•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Національна ідея , або пошук квітки папороті.

Автор Повідомлення
Молот Свободи

ПовідомленняНаписане: 29 серпня 2007, 21:26 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Національна ідея , або пошук квітки папороті.

( Філософський варіант.)

Свобода , Культура , Гуманізм .

Свобода . У кожного своя.
Українці з незапам'ятних часів боролись, але більшість просто мріяли , про свободу.
Ось тільки чомусь ніяк не виходило (напевно москалі винні). Скільки справжніх героїв загинуло у цій вічній боротьбі за свою свободу.
А скільки у цей час відсиджувались у “своїй хаті з краю”, та ще анонімки писали. А не їх ми нащадки? Напевно є трохи ,
але ж це не повинно по крові передаватися ?..
І ось у 1991 році , сталося !
Незалежність! Де вона ? У наявності гімну , герба та президента .
Ми все ще у кріпацтві,
але вже у ілюзії “незалежності” .І байдуже хто наш пан : українець, росіянин , чи американець. Можна взяти глибше : у кріпацтві власних стереотипів.
Стоїло під назвою Україна. СИСТЕМА. Вчись , працюй , виховай дітей , помри.
Цикл життя зразкового громадянина . Держава для КОЖНОГО можновладця це грядка шампіньйонів , посадив ,зробив паркан , додав лайна , і чекай врожаю. Ще треба деформованих і слабих ліквідувати, щоб у зразкових соки не тягнули. Загублено усе , увесь смисл існування , якщо він взагалі існує.
Вже ніколи думати , треба гроші заробляти !
Все умовно .Так вже заведено що усе що нас оточує, це ілюзія ,умовності, вигадки : гроші ,соціум , кордони , кар'єра , попса, телебачення ... На що не поглянь усе якесь несправжнє . Справжнього меншає з кожної секунди : природа , емоції без причини , мистецтво (тільки коли воно не ради грошей!) . Що робити ? Ну напевно як завжди чекати Героя.
І коли прийде ВІН , Герой, непідкупний лідер- патріот, який одним своїм твердим словом знищить і бідність, і корупцію , і всіх ворогів водночас , і Європа візьме нас , щедро роздавая дотації , і схід та захід разом вступлять у світле майбутнє Великої України! Але де ж ВІН ? З Ющенко якось не виходить (він дуже хороший , але хтось йому просто заважає , москалі напевно))) , ну почекаємо ще , наступний вже точно буде ВІН, а може це ВОНА ? Ні ВОНО ! Терпімо . Чекаємо . Але ж усім ясно що не дочекаємося. У кожного своя хата з краю : “інші нехай роблять і по жвавіше , а у мене своїх , життєвих турбот вистачає”. Так і живемо у грядках з лайном.

Поховайте та вставайте ,
Кайдани порвіть ,
І ворожою злою кров'ю
Волю окропите !
Т. Шевченко.

Ворог. Як заведено, в кожній національної ідей повинен бути ворог, (як же без нього)
у когось одразу у голові спрацює чіткій рефлекс : москалі ... , жиди ... , хачі ... . Якій недолугий розум треба мати , щоб винити в усіх своїх бідах (іноді навіть у особистих проблемах) простого себірского мужика , чи московську пенсіонерку , чи торговця з вашого ринку азіатской зовнішності ? Це дуже “розумно” і легко кидати звинувачення оптом , на цілий народ , чи навидь на цілу расу водночас. Та навіть на конкретного маргінала , до кожного слова ми з ненавистю , але уважно , прислуховуючись шукаємо привіт поставити собі у розумі галочку “це ворог”. Хтось завжди винен, що у мене мало грошей, що за свою мову я іноді отримаю по пиці , що я живу наче емігрант , де той ОДИН , який усе псує ?
Нарешті ! Після довгих виснажливих роздумів ,
здається ворог знайшовся : УКРАЇНЕЦ !
Ми головні свої вороги . Так, мені байдуже що це звучить не патріотично , у кожному з нас сидить ворог , і це не москаль , цих ворогів дуже багато (у мене ще більше), їх імена : Ненависть, Заздрість, Гординя, Егоїзм ,Бидлянство і так далі , знайдіть ще декілька сот прикладів...
Ще вороги.
СИСТЕМА що завжди народжує БЮРОКРАТІЮ, а вона народжує ЄІРАРХІЮ, а вона завжди КОРУПЦІЮ , потім ЗНИВАГУ ,НЕНАВІСТЬ,ТОТАЛІТОРИЗМ.
КАРЬЕРА ! Піраміда від багна до небес, а може навпаки ?
ГРОШІ ! Ну як у наш час їх не боготворити ? Живемо, працюємо та вмираємо за них , рідненьких . Хтось скаже : “я не роблю з грошей ідола , але вони дають мені можливості , силу , з цім папером я піднімаюся до гори , папір дозволяє мені відчувати себе “людиною”. Якась нова гілка еволюції : Людина з Можливостями. Має
все і всіх , але хто скаже що ця людина щаслива? Яка казка .
Шовінізм! Головна шкода від (наприклад) російських шовіністів , не те що вони говорять , чи роблять , а у тому , що дивлячись на них завжди кортить стати українськім шовіністом, противагою на їх ненависть свою. Люди які ненавидять тебе , твою націю , та що за вгодно , заслуговують тільки на жалість , бо це є сумні нещасливі люди.

Культура.
Чужого навчайтесь , та свого не цурайтесь . Т. Шевченко.
Коли кажуть культура, одразу на розум спадає щось старе , здобутки наших великих дідів-прадідів . Сучасної культури в Україні немає взагалі. Є якась погана суміш , нав'язана державою на швидко руч , ніби то європейська з додатком совкової шароварщині , пекельна суміш. Ця “культура” їде через міністерства і контори , це акт про (штучний) “розвідок культури в Україні”. Якось дивно звучить - міністр культури, у нас на все міністр знайдетеся , бо у Європі так. Ми ж Європа , навидь центр Європи !
Культура йде з низу , і ніякому міністерство , ніяким актом не підкорюєтеся , бо дике !
І у цьому вся краса.
Мистецтво – це коли у дикому, випадковому, паронаедальному куражі, ти робиш щось , забуває про все на світі.
Мистецтво за гроші, для когось , на замовлення – лайно.

Гуманізм.
Основоположний фундамент, для продовження життя для кожної істоти. Повага до кожного , і не тільки до людини, але і тварин, рослин, комах, навидь каміння. Рецепт щастя для окремої людини. Гуманізм із давніх часів присутній в Українцях , зараз згасає. Коли згасне, не стане України.
Ми живемо зараз, у прямому ефірі , треба прокидатися , відкривати очі , жити.
З любов'ю до України !

Дмитро Риженко
Джміль

ПовідомленняНаписане: 30 серпня 2007, 12:06 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Чергова псевдо-патріотична маячня.
Салют "себірским" мужикам.

[Авторові: те, що в нас багато вад і ми потребуємо власного вдосконалення, ми знаємо. Але це не означає, що вороги українців - самі українці. Вороги є вороги. Це ті, хто прагне, щоб на землі українців не було. Ясно, чи треба додатково розтлумачувати?]

ПовідомленняНаписане: 21 вересня 2007, 10:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Національна ідея - це ідея яка об'еднуе Всю націю. Це сенс який знаходить відгук в серці кожного Українця в цій Країні і за її межами. Поки не від Вас шановні пані та панове не від кого іншого я цього, що потрібно всім не почув.

ПовідомленняНаписане: 21 вересня 2007, 13:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

То, значить, вам потрібна не національна ідея.

ПовідомленняНаписане: 21 вересня 2007, 13:27 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Джміль написав:
Чергова псевдо-патріотична маячня.
Салют "себірским" мужикам.

[Авторові: те, що в нас багато вад і ми потребуємо власного вдосконалення, ми знаємо. Але це не означає, що вороги українців - самі українці. Вороги є вороги. Це ті, хто прагне, щоб на землі українців не було. Ясно, чи треба додатково розтлумачувати?]
Шановний Джміль. Я очікував від вас більш змістовної відповіді. Автор відверта людина і його текст заслуговує уваги. Чи не так?

ПовідомленняНаписане: 09 жовтня 2007, 23:40 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сірий написав:
Національна ідея - це ідея яка об'еднуе Всю націю. Це сенс який знаходить відгук в серці кожного Українця в цій Країні і за її межами. Поки не від Вас шановні пані та панове не від кого іншого я цього, що потрібно всім не почув.

А як вам ідея "Україна - найкраща країна Європи". Взято з книги львовянина Віталія Мосейчука "Українська національна ідея".
Мені подобається. Недолік ідеї - лише ми самі.
http://www.marazm.org.ua/index.html?/e-shop/zakaz_uni.html

Антон
Дєдик В

ПовідомленняНаписане: 27 січня 2008, 12:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ПРО МЕНТАЛІТЕТ УКРАЇНЦІВ.

В основі менталітету українців лежить простий девіз «Моя хата с краю я нічого не знаю» Мені запам’яталося з школи, як розбиралася ця фраза. А говорилося, що так мислять тільки міщани, люди які не хочуть приймати активну участь в суспільному житті, в побудові розвинутого соціалізму .В англійців між іншим є прислів’я «Мій дім –моя фортеця» На їх щастя вони окрїм будівництва своєї хати не займалися будівництвом всіляких утопічних проектів .Так історично склалося, що українці є різко вираженими індивідуалістами. Кожен з нас хоче сам приймати рішення і готовий в більшості випадків нести за свої поступки відповідальність (На відміну від дитячої психології нинішньої влади.).Кажуть, що як сам вдаришся, то менше болить. Тому Радянській владі прийшлося провести титанічну роботу по втіленню ідей соціалізму в українські маси, у вигляді розстрілів, голодоморів, депортацій, боротьбї з українським буржуазним націоналізмом.(Я хотів наголосити Голодоморів, бо зовсім не згадують голод на Радянській Буковині 1946-1947р.Напрошується думка ,що є якась дивна спроможність організовувати голод.)
Українці є дуже прагматична нація. Нас всіх охоплює одна мрія про «маленьку» хатинку, кращу ,ніж у сусіда ,зелененький садок, Колись кожен господар мав хоть би одну пару коней, а в сучасному світі ,кожен українець мріє мати хоть би одну хорошу машину. Це і є наша національна ідея. Ми не потребуємо подачок Нам потрібно наверху владу, яка може втілити нашу ідею вжиття. Не треба дурацьких розмов про мову, НАТО і тому подібне. Ми прекрасно розуміємо ,що тільки тяжка праця може вивести нас до мити. І наверху повинні розуміти і відчувати свою відповідальність перед народом.
Тепер хочеться звернути увагу , як ставляться українці до влади Ніколи влада для українців не зробила нічого хорошого. Все, що зроблене воно зроблене не владою, а нами .І тому ставлення українців до влади є негативним. Спокон - віків ми могли впливати на владу через віче, вибори гетьмана, магістрату. До Берестейської унії 1596р громада вибирала навіть священників для служби в їхньому приході. А зараз партії закритими списками хочуть узурпувати владу .Влада і так в основному зборище малокваліфікованих і бідних людей і тому треба переглянути виборче право в бік створення конкуренції у владі .Не треба нас лякати виборами, бо виходячи з нашого менталітету-ми їх любимо.
Українці в основному сімейні люди. Це знов виходить з нашої прекрасної мрії. Бо зачим нам пуста хатка, де нема люблячої доброї дружини, де не чути сміху дітей. Здавен давен авторитет батька, матері був дороговказом для дітей.
Іще одно, що дуже вплинуло на наш менталітет це що фактично до :60років ХХст ми залишалися селянською нацією. Виходячи з цього можна пояснити багато речей, які творяться зараз в наших «русифікованих» містах. Голодомори, страшенна бідність не може бути хорошим фундаментом для розвитку нації.
Українці зазнали дуже багато горя і не щасть. Хто знає історію –той знає. що все що ми маємо далося нам тяжкою працею, потом і кровю наших предків. Томи ми є дуже толерантна нація.
Коли говорять про те, що на сході України один менталітет, на заході інший .Мені здається, що на заході ї на сході України живуть нормальні люди, які хочуть, щоб батьки були здорові і ситі, жили в теплі. Діти були здоровими, добре вчилися, були щасливими і багатими. І ця ідея простого людського щастя для кожного індивідуума нашого народу лежить в основі в основі нашої національної ідеї, нашого менталітету. І говорять про те що менталітет у нас різний або дурні. Або вороги України, які мають перед собою одну ціль - не дати можливості втілити нашу національну ідею в життя. .
Гєна Букін

ПовідомленняНаписане: 29 липня 2008, 20:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

[quote="Дєдик В"]ПРО МЕНТАЛІТЕТ УКРАЇНЦІВ.

".. історично склалося так, що українці є різко вираженими індивідуалістами. Кожен з нас хоче сам приймати рішення і готовий в більшості випадків нести за свої поступки відповідальність... всіх нас охоплює одна мрія про «маленьку» хатинку, кращу ,ніж у сусіда ,зелененький садок...нам потрібно наверху владу, яка може втілити нашу ідею вжиття... ми прекрасно розуміємо ,що тільки тяжка праця може вивести нас до мети. І наверху повинні розуміти і відчувати свою відповідальність перед народом...ніколи влада для українців не зробила нічого хорошого. Все, що зроблене воно зроблене не владою, а нами. І тому ставлення українців до влади є негативним...все що ми маємо далося нам тяжкою працею, потом і кровю наших предків..." кінець цитати.

Тут наведено психологічний портрет цілком здорової, нормальної людини, не заангажованої конфесійними або якимись світськими забобонами. Впевнений, так само думають про себе більшість громадян США, підданців британської Королеви, тощо.

"... ідея простого людського щастя для кожного індивідуума ... лежить в основі нашої національної ідеї..." кінець цитати.

Краще навіть я не сказав би. Що ще треба? До чого дискусії? Проте, то є тільки теорія. Наразі, сьогодні в Україні вибудовується технологія такої національної ідеї. Саме такої, бо іншої національної ідеї в людському суспільстві не може бути. Отже, проблемою практичної площини не є національна ідея. Такою проблемою є існування (чи відсутність) певних стандартів в суспільстві. Стандартів, що за них більшість населення відчувають себе щасливими. Всім добре ніколи не буде. А от, коли "влада" за якихось чинників не бажає такі стандарти підтримувати, вона розгортає в суспільстві дискусію про "національні ідеї". То є не процес, а діагноз суспільства.

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 11:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Українська національна ідея полягає в адміністративно-командному припиненні процесу розкрадання матеріально-природних ресурсів та придушенні словоблуддя як прикриття розкрадання, що автоматично призведе до повернення вкрадених грошей в держбюджет. От і вся наука.
Ерік Блодекс

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 12:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Кожному українцеві - гідну працю, гідну платню, рахунок у банку, заміський будинок, авто для всії дорослих членів сім'ї, цікаві українські кіно, театр, книжки, преса. Міцна, сита і трохи нудьгуюча країна, де діє принцип live and let live (живи сам і дай жити іншим).

Гублю себе, коли служу рабам!
Лібералоненавистник

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 12:28 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ерік Блодекс написав:
Кожному українцеві - гідну працю, гідну платню, рахунок у банку, заміський будинок, авто для всії дорослих членів сім'ї, цікаві українські кіно, театр, книжки, преса. Міцна, сита і трохи нудьгуюча країна, де діє принцип live and let live (живи сам і дай жити іншим).

Обіцянки для наївних. Набити шлунок і поспати - мрія свині. Ліберастична єресь.
менсон

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 13:32 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Національна ідея українців полягає у шануванні творчості гурту marilyn manson :)

Ерік Блодекс

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 14:16 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Лібералоненависнику, будете сміятися, але всі революції робляться саме для того, що Ви назвали "ліберастичною єрессю". Маєте альтернативу?

Гублю себе, коли служу рабам!
Лібералоненавистник

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 14:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ерік Блодекс написав:
Лібералоненависнику, будете сміятися, але всі революції робляться саме для того, що Ви назвали "ліберастичною єрессю". Маєте альтернативу?

Альтернативою ліберастичній єресі є расово-культурне мракобісся.

Ваша уява про процес реалізації революцій не відповідає дійсності.
КанадсьдкийСтудент

ПовідомленняНаписане: 30 липня 2008, 14:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Цитата:
Обіцянки для наївних. Набити шлунок і поспати - мрія свині. Ліберастична єресь.

+1. Ми їмо щоб жити , не живемо щоб їсти....

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,