тиску. А тут декому повчити мене чомуь захотілось.

_________________
Хай Живе!
ГАККЕН


Повідомлень: 1626
Звідки: ХАРКIВ

ПовідомленняНаписане: 29 липня 2015, 15:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олесь Вахній написав:
ГАККЕН, словапідбрай. Мінстець тут ні до чого. Зрештою, важніше прочитай текст.
Зрозуміло, що Захід не дуже прагне знищити Московію, так само як і не прагнув знищити СССР. Їм було достатньо і демократизації. Але в суспільстві відбуваються процеси які вони не в силах зупинити. Крім забаганок деяких країн таїх вождів, є і прагнення здорової частки багатьох народів. Україна нині не в найкращому стані, проте це не свідчить, що все настільки погано. Колись взагалі держави не було, і були кріпаками.
В статті я згадав і пропослаблення сакцій, і про їх малоефективність. Згадав і про запропоновані фахівцями інші методи тиску. А тут декому повчити мене чомуь захотілось.


Олесь Вахній, я вибрав слова. Чи треба таких, щоб тобі сподобались? Ти ж так і напиши. Що таке "демократизація"? Що таке "в суспільстві процеси"? Що таке "прагнення здорової частки багатьох народів"? Порівняй, будь ласка, із 1913 роком, буду щиро вдячний. Можна з 1861, коли були кріпаками. Мінстець дивиться на тебе, як на перспективного партнера!

І неодмінно спитай Мустафу, як санкції допомогли Афганістану! Дуже інтірєсно!
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2015, 11:48 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Тугодумам пояснюю. хоча й відчуваю огиду до тих. хто дідько зна з якого болота вискочив, й не маючи на те жоного морального права. нав`язує дискусію. Та ще й лізе сперечатись.
Що тобі пояснити? Що США дійсно не бажали розвалу ССР, й що їх влаштовувало лише скасування тоталітаризму? так про це і Буш старший в Києві сказав, питаючи в українців, для чого їм незалежність? Суспільні процеси котрі не котролюються ніким також присутні в житті. Україна дійсно стала незалежною. І Захід вимушений з цим рахуватись. Те, що не все відбувається як ти чи ми того хочемо, не означає що з Україною не рахуються. В 1940-му і з прибалтикою не рахувались, але після 1991-го всі заощадження й вклади повернули. До 1913-го України як держави не існувало, тому і порівнювати немає з чим.

А за чурку Наєма й бюрократів тобі громадянине ГАККЕН певно доведеться відповісти. Всьому свій час.
На цьому досить

_________________
Хай Живе!
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2015, 11:53 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Хіба він чурка? Він же пуштун, і взагалі - українець і поважний член суспільства. Одне слово - депутат!
Колись, лисе і маленьке їхало в метро і дрочило якусь собаку у свій блог. А тепер державний муж!
Ото пацану підфортило.
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2015, 11:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пуштуни, це один з різновидів чурок

_________________
Хай Живе!
Дядя Ваня


Повідомлень: 4821
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2015, 12:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ще одна національно-визвольна революція гідності закінчилася нашестям "чурок", "жидомасонів", які маскуються під "жидобандерівців", грузинів та інших інородців, в підтвердження толерантності і терплячості українського народу.
Після Третього Майдану доведеться обрати мабуть чорного Президента і в"єтнамців у склад Уряду.
ГАККЕН


Повідомлень: 1626
Звідки: ХАРКIВ

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2015, 12:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олесь Вахній написав:
Тугодумам пояснюю. хоча й відчуваю огиду до тих. хто дідько зна з якого болота вискочив, й не маючи на те жоного морального права. нав`язує дискусію. Та ще й лізе сперечатись.
Що тобі пояснити? Що США дійсно не бажали розвалу ССР, й що їх влаштовувало лише скасування тоталітаризму? так про це і Буш старший в Києві сказав, питаючи в українців, для чого їм незалежність? Суспільні процеси котрі не котролюються ніким також присутні в житті. Україна дійсно стала незалежною. І Захід вимушений з цим рахуватись. Те, що не все відбувається як ти чи ми того хочемо, не означає що з Україною не рахуються. В 1940-му і з прибалтикою не рахувались, але після 1991-го всі заощадження й вклади повернули. До 1913-го України як держави не існувало, тому і порівнювати немає з чим.

А за чурку Наєма й бюрократів тобі громадянине ГАККЕН певно доведеться відповісти. Всьому свій час.
На цьому досить


А де про "прагнення здорової частки багатьох народів"? Відповідай, якщо ти - поважний член суспільства, а не з"їжджай на милі! Чи, може, тобі здається, що ти - цяця?
Олесь Вахній


Повідомлень: 223
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 31 липня 2015, 13:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Звітувати перед хамом не вважаю за доцільне.
Той факт, що в країнах західного світу з набагато більшою пошаною ставляться до гідності людини, вже є свідченням наявності в них здорової частки, чисельної і принциповою.. нерідко це виливається в надмірну толерастію. але той факт, що там людина може подавати в суд на державні установи й вигравати процес, багато про що свідчить. А в Україні це відбувається вкрай рідко. Тут бюркратичний апарат нахабніє від безкарності

_________________
Хай Живе!
ГАККЕН


Повідомлень: 1626
Звідки: ХАРКIВ

ПовідомленняНаписане: 31 липня 2015, 13:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Олесь Вахній написав:
Звітувати перед хамом не вважаю за доцільне.
Той факт, що в країнах західного світу з набагато більшою пошаною ставляться до гідності людини, вже є свідченням наявності в них здорової частки, чисельної і принциповою.. нерідко це виливається в надмірну толерастію. але той факт, що там людина може подавати в суд на державні установи й вигравати процес, багато про що свідчить. А в Україні це відбувається вкрай рідко. Тут бюркратичний апарат нахабніє від безкарності


Примітивне низькопоклонство перед західною підотолерастією і пропаганда зневіри в усьому українському. І пропаганда всевладдя і безкарності бюрократичного апарату!

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET