•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Фотоапарат

Автор Повідомлення
Чорний

ПовідомленняНаписане: 30 січня 2009, 13:02 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Хто порадить хороший (можна дорогий) point-and-shout фотоапарат?

Тобто: щоб добре фотографував з мінімальним часом фокусації, настройок режиму тощо.

ПовідомленняНаписане: 30 січня 2009, 14:05 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Хоч мене тільки-що розкритикували вщент за вчорашні світлини, ризикну :
оскільки в стосунку електроніки всі популярні світові бренди (Canon, Nikon (+ Fuji), Olympus, Pentax=Samsung i Sony - останніх не варто навіть розглядати), приблизно однакові, насамперед треба звернути увагу на фізичний розмір матриці та якість оптики (світлосила та рівень хроматичних аберрацій - докладні визначення цих понять є навіть у Вікі, тому не буду зупинятись).
При купівлі апарату варто насамперед знати, що такий параметр, як кількість мегапікселів є лише маркетинговим ходом, а мінімально пристойний фізичний розмір матриці дорівнює 1/1,8 дюйма. (розмір матриці 1/2,5 навіть не підлягає розгляду, хоча таких - більшість, але якість зйомки у них співставна тільки з непоганою вебкамерою, або ж мобілкою.)
З тих апаратів з незмінною оптикою (компактів), що мінімально відповідають потребі отримувати задоволення від зйомки та отриманих світлин, порадив би звернути увагу на Canon G10 (до 600 дол.)та його, набагато більш доступний по ціні, майже аналог - Canon А 650 IS ( десь 300 дол. і, вірогідно, це - кращий апарат на сьогоднішній день за ці гроші ).
Їх перевага - відносна компактність та поворотний екран, що дає можливість виконувати зйомку в будь-якому ракурсі, не лягаючи на землю і не залазячи під стелю та можливість повністю ручного режиму, а значить - з набуттям досвіду, повноцінну реалізацію будь-якого художнього задуму, аж до зйомки пристойного відео включно.
До того ж Canon А 650is працює від АА батарей, а це іноді теж є величезною перевагою над спеціалізованим акумом за 80-100 у.о.
Аналогічними за ціною та якостями є апарати від найближчого конкурента - Nikon Coolpix P6000 (600 у.о) та Nikon CoolPix S710 або S700 (300 у.о).
Різниця в ціні між цими моделями, як я розумію, як і в кенона, так і в нікона, обумовлена, насамперед, маркетинговою політикою, а оскільки уніфікація у цих фірм - найголовніший засіб скорочення видатків, то різниця полягає у внутрішньокамерному софті. (нашими умільцями перевірено експериментально неодноразово).
Тому вибирати між ними варто з огляду на прийнятну ціну, та на те - який приємніше ляже в руку.

Наступний по ціні варіант, який все ж варто розглянути, як більш перспективний на майбутнє зростання вимог до власних світлин ( а вони ростуть ой як швидко )- багато в чому іноваційна "дзеркалка", яку хвалять - Olympus E-520 Double Zoom Kit ( в комплекті два змінні об"єктиви, що здатні задовільнити будь-які потреби) - десь до 700 дол. комплект.
Матриця цієї камери є 4/3 дюйма з усіма відповідними наслідками, насамперед роздільною здатністю, придатною для високоякісного друку та розглядання знімків на плазмових панелях.
Плюс оптика Zuiko, що вважається професіоналами достатньо якісною, та невеликі, як для дзеркалки, габарити і ціна.

Всі ці апарати мають неоціненну перевагу - оптичний стабілізатор, що іноді буквально рятує знімки у важких умовах зйомки. (бо т.зв. "електронний" стабілізатор - то є софтово-маркетінгова фішка )

Наступна категорія - сьогоднішній лідер серед дзеркалок більш-менш розумної ціни Canon 450D-кіт (десь 800 дол), що є, безумовно, кращим серед "напівпрофесійних" (не розумію цього визначення, бо професійність визначається руками і головою) камер, але тут недолік один - штатної оптики для всіх ситуацій може виявитись замало, а пристойне додаткове скло може коштувати набагато більше ніж сам апарат. Втім, якщо фокусних 18-55 (штатного об"єктиву) вистачає, то це може бути найкращим вибором. ( до-речі Олена Білозерська користується аналогічною моделлю камери, і думаю, нарікань не висловлює.)
Та сама ситуація, щодо оптики і з дзеркалками Sony та Nikon, а з Pentax - ще гірша, бо лінзи для нього купити в Україні майже неможливо.
Є ще й такі фірми як Leika та Hasselblad - але то вже зовсім інші ціни та потреби.

Щодо об"єктивів та інших варіантів апаратів - простіше відповісти на конкретні питання про конкретні моделі, що є в продажу.

Також варто відзначити, що
Чорний написав:
щоб добре фотографував з мінімальним часом фокусації, настройок режиму тощо.

всі вищеперераховані апарати повністю цим вимогам в авто-режимах відповідають..

Єдиним недоліком дзеркалок (крім найновших за ціною до 2 тис.у.о., які ми поки-що не розглядаєм,) є та, що вони не знімають відео.

(можна звернути ще увагу на псевдодзеркалки Fuji - деякі моделі досить пристойні, але то окрема розмова щодо кожної)

Ось кілька "пожатих" знімків зроблених апаратом Canon G3 ( G10 - його модернізований та швидкісний нащадок ) , ( матриця 1/1,8, "всього" 4 мегапікселі, повністю ручний режим зйомки ), що колись був дуже дорогим, але вже давно вважається застарілим:

http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/0001f60s

http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/00010kh7

http://img.photo.tut.ua/barabas/865/15067/530/crw_014847373.jpg

http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/00015771

http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/000169y1

http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/00019y5r

Варто також розуміти, що всі ті електронні "навороти", що їх рекламують виробники (особливо Sony), по великому рахунку не є надто вартісними, бо фотошоп і його більш прості аналоги їх повністю компенсують, а обробляти знімок, безумовно легше і приємніше на компі, розглядаючи його на нормальному моніторі.

p,s. ось порівняння світлин від Hasselblad H2 - однієї з найдорожчих студійних фотокамер у світі (десь, здається, близько 30 тис.уо.) з ними ж , але від Canon G10.
http://www.luminous-landscape.com/reviews/kidding.shtml
Якщо врахувати той факт, що два об"єктиви різних систем по-визначенню повинні знімати по-різному, подібність якості світлин видається мені майже незбагненою.
Хіба-що кенон вдало зідрав акустичну схему, та й лінзи зробив з того ж матеріалу, а от алгоритми в софті повторювати не стали, тому жовтий колір помітно відрізняється.

Необхідно також додати, що опитування фотожурналістів на олімпіаді в Пекіні визначило, що 70 відсотків з них користуються апаратами Canon.

p.p.s. Взагалі, Ви, шановний пане Чорний, мене зачепили за живе, тому розповідати можу відносно багато і детально, отже, якщо є питання, прошу !

p.p.p.s. а якщо ще й підкажете, де можна вивісити маленьку прогу для перегляду та обробки фоток з будь-яких пристроїв, то багато форумчан будуть Вам вдячні.
Саме нею була "витягнута" з темряви ця світлина, що чомусь не сподобалась шановному Ультрасу :
http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/00028q7r
Знято з відстані понад 10 метрів апаратом Canon 10d з об"єктивом Vivitar 200 mm.
Зверніть увагу на комірець вишиванки - видно, здається, кожну нитку - а це апарат "всього" 6 мегапікселів, але дзеркалка з нормальною оптикою.

ПовідомленняНаписане: 07 лютого 2009, 23:43 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Стаття, що може допомогти при виборі серйозної фотокамери :

http://www.videozona.ru/photo_tests/Reviews/ChdDSLR/ChdDSLR_00.asp#Main05

ПовідомленняНаписане: 07 лютого 2009, 23:45 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Так наче про "point-and-shout" йшлося.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:06 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Вернидуб написав:

В статті йдеться про те, як визначати дефекти будь-якого апарата (оптики та матриці) просто в магазині, щоб потім не мати клопоту з сервісом.
А практика показує, що сучасний хороший "point-and-shout" коштує приблизно стільки ж, як і дійсно пристойний апарат, але з-за маленької матриці дає таку низьку якість знімків з "вкраденою" деталізацією та неможливістю збільшення фрагментів знімка, що найчастіше примушує десь через рік купувати щось більш пристойне, що коштує майже ті ж самі гроші.
Саме тому на ІТС з"являються пачками об"яви типу "продам соні №***, супер знімки, майже зовсім нова, бо купив дзеркалку"

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:09 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Вернидуб написав:

Так, Барабас трішки захопився.

Наразі ще шукаю, але зупинився ніби на соньках Cyber-shot серії W.

Також чув що мають появитися (або вже появилися) мильниці Кенони але вище середньої ціни однак з лейківським обєктивами.

Редаговано: Чорний (08 лютого 2009, 00:13)
Чорний

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:10 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
p.p.s. Взагалі, Ви, шановний пане Чорний, мене зачепили за живе, тому розповідати можу відносно багато і детально, отже, якщо є питання, прошу !

p.p.p.s. а якщо ще й підкажете, де можна вивісити маленьку прогу для перегляду та обробки фоток з будь-яких пристроїв, то багато форумчан будуть Вам вдячні.

Питань немає, мені бракує часу детально занятися фотографією в житті. Наразі "мильниці".

Прогу... а якщо просто назву дати, то що - користувачі самі собі не скачають? Якщо ні, то рапідшара :)

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:

Також чув що мають появитися (або вже появилися) мильниці Кенони але вище середньої ціни однак з лейківським обєктивами.

Я користувався Сонькою DSC-H10, як на мій рівень фотографа - то з головою.
Чорний

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:23 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Вернидуб написав:
Чорний написав:
Наразі ще шукаю, але зупинився ніби на соньках Cyber-shot серії W. Також чув що мають появитися (або вже появилися) мильниці Кенони але вище середньої ціни однак з лейківським обєктивами.

Я користувався Сонькою DSC-H10, як на мій рівень фотографа - то з головою.

В мене інша, довша історія.

Сам фотографувати не люблю. І не люблю коли мене фотографують.

Дружина любить сам процес, і наразі користуєтьья Canon А650.

З'явився нюанс - страшенно непосидючий син, якого хочеться знимкувати, але для якого зайва секунда фокусування (хай навіть автоматичного) - це загублена мить, а наставлена в лице бличкуча і чорна бандура - це фактор кинути все і захляпати пальцями та облизати об'єктив.

Тому власне і питаю про P'n'S моделі.

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:24 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:
В мене інша, довша історія.

Сам фотографувати не люблю. І не люблю коли мене фотографують.

Дружина любить сам процес, і наразі користуєтьья Canon А650.

З'явився нюанс - страшенно непосидючий син, якого хочеться знимкувати, але для якого зайва секунда фокусування (хай навіть автоматичного) - це загублена мить, а наставлена в лице бличкуча і чорна бандура - це фактор кинути все і захляпати пальцями та облизати об'єктив.

:) Зрозуміло.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:32 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:

Все чудово, колір і таке інше, але матриця 1/2,5 не дає можливості збільшувати деталі знімка, бо лізуть шуми та пікселізація.
От якби R-1,
http://pics.livejournal.com/barabas_open/pic/0001y2t2
я б одразу сказав - ДА, але її вже не випускають (визнали маркетинговою помилкою), і в мене, можливо, остання..
Чорний написав:

Це не так.
Оптика лейки йде до апаратів Lumix (Panasonic), в них вже є модель псевдодзеркалки під означенням G1, з матрицею 4/3 та змінними об"єктивами лейки, але внутрішньокамерний софт панасоніка захоплення не викликає, а об"єктиви мають бути дуже дорогі (бо їх ще й нема).
Кенону нема сенсу замовляти оптику у лейки, бо всі здобутки лейки (оптичні схеми) залишились в минулому, а в Кенона є свої, справді авангардні наробки з антидисперсійного скла і т.д.
Принаймні об"єктиви серії "L" є чи не найкращими в світі.

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Чорний написав:

Оптика лейки йде до апаратів Lumix (Panasonic)...

Я їх і мав на увазі, просто назви перепутав :(

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

А вони хіба на point-and-shout скляні лінзи ставлять?
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:40 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:

Тут вихід тільки один - знімати "на довгому кінці" - тобто з відстані на максимальному опт. зумі (так роблять портретні знімки профі), або взагалі - встановити апарат в непомітному місці, та лише натискати дистанційник.
Взагалі при зйомці дітей, щоб зробити один вдалий кадр будь-яким апаратом, треба знімати до півсотні кадрів, і потім вибирати. Це перевірено багаторазово.

ПовідомленняНаписане: 08 лютого 2009, 00:43 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:
Цитата:

Оптика лейки йде до апаратів Lumix (Panasonic)...

Я їх і мав на увазі, просто назви перепутав :(

Люмікси є більш тормознутими, ніж кенони.

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"
Українська права партія,