•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід
   
 Шухевич

Автор Повідомлення
Іван Бодхідхарма


Повідомлень: 1611
Звідки: Черкаси

ПовідомленняНаписане: 10 липня 2007, 11:56 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Участь УПА і Шухевича в каральних акціях документами НКВС не підтверджується
№ 25 (228) 4 - 10 липня 2007 року
Сьогодні, в день 100-річчя з дня народження генерала Української Повстанської Армії Романа Шухевича, в Києві презентовано І том книги документів радянських спецслужб «Роман Шухевич. У документах радянських органів державної безпеки (1940 — 1950)».

У прес-конференції в УНІАН, організованій з нагоди презентації книги, взяли участь професор, науковий редактор видання Володимир СЕРГІЙЧУК; кандидат історичних наук, заступник начальника Державного архіву СБУ Сергій КОКІН; голова правління Інституту національного державознавства Михайло РАТУШНИЙ, за сприяння якого здійснено видання книги.

«Для нас було дуже важливо, щоб ця книга з’явилася саме сьогодні. Сьогодні, у день 100-річчя від дня народження командира УПА, саме ці дослідження покажуть більш повно, хто був Роман Шухевич, чим він займався, задля чого жив і загинув», — зазначив С.РАТУШНИЙ.

За його словами, архівні дані показали, що Р.Шухевич був керівником всеукраїнської народної армії, яка отримувала під­тримку в населення України в усіх регіонах.

«По-перше, якби це був бандит, то не було б тих два томи. По-друге, без сумніву, це був командир не якоїсь групи, а саме армії, документи підтверджують, що вона діяла не лише в якомусь певному регіоні — це була всеукраїнська армія. По-третє, це була видатна постать і була народна армія. І з цих документів, зрозуміло, що вона не змогла б діяти, якби не спиралася на цивільне населення, якби не мала широкої народної підтримки», — сказав С.РАТУШНИЙ.

С.КОКІН зазначив, що добування інформації, особливо стосовно керівників УПА, було найважливішим завданням органів держбезпеки, яке вони намагалися виконати за будь-яку ціну, і її пошуки просувалися дуже нелегко. «Але вже наприкінці 1944 р. постать Шухевича стала зрозумілою для органів держбезпеки», — сказав він. Водночас, за словами С.КОКІНА, залишається багато «білих плям», а саме відсутність в архіві СБУ деяких документів, які, на його думку, суттєво доповнили б образ Р.Шухевича як особистості і керівника. Водночас під час підготовки книги було вивчено дуже великий масив документів, що стосуються керівника УПА.

«Документів, які під­твердили б міф про масштабну співпрацю і участь в каральних акціях УПА і Шухевича, просто немає», — додав С.КОКІН. Спочатку, за його інформацією, планувалося видання однієї книги, але згодом вирішили розбити її на два томи: перший — 1940—1945 рр., другий — 1946—1950 рр. Роботу над другим томом заплановано завершити у вересні-жовтні цього року.

Що ж до І тому, то, як повідомили на прес-конференції, до нього увійшли документи, які, своєю чергою, являють кілька блоків. Це документи, які характеризують життя і дільність Р.Шухевича під час його перебування в рядах Краківського проводу 1940-1941р. У цей час його діяльність пов’язана зі зв’язками Краківського проводу з територією різних областей України. Зокрема, це документи спецповідомлень, допо­відні записки про аре­шти кур’єрів Краківського проводу, статистичні дані, які показують картину розгортання національно-визвольної боротьби на території західних областей України. Інший блок документів стосується долі членів родини Р.Шухевича — його батьків, дружини, дітей. Також до І тому ввійшли документи про те, як органи держбезпеки розгорнули роботу з пошуку Р.Шухевича. У книзі також представлено переписку командира УПА зі Степаном Бандерою.

Книгу зараз надруковано накладом всього 500 примірників. Більшість їх, за інформацією видавців, буде направлено до бібліотек спеціалізованих навчальних закладів, зокрема в школи та установи на Західній Україні, де більш активно діяла УПА. Водночас, вже є домовленості про друк ще 500 книжок на замовлення спонсора з Чикаго, який сам розпоряджатиметься цим накладом. Крім того, ще 500 книжок заплановано видати пізніше.

За матеріалами інформаційного агентства УНІАН

_________________
Я п'ю з річки ,де була крига..
Кайзер


Повідомлень: 4141
Звідки: Долина, Бойківщина

ПовідомленняНаписане: 10 липня 2007, 12:30 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Важко судити про працю, не бачачи її. Цікаво чому тираж 500 примірників, а не 50 тисяч примірників?

_________________
Брехливий, пронизливий вітер
Залізні над зорями грати
Якщо хочеш, то можеш терпіти
Мені молодим помирати
В.Михайлович


Повідомлень: 1951
Звідки: Київ. Yкраїна.

ПовідомленняНаписане: 24 жовтня 2010, 23:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Де можна знайти у друкованому чи електронному вигляді працю Володимира Шухевича "Гуцульщина"?

Чи хтось знайомий з цією працею? :)

_________________
Деградація суспільства веде до деградації всіх політичних партій. Бережіть Людину в собі.
Орел


Повідомлень: 3312
Звідки: Миколаїв

ПовідомленняНаписане: 18 січня 2011, 16:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Кому не дає спокійно спати Роман Шухевич?
Цитата:
... намагання нинішньої владної верхівки скасувати присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України є за своїм глибинним підґрунтям прагненням дезавуювати ті політичні та соціальні цінності, за втілення яких боровся прем’єр Підпільної України. А ще – прагненням перекреслити положення чинної Конституції України про тисячолітню державотворчу традицію, звівши її виключно до часів СРСР, як це вже спробував зробити Віктор Янукович у промові до Дня Незалежності у 2010 році.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2276957.html

_________________
Image
Слава Україні!
Шкода


Повідомлень: 6588
Звідки: Київ

ПовідомленняНаписане: 19 січня 2011, 03:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Орел написав:
Кому не дає спокійно спати Роман Шухевич?
Цитата:
... намагання нинішньої владної верхівки скасувати присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України є за своїм глибинним підґрунтям прагненням дезавуювати ті політичні та соціальні цінності, за втілення яких боровся прем’єр Підпільної України. А ще – прагненням перекреслити положення чинної Конституції України про тисячолітню державотворчу традицію, звівши її виключно до часів СРСР, як це вже спробував зробити Віктор Янукович у промові до Дня Незалежності у 2010 році.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2276957.html

Мені не дає спокійно спати.
Молодь пішла якась аморфна,компютерна,слабка...
А,може прорвемось?
Старенькі,якім вже набридло боятися,а молодь підтягнеться?
Чи,наша молодь піде в авангарді?
Слава Україні!

_________________
Незалежність! Екологія! Здорова нація!
Орел


Повідомлень: 3312
Звідки: Миколаїв

ПовідомленняНаписане: 22 лютого 2011, 03:48 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

З нагоди 61-ї річниці від дня загибелі головнокомандувача УПА Романа Шухевича в Тернопільській області відбудуться пам'ятні заходи.
Цитата:
... відповідне розпорядження «Про відзначення в області 61-ї річниці від дня героїчної загибелі Героя України, генерал-хорунжого, головнокомандувача Української повстанської армії, голови Секретаріату Української головної визвольної ради Романа Шухевича» підписав голова облради Олексій КАЙДА.

http://www.unian.net/ukr/news/news-422377.html

_________________
Image
Слава Україні!
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 22 лютого 2011, 13:30 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

"Національно свідомий" Ющ присвоїв звання Герой України Шухевичу і Бандері з врученням Ордена Держави.
Він же присвоює Герой України з врученням Золотої Зірки жидівці, яка підробляла в ліжку і часом клієнтів офіцерів вбивала, а також майору, який визволяв Освенцім і згодився підтримати версію про масові вбивства жидів(за що удостоєний був жительства в США).
Стає зрозумілим, свідомість якої нації сповідував Ющ.
Переглянте список і стає зрозумілий задум - герої по їхньому, це шахтарі, які рабською працею заробляють статки господарям і директори агрофірм, через які відмиваються кредити. Шухевич і Бандера, як приклад Героїв, які виборюють долю для всього українства в списку Героїв їм заважають.

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
верба


Повідомлень: 2636
Звідки: Луцьк

ПовідомленняНаписане: 27 березня 2012, 14:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

youtube.Роман Шухевич частина 2. Коментар блокування:
Цитата:
Цей вміст було ідентифіковано спільнотою YouTube як потенційно образливий чи невідповідний. Усе залежить від глядача.

http://www.youtube.com/verify_controversy?next_url=/watch%3Fv%3DdxFr2oZYPmA%26NR%3D1%26feature%3Dendscreen
Дитяча порнуха, збочення, насилля, стверження про голодомор українців як про прийнятний хід господарювання - без попереджувальних написів, а хронологія українського опору(http://www.youtube.com/watch?v=dxFr2oZYPmA&NR=1&feature=endscreen&skipcontrinter=1) з поміткою "нєпріємлімоє".

_________________
не слухай колискову
про терплячих українців
Шугай


Повідомлень: 2781
Звідки: Львів

ПовідомленняНаписане: 27 березня 2012, 15:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Щодо коментарів системи ютубу - Виберіть в налаштуваннях ютубу українську мову, дивно що ви цього досі не зробили.

Щодо даного коментаря - то тут немає нічого дивного. Українофоби жаліються.
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 05 березня 2016, 11:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Останній бій головнокомандувача УПА Романа Шухевича

http://cossackland.org.ua/2012/03/05/ostannij-bij-holovnokomanduvacha-upa-romana-shuhevycha/


Редаговано: дід Володя (05 березня 2016, 11:19)
дід Володя


Повідомлень: 4757
Звідки: Галичина

ПовідомленняНаписане: 05 березня 2016, 11:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Орел написав:
Кому не дає спокійно спати Роман Шухевич?
Цитата:
... намагання нинішньої владної верхівки скасувати присвоєння Роману Шухевичу звання Героя України є за своїм глибинним підґрунтям прагненням дезавуювати ті політичні та соціальні цінності, за втілення яких боровся прем’єр Підпільної України. А ще – прагненням перекреслити положення чинної Конституції України про тисячолітню державотворчу традицію, звівши її виключно до часів СРСР, як це вже спробував зробити Віктор Янукович у промові до Дня Незалежності у 2010 році.

http://www.radiosvoboda.org/content/article/2276957.html

_________________
ImageImage
Случ


Повідомлень: 2364
Звідки: Польща

ПовідомленняНаписане: 05 березня 2018, 21:27 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сьогодні у Львові відзначили 57-мі роковини з дня загибелі Головного командира УПА Романа Шухевича
https://galinfo.com.ua/news/sogodni_u_lvovi_vidznachyly_57mi_rokovyny_z_dnya_zagybeli_golovnogo_komandyra_upa_romana_shuhevycha_19206.html

_________________
Слава Україні!

 
Нова тема Відповісти

 
ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політикуВО "Свобода"
Українська права партія,
зареєстрована в 1995, однак
діяла з перших років
здобуття незалежності. Програма ВО "Свобода" є
Програма захисту українців

Основні напрямки програми:
визнання голодомору та
репресій геноцидом українців,
захист української мови,
визнання ОУН-УПА,
національна справедливістьЛічильники

Український рейтинг TOP.TOPUA.NET