•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

ОУН-УПА - хто вони для вас?

Опитування :: ОУН-УПА - хто вони для вас?

Однозначно - герої!
67%
 67%  [ 254 ]
Герої з незначними зауваженнями
9%
 9%  [ 37 ]
Просто одна з воюючих сторін
3%
 3%  [ 14 ]
Історичне непорозуміння
8%
 8%  [ 32 ]
Бандити! І січові стрільці бандити, і козаки бандити...
10%
 10%  [ 39 ]
Всього голосів : 376

Автор Повідомлення
Вітольд2013

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 20:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

ХіВі написав:
В Історії не буває простих відповідей на складні питання. УПА - Герої? Звичайно! Незламні борці за волю України? Так! "Війна після війни" (1945-52), що її вели Українські Націоналісти, проти сталінського деспотизму і жидо-кавказького більшовизму - золота сторінка Українських Визвольних Змагань, така як УССи і Запорізька Січ. Але... Особисто я вважаю протистояння УПА з Вермахтом (як і ОУН-Б з Німецькою Владою) жахливою історичною й політичною помилкою. Причому, помилкою, яка була допущена обома сторонами конфлікту. В союзі з Третім Райхом був порятунок України від повторної московської окупації і азіатської колонізації. Завдаючи шкоди Німецьким Військам, нищачи Німецькі тили, вбиваючи осіб, які співпрацювали з Німцями, УПА ослаблювала ту єдину Силу, яка здатна була зупинити нашестя Червоної Орди з дикого Сходу в Європу. І це слід визнати. Не було в тій війні (2-й світовій) "третіх сторін", а були лише 2 сторони фронту: з однієї - Велико-Німецький Третій Райх і держави "вісі", з іншої - СССР і "антигітлерівська коаліція". Воюючи проти однієї із сторін, будь-яке збройне формування об'єктивно допомагало іншій. Ось тому мені ближчі ОУН-Мельниківці і Дивізія СС-ГАЛИЧИНА (1УД УНА). Слава Україні! Героям - Слава!

Повністю з вами згоден! Я, навіть створив окрему тему для обговорювання. Але її зразу закрили. Чомусь цю тему, на форумі бояться обговорювати!
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 20:54 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Вітольд2013 написав:

Повністю з вами згоден! Я, навіть створив окрему тему для обговорювання. Але її зразу закрили. Чомусь цю тему, на форумі бояться обговорювати!

Ви якийсь дивний - невже не ясно, що будь-які історичні матеріали простіше знаходити і читати, коли вони знаходяться в одній темі, а не порозкидувані по форуму.
Звісно, якщо це дійсно щось змістовне, а не пустопорожній флуд.

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 22:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Ви якийсь дивний - невже не ясно, що будь-які історичні матеріали простіше знаходити і читати, коли вони знаходяться в одній темі, а не порозкидувані по форуму.

З одною темою, я згоден. Але ж в цій одній темі, я так і не знайшов обговорення піднятого мною питання. Тільки на останній 14 ст., ХіВі говорить про те що і я. Але йому ніхто так і не відповів.
Вікотор Гюго

ПовідомленняНаписане: 02 липня 2013, 23:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Вітольд2013 написав:
БАРАБАС написав:

З одною темою, я згоден. Але ж в цій одній темі, я так і не знайшов обговорення піднятого мною питання. Тільки на останній 14 ст., ХіВі говорить про те що і я. Але йому ніхто так і не відповів.

http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_4120.php
а краще
http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic.php?t=914&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=%D3%CF%C0

самі цікаві (на мою думку) теми на цьому форумі датовані 2006-2008 роками
Вітольд2013

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 16:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Вікотор Гюго написав:

http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic_4120.php
а краще
http://www.forum.vosvoboda.info/viewtopic.php?t=914&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=%D3%CF%C0

самі цікаві (на мою думку) теми на цьому форумі датовані 2006-2008 роками[/quote]

Перечитав, дякую!
Дуже сподобалися дописи Джміля. Він говорив фактично про те, що і я, тільки більш докладно. Багато нового для себе довідався.
І враховуючи наведені ним аргументи, я ще більше переконався, що боротьба з Німецькою владою, була жахливою політичною помилкою С.Бендери. А акт відновлення Української Самостійної Держави в червні 1941 р., вважаю, великою дурницею ОУН. З цієї дурниці і почалось протистояння, в результаті якого, поразки зазнали як Німеччина, так і Україна, а перемогу святкувала клята Москва.
Впевнений, що якби вище керівництво ОУН, з самого початку робило все, щоб у всьому допомагати німцям, а не шкодити їм, то Москва, була би взята. Тоді б ще в 1941, радянські війська були б відкинуті за Волгу. І результат 2 світової, був зовсім іншим. Зараз мали б зовсім інший світ. І той ШАНС, був досить реальний! Шкода!
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 17:06 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Вітольд2013 написав:

Впевнений, що якби вище керівництво ОУН, з самого початку робило все, щоб у всьому допомагати німцям, а не шкодити їм, то Москва, була би взята.

Цікаво - а як саме Степан Бандера шкодив німцям, перебуваючи в німецькому концтаборі ?

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 21:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Цікаво - а як саме Степан Бандера шкодив німцям, перебуваючи в німецькому концтаборі ?

Так він тільки звідти і керував проводом! Писати і отримувати листи з краю, він міг вільно. Це вам не радянські табори-зони, з їхніми постійними шмонами і купою стукачів в кожному бараку.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 03 липня 2013, 21:53 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Вітольд2013 написав:
БАРАБАС написав:

Так він тільки звідти і керував проводом! Писати і отримувати листи з краю, він міг вільно. Це вам не радянські табори-зони, з їхніми постійними шмонами і купою стукачів в кожному бараку.

Вам, вибачте, скільки рочків ?

Бо навіть як на 15-річного, наприклад, ви є надто наївним, якщо вважаєте, що гестапо могло дати Бандері вільно писати і отримувати листи, що б шкодили німцям.

Може краще продовжуйте читати, але втримайтесь від писання хоч на деякий час ?

ПовідомленняНаписане: 04 липня 2013, 08:45 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Ось, до речі, доволі цікавий матеріал саме на тему "співпраці": http://mysliwiec.livejournal.com/986320.html

в кінці там є посилання сюди : http://mysliwiec.livejournal.com/737438.html

ПовідомленняНаписане: 04 липня 2013, 11:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Впевнений, що якби вище керівництво ОУН, з самого початку робило все, щоб у всьому допомагати німцям, а не шкодити їм, то Москва, була би взята. Тоді б ще в 1941, радянські війська були б відкинуті за Волгу.

----

Для цього потрібна була б іще одна така малесенька дрібниця - щоб самі НІМЦІ хотіли співробітничати з українцями, а також з антикомуністично налаштованими росіянами, білорусами і іншими. А вони хотіли? Дехто в армії - так. А ось в партії - переважно ні. Ідеологізовані бовдури з "вищої раси". Про те, що втратили німці завдяки своїй дурнуватій східній політиці, непогано написано у австрійського барона Генріха Йордіса фон Лохаузена ("Верхом за Россию", сайт Велесова Слобода), і у інших, як військових, так і цивільних. Отже, бажання ОУН було недостатньо. Потрібно було б ще бажання НСДАП, а його не було.
Вітольд2013

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 19:49 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Вам, вибачте, скільки рочків ?
Бо навіть як на 15-річного, наприклад, ви є надто наївним, якщо вважаєте, що гестапо могло дати Бандері вільно писати і отримувати листи, що б шкодили німцям. Може краще продовжуйте читати, але втримайтесь від писання хоч на деякий час ?

Ну може і не так вільно. Не чіпляйтесь за слова. Але ж він таки находив таку можливість. А ваша манера розмови, дещо - хамська. Є такі поняття як чемність, тактовність. Вам їх явно бракує!
Вітольд2013

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 19:51 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Для цього потрібна була б іще одна така малесенька дрібниця - щоб самі НІМЦІ хотіли співробітничати з українцями, а також з антикомуністично налаштованими росіянами, білорусами і іншими. А вони хотіли? Дехто в армії - так. А ось в партії - переважно ні. Ідеологізовані бовдури з "вищої раси". Про те, що втратили німці завдяки своїй дурнуватій східній політиці, непогано написано у австрійського барона Генріха Йордіса фон Лохаузена ("Верхом за Россию", сайт Велесова Слобода), і у інших, як військових, так і цивільних. Отже, бажання ОУН було недостатньо. Потрібно було б ще бажання НСДАП, а його не було.

Та треба було трохи почекати. Звісно, поки в німців були легкі перемоги і більшовики тікали без оглядки, то про якісь поступки з їхньої сторони годі було і чекати. - «Ніяких унтерменш». Тим паче, робити те «відновлення», без попереднього обговорення з ними.
А от коли у німців виникли перші проблеми, і вони отримали по зубам під Москвою, і Гітлер вже зрозумів, що бліцкригу не буде. То ті «бовдури з вищої раси», враз би порозумнішали. І тоді б їх стало НАБАГАТО легше переконати у відновленні Української Держави.
Всього то почекати десь 4-5 місяців!!!
А книгу «Верхом за Росію» вже скачав і буду читати. Дякую!
Моргенштерн

ПовідомленняНаписане: 05 липня 2013, 21:18 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Насправді порозумнішали лише десь в 1944, коли вже пізно було. Щоправда, в армії такого вищорасового ідиотизму було значно менше.
Вітольд2013

ПовідомленняНаписане: 06 липня 2013, 21:34 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Моргенштерн написав:
Насправді порозумнішали лише десь в 1944, коли вже пізно було. Щоправда, в армії такого вищорасового ідиотизму було значно менше.

Чому ж німці, вже в кінці 1941 р, так швидко порозумнішали по відношенню до Локотської республіки (частина Орловської та Брянської обл.) в Росії?
Шкода

ПовідомленняНаписане: 06 липня 2013, 22:03 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Хіві,я від Вас такого не очікувала.

"Особисто я вважаю протистояння УПА з Вермахтом (як і ОУН-Б з Німецькою Владою) жахливою історичною й політичною помилкою."

Якщо вже і казати про протистояння,то тільки з боку Вермахта.
Це і була жахлива історична і політична поразка Вермахту.
Я скажу своїми словами,Гітлер якби визнав Україну незалежною
і відчипився від неї,то виграв війну.
Чому?
Бо в червоній армії перебувала більшість українців.
Якщо в Україні вже все гаразд-подумав вояк,
то піду я краще додому.
А ви тут комсомольці самі воюйте.

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови