•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Совість. Хто що скаже ?

Автор Повідомлення
Устим Карма

ПовідомленняНаписане: 21 жовтня 2008, 16:54 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Устим Карма написав:
Неможна беззаперечно ствердувати що всі хто називають себе християнами мають сумління, так само не можна стверджувати що всі атеїсти не мають сумління.
Можу навіть ще одним параметром доповнити : знання у людини бувають двох типів :
1. книжкові
2. набуті власним досвідом.
Серед людей релігійних є і одні і другі, причому важко сказати, яких більше, а от серед атеїстів - тільки люди книжкових знань.
Як диктофони - що записали, те і відтворює. Причому часто-густо кудись в сторону від питання, бо відповідь на питання не була запрограмована.

Ви маєте на увазі що атеїсти не мають жодних аналітичних, творчих здібностей. На мою думку тут ви дуже помиляєтесь.
Атеїст не може мати сталих кордонів в власному світобачинні наприклад як вірянин. В той час вірянин ставить себе в коло й не виходить за межу.

Для прикладу. Галілео Галілей свого часу довів що Земля рухається навколо Сонця, а не є в центрі всесвіту. Це ставило під сумнів Святе Писання.
"Диктофонами" як ви бачите були церковні діячи які не могли вийти за рамки Святого писання й заборонняли подібні речі які йому суперечили, незважаючи на доведину істину.

Цитата:
Так от : справжнє сумління не буває книжковим, людина набуває його в залежності від власного досвіду, а книжки, наприклад, "Муму" рівень сумління не підвищують

Досвідом ми називаєми супуність отриманних знань зібраного на протязі власного життя, тобто до власного досвіду входять також знання отримані через книги й т.д.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 21 жовтня 2008, 20:09 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Устим Карма написав:
Устим Карма написав:
Неможна беззаперечно ствердувати що всі хто називають себе християнами мають сумління, так само не можна стверджувати що всі атеїсти не мають сумління.

Ви маєте на увазі що атеїсти не мають жодних аналітичних, творчих здібностей. На мою думку тут ви дуже помиляєтесь.
Атеїст не може мати сталих кордонів в власному світобачинні наприклад як вірянин. В той час вірянин ставить себе в коло й не виходить за межу.

Для прикладу. Галілео Галілей свого часу довів що Земля рухається навколо Сонця, а не є в центрі всесвіту. Це ставило під сумнів Святе Писання.
"Диктофонами" як ви бачите були церковні діячи які не могли вийти за рамки Святого писання й заборонняли подібні речі які йому суперечили, незважаючи на доведину істину.

Досвідом ми називаєми супуність отриманних знань зібраного на протязі власного життя, тобто до власного досвіду входять також знання отримані через книги й т.д.

Покиньте бабратись в лайні, і нарешті прокиньтесь !
питання стоїть просто : або Ви усвідомлюєте себе Духовною істотою, або ні.
Відповідно - або Ви є Духовною істотою, або дебільним атеїстом.

Все. Крапка.

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 00:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:

Все. Крапка.

Щось знову логіка підкачала Барабаса :)
Практично всі розумово відсталі люди вірять в бога. Причому вірять дуже щиро і самозречено :) Ось тільки атеїстів серед них чомусь немає :)
"Блаженні убогі духом..." :) Чи не так?

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 00:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:

питання стоїть просто : або Ви усвідомлюєте себе Духовною істотою, або ні.

Усвідомлювати і бути це дві різні речи.
З вашого лексикону видно наскільки ви духовнорозвинена людина, мені наприклад, подібні слова сумління не дозволяє вживати.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 06:44 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Устим Карма написав:
З вашого лексикону видно наскільки ви духовнорозвинена людина, мені наприклад, подібні слова сумління не дозволяє вживати.
Духовнорозвиненою людиною себе не вважаю. Просто якось зазирнув у шпарину.

А от зводити розмову до колупання в соціальних стереотипах - це значить робити її безглуздою.

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 07:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

[quote="БАРАБАС"]
Устим Карма написав:
Духовнорозвиненою людиною себе не вважаю. Просто якось зазирнув у шпарину.

А от зводити розмову до колупання в соціальних стереотипах - це значить робити її безглуздою.\\\Коли торкаємо таку тему ..я частенько згадую ...Ми мовчали, як цуцики, Поки йшла торгівля всім, Що лише можна продати, Включаючи наших дітей, І отруєний дощ пада в гниючу затоку. І ми ще дивимося в екран, А ми ще чекаємо новин. І наші батьки ніколи не збрешуть нам. Вони не вміють брехать.Як вовк не їсть мяса як птаха не вміє літати....Скажи мені, що я зробив тобі, За що цей біль? Але це без пояснень, Це мабудь щось у крові, Але я сам розпалив цей вогонь, Який випалив мене зсередини. Я пішов від закону, Але так не дійшов до любові. Але молися за нас, Молися за нас, якщо ти можеш. У нас немає надії, але цей шлях наш І голоси вголос все ближче і строго, І будь я проклятий, якщо це міраж.(вільно Б.Г.)

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 08:09 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Іван Бодхідхарма написав:
Коли торкаємо таку тему ..я частенько згадую ...Ми мовчали, як цуцики, Поки йшла торгівля всім, Що лише можна продати, Включаючи наших дітей, І отруєний дощ пада в гниючу затоку. І ми ще дивимося в екран, А ми ще чекаємо новин. І наші батьки ніколи не збрешуть нам. Вони не вміють брехать.Як вовк не їсть мяса як птаха не вміє літати....Скажи мені, що я зробив тобі, За що цей біль? Але це без пояснень, Це мабудь щось у крові, Але я сам розпалив цей вогонь, Який випалив мене зсередини. Я пішов від закону, Але так не дійшов до любові. Але молися за нас, Молися за нас, якщо ти можеш. У нас немає надії, але цей шлях наш І голоси вголос все ближче і строго, І будь я проклятий, якщо це міраж.(вільно Б.Г.)
Без перекладу :
Мы пасынки птиц, мы выродки крыс
Но каждый в душе - патрон.
Лежи и смотри, как ядерный принц
несёт свою плеть на трон.

Олександр Башлачов. 1985 р.

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 14:49 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

А от зводити розмову до колупання в соціальних стереотипах - це значить робити її безглуздою.

Поважаю самокритику.

Востаннє редаговано: Устим Карма (31 жовтня 2008, 07:30), редаговано 2 раз
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 22 жовтня 2008, 15:42 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Устим Карма написав:
Поважаю самокритику.
:)

ПовідомленняНаписане: 27 жовтня 2008, 12:58 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Устим Карма написав:
БАРАБАС написав:
Устим Карма написав:
Можу навіть ще одним параметром доповнити : знання у людини бувають двох типів :
1. книжкові
2. набуті власним досвідом.
Серед людей релігійних є і одні і другі, причому важко сказати, яких більше, а от серед атеїстів - тільки люди книжкових знань.
Як диктофони - що записали, те і відтворює. Причому часто-густо кудись в сторону від питання, бо відповідь на питання не була запрограмована.

До Устима Карми :
Сміхотворне твердження.
Щодо аналітичних здібностей
- то атеїста, безумовно можна порівняти з калькулятором і навчити таблиці множення, тобто - можна дати йому певні знання і навчити в деяких межах ними оперувати.
Але не більше. Бо атеїзм - це не тільки заперечення існування Бога, це, насамперед результат типу мислення, що нездатне адекватно сприймати присутність певної таємниці ( Безмежна Вища Реальність) як додаткового фактора для вичерпного пояснення матеріального світу (нашої обмеженої реальності).
Тому, навіть наводячи певні аргументи на користь своєї точки зору (що своєю, власне, не являється, бо є лише продиктованою соціумом) він нездатен вийти за межі певного штампу, бо цей штамп є його освітою.
Саме це я і називаю диктофоном.
Коли я від них чую щось таке : "наука поки що це пояснити не може, але пояснить з часом", то згадую Хрущова з його обіцянкою комунізму у 1980р. Він, принаймні, точно знав, що у 1980 році претензій він вже не почує.
Якщо Ви уважно прочитаєте гілку "Створення Всесвіту" то зможете помітити, як атеїст-Понтієць, що вихваляється своїми "глибокими" знаннями навіть не здатен зрозуміти, що аргумент, який він сам наводить (Вальтер Герінг), цілковито спростовує точку зору, що він її відстоює.
Він просто не здатний неупереджено аналізувати навіть ту інформацію, якою володіє, і замість конкретної відповіді породжує багатослівні дописи, в які згрібає те, що в нього записано, навіть коли його про це не питають. Бо інакше він просто не може - для нього важлива кількість слів, а не їх якість.
Це - такий рефлекс самозахисту.
Про інших атеїстів, що присутні на цьому форумі взагалі не варто говорити, бо що можна говорити про тих, хто навіть не має власної гідності.

А розмовляти про будь-яку творчість в контексті атеїзму взагалі безглуздо. Бо якщо атеїсти і здатні щось створити, то тільки для експонування в Пінчук-арт-центрі, і від цих "творів" не тільки віруюча, але й будь-яка психічно нормальна людина здатна лише блювати.

ПовідомленняНаписане: 27 жовтня 2008, 14:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Може трохи недоречно..та чомусь пригадав вислів Д.Харрісона - Все можна відкласти на потім... крім одного..пошуку Бога.

ПовідомленняНаписане: 27 жовтня 2008, 16:34 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Устим Карма написав:
Усвідомлювати і бути це дві різні речи.

Але ж вони взаємопов"язані. Хіба це не очевидно ?
Чи може Декарта можна трактувати примітивніше, ніж я вважав досі ?

Може трохи недоречно..та чомусь пригадав вислів Д.Харрісона - Все можна відкласти на потім... крім одного..пошуку Бога.
Недарма з усього квартету саме музика Харрісона є найбільш духовною.

ПовідомленняНаписане: 30 жовтня 2008, 12:44 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
атеїста, безумовно можна порівняти з калькулятором і навчити таблиці множення, тобто - можна дати йому певні знання і навчити в деяких межах ними оперувати.
Але не більше. Бо атеїзм - це не тільки заперечення існування Бога, це, насамперед результат типу мислення, що нездатне адекватно сприймати присутність певної таємниці ( Безмежна Вища Реальність) як додаткового фактора для вичерпного пояснення матеріального світу (нашої обмеженої реальності).

Безсовісна брехня. Суть пізнання й полягає в усуненні (розгадці) таємниць. Ваше твердженні аналогічне твердженню: "нікчемний той автомайстер, що постійно заглядає під кришку капоту, оскільки він не здатний сприймати присутність певної таємниці (принципу роботи двигуна) як додаткового фактора для вичерпного пояснення руху машини". Для автомайстра, як і для більшості освічених чоловіків принцип роботи двигуна таємницею не є - його проходять в 10-11 класі, плюс він додатково знає технічну реалізацію кожного двигуна, з яким має справу.

БАРАБАС написав:
Тому, навіть наводячи певні аргументи на користь своєї точки зору (що своєю, власне, не являється, бо є лише продиктованою соціумом) він нездатен вийти за межі певного штампу, бо цей штамп є його освітою.
Саме це я і називаю диктофоном.

Хм, в принципі в те, що в вас нема штампу, який називається базовою освітою можна. Тільки з давніх часів людей з відсутністю освіти називають "бидлом" - не думаю, що цим варто тішитись.

Між іншим, в писутніх на цьому форумі атеїстів освіта, безумовно, є (атеїзм є наслідком жаги знань), але штампом вона не є - завжди хочеться знати більше. Бог атеїстами відкидається як зайва сутність (ріжуть собаки бородатого бідолажу лезом Оккама).

ПовідомленняНаписане: 29 березня 2012, 18:50 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Нік3 написав:
Совість - це еволюційне (в результаті природного відбору) пристосування людини до життя в суспільстві

Уявіть що в вовчій зграї з'явився вовк з совістю.
От піймав він зайця , навколо багато голодних вовків. І він подумав: я собі ще піймаю а інші нехай поїдять. А навколо звичайні ще безсовісні вовки. Які шанси нового вовка вирости і залишити потомство?

ПовідомленняНаписане: 29 березня 2012, 20:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Сергій П. написав:

Уявіть що в вовчій зграї з'явився вовк з совістю.
От піймав він зайця , навколо багато голодних вовків. І він подумав: я собі ще піймаю а інші нехай поїдять. А навколо звичайні ще безсовісні вовки. Які шанси нового вовка вирости і залишити потомство?

Невдалий приклад.
В вовчій зграї все відбувається за вовчими правилами. І той, хто зловив зайця, на якого полювала зграя, буде його їсти тільки в свою чергу. І вона не залежить від того, що він його упіймав. І зграя жорстоко карає порушника. Тому їм і совісті не треба - вистачає інстинкту.

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,