•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Совість. Хто що скаже ?

Автор Повідомлення
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 16:04 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Продовжуючи розмову з Вельмишановним Адвокатом, з радістю пристаю на його пропозицію :
Адвокат написав:
Хочете поговорити про етику, зокрема про совість, чи то б пак- сумління (українською так правильніше буде)? Створіть відповідну гілку. Поговоримо :)

В голівудських бойовиках дуже часто помічаю, як герої, всаджуючи кулю один одному в голову примовляють москальською мовою :
"Нічєво лічново. Только бізнес".
Мабуть в тій моделі поведінки, що нав"язується жидівською матрицею сучасному поколінню, цей вислів має завдання компенсувати докори сумління герою, що залишається переможцем в досить сумнівній ситуації.
Втім питання, на мій погляд, можна трактувати набагато ширше.
Отже було б цікаво почути думки форумчан на тему : Що таке совість, і звідки вона береться ?

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 18:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Он в декого є совість не обзивати людей іншого світогляду "жидобольшевиками", а в декого - нема і він ще корчить з себе мораліста.
Як часто помічаю - про совість люблять поговорити ті, в когго її бракує.

Хочете про це поговорити?
Нік3

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 19:14 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Совість - це еволюційне (в результаті природного відбору) пристосування людини до життя в суспільстві
Адвокат

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 20:54 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сумління (слово "совість" я вважаю калькуванням з москальської мови)- здатність особи поводитися самій та оцінювати вчинки інших людей у відповідності до власноусвідомлених критеріїв добра і зла.
Це- моє власне спрощене визначення етичного поняття, з приводу якого списані гори паперу філософами усіх часів і народів :)

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 21:00 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Адвокат написав:
власноусвідомлених критеріїв добра і зла.
а можна докладніше ?

ПовідомленняНаписане: 02 жовтня 2008, 21:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
а можна докладніше ?

Ну, що означає "докладніше"? У кожного критерії добра і зла по відношенню до одного й того самого вчинку суто індивідуальні. Тут треба говорити про конкретну особу та конкретну дію чи подію, яку вона вчиняє чи оцінює :)

ПовідомленняНаписане: 03 жовтня 2008, 13:47 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Барабасе, ти на початку правильного шляху. Оце, що тебе починає непокоїти - це якраз зароджується совість. Зауважу, під впливом деяких вдумливих форумчан.

ПовідомленняНаписане: 03 жовтня 2008, 22:07 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

В Барабаса прокинеться совість, коли пройде підлітковий максималізм.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 06 жовтня 2008, 23:30 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Дмитро Клець написав:
під впливом деяких вдумливих форумчан.

Цирк та й годі... :)

Воно ще й тикає...

ПовідомленняНаписане: 07 жовтня 2008, 06:41 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Дмитро Клець написав:
під впливом деяких вдумливих форумчан.

Цирк та й годі... :)

Воно ще й тикає...

Мабуть, під моїм впливом... :)))
Джокер

ПовідомленняНаписане: 08 жовтня 2008, 11:43 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Тюкс написав:
Он в декого є совість не обзивати людей іншого світогляду "жидобольшевиками", а в декого - нема і він ще корчить з себе мораліста.
Як часто помічаю - про совість люблять поговорити ті, в когго її бракує.

Хочете про це поговорити?

БАРАБАС в даному випадку висловлювався відверто і в якісь мірі я з цим згоден. Але він не обгрунтував вердження, хоч це не значить, що воно безпідстване і ви це мабуть прекасно розумієте, тому й поводитесь так агресивно.

Як всім відомо атеїзм виник приблизно в період Реформації, тобто з появою перших гуманістів. А що ж таке гуманізм? Це той же набір загально-людських ціностей, що можна зустріти майже в усіх великих релігійних культах, але тут викинута одна велика і досить важлива деталь - Бог. Тобто своєрідний культ для атеїста де атеїст вклоняється самому собі фактично говорячи - "Я бог і немає інших богів окрім мене". Як говорив преподобний Єфрем Сірін: "Темним оком був вкритий цілий світ і напомацки в нім ходили люди. Що зупиняло їх на шляху - шанували за Бога. Саме небезпечне, що тут є і саме ефективне - це поклоніння самому собі. В релігійному житті є парадокс, вражаючий людей, що вперше знайомляться з церковним аскетизмом: святі називають себе грішними, коли ми кожен день зустрічаєм на вулиці, м'яко кажучи недосконалих людей, що бажаться у своїй безгріховності: "якщо і вбивав когось, то лише по справі (як написав БАРАБАС "нічого особистого, лише бізнес").
Отже, гуманізм в якій би гарній упаковці не лежав він залиається дуже небезпечним продуктом - призначення, замінити собою релігію і перебудувати людську моральність так як захоче цього сам носій гуманіст.
12 Ті, які, не маючи закону, погрішили, поза законом і загинуть; а ті, які під законом погрішили, згідно із законом засудяться
13 (тому що не слухачі закону праведні перед Богом, але виконавці закону виправдані будуть,
14 бо коли язичники, що не мають закону, за природою законне роблять, то, не маючи закону, вони самі собі закон:
15 вони показують, що справа закону у них написана в серцях, про що свідчить совість їх і думки їх, що то звинувачують, то реабілітовуючі одна іншу)
16 в день, коли, по благовествованію моєму, Бог судитиме таємні справи людей через Ісуса Хріста.

А двері до яких немає входу.
І коли щось я говорю
То не слова, а вітер.
Я там де небо п'є зорю,
Я вихід із всього на світі.
Джокер

ПовідомленняНаписане: 08 жовтня 2008, 11:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Нік3 написав:
Совість - це еволюційне (в результаті природного відбору) пристосування людини до життя в суспільстві

Досі "балуетесь" дарвінізмом "батенька". :)
ПС: Дарвін від своєї теорії офіційно відмовився. І взагалі хто вважає своїми предками мавп, хай з цього тішиться, а християни, то діти Божі і їм до самої лампочки, що там букають потомки недолугої мавпи.
26 Хто перемагає і дотримує справи Мої до кінця, тому дам владу над язичниками,
27 і пастиме їх жезлом залізним; як судини глиняні, вони розіб'ються, як і Я отримав владу від Отця Мого;
28 і дам йому зірку уранішню.
29 хто Має вухо (чути) та чує, що Дух говорить церквам

І коли щось я говорю
То не слова, а вітер.
Я там де небо п'є зорю,
Джокер

ПовідомленняНаписане: 08 жовтня 2008, 12:00 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Адвокат написав:
Сумління (слово "совість" я вважаю калькуванням з москальської мови)- здатність особи поводитися самій та оцінювати вчинки інших людей у відповідності до власноусвідомлених критеріїв добра і зла.
Це- моє власне спрощене визначення етичного поняття, з приводу якого списані гори паперу філософами усіх часів і народів :)

Не зло когось обікрасти, зло коли обікрали тебе. - логічний висновок, що можна зробити спираючись на ваше спрощення. :)

І коли щось я говорю
То не слова, а вітер.
Я там де небо п'є зорю,
Джокер

ПовідомленняНаписане: 08 жовтня 2008, 13:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

«Коли Бог створив людину, то він вселяв в неї щось Божествене, деякий помисел, маючий в собі подібно іскрі і світло і теплоту; помисел, який просвітлює розум і показує їй, що добре а що зле: це називається совістю і вона є природній закон», – пише Авва Дорофій
Совість нагадує про Бога, але вона не є Бог.

І коли щось я говорю
То не слова, а вітер.
Я там де небо п'є зорю,
Адвокат

ПовідомленняНаписане: 08 жовтня 2008, 20:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Джокер написав:
Не зло когось обікрасти, зло коли обікрали тебе. - логічний висновок, що можна зробити спираючись на ваше спрощення. :)

Вимкніть віру і вмикніть розум. А після цього скажіть, де я ПРО ТАКЕ написав?
Ваш висновок- це Ваш вимисел :)

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"