•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Махновська повстанська армія

Автор Повідомлення
Максим

ПовідомленняНаписане: 08 січня 2010, 23:46 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

\\

Востаннє редаговано: Максим (07 листопада 2012, 12:55), редаговано 3 раз
Доктор Айболить

ПовідомленняНаписане: 09 січня 2010, 23:59 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Похвально, хлопче, що цікавишся досвідом Нестора Івановича!
Тільки добра порада фахівця: читай джерела, а не передруковуй чужі писуляччя. І не пиши казок на тему: "Чув дзвін, та не знаю, де він". Ось, хоча б, твоє:
"...Тому за шалені гроші і золото махновці всіма правдами і неправдами купували кулемети «Максим» і «Л’юіс», а Луганський патронний завод нелегально забезпечував повстанців патронами – по півтора мільйони штук за раз..."
Які шалені гроші? Що таке трофеї чув?
Робітники Луганського патронного заводу лише 1 раз допомогли Батьку:
Волковинський В. Нестор Махно: легенди і реальність. – К., 1994. - С.221
«В умовах розрухи і голоду селяни вже не так охоче ділилися з Махном усім необхідним. Тому він вдався до чергової хитрості: почав нападати на цукроварні і вимінювати цукор на продовольство, коней, приховану зброю. 1921 року до рук махновців потрапило більше мільйона пудів цукру. На солодкий продукт обмінювали свій товар і робітники міст. Так, колектив Луганського патронного заводу передав за цукор Махнові півтора мільйона набоїв".
Молодець, пиши далі, але з толком!

ПовідомленняНаписане: 10 січня 2010, 23:22 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаВідвідати сайт учасникаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

за таким принципом можна написати оду Дмитрові Фальківському наприклад... прекрасна людина була... писала вірші про Полісся і заколисаний степ.. працювала в чека...

ПовідомленняНаписане: 11 січня 2010, 09:37 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Шановий Докторе!
Якщо Ви фахівець, то мали б знати, що існують різні дані про ті чи інші історичні події. Це те, що нормальний фахівець має на увазі завжди. А коли Ви називаєте себе фахівцем, а потім в хамській манері повчаєте незнайому людину, то Ви, скорше за все, не фахівець, а звичайне інтернет-хамло.

"Не передруковуй.. не пиши..." Теж мені, божествений вождь і учитель.

Шановний Гайдамако, ти ж зміст теми прочитав? Якщо прочитав, то до чого тут Фальківський? В темі подається аналіз махновського руху з позицій українського націоналізму. Де ода?
Микола_22

ПовідомленняНаписане: 14 січня 2010, 18:01 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Махно ні в чому не каявся. Написані спогади в еміграції були доречі російською мовою. А борців за самостійну Україну він в них називає не інакше як "украинские шовинисты". В його спогадах багато антиукраїнського, включаючи і розстріли тих хто не боявся сказати, що він за Україну, а те як він "страждав", під час перетину україсько - російського кордону де він змушений був розмовляти українською, розписав дуже докладно.
Ярослав_Тарасович

ПовідомленняНаписане: 14 січня 2010, 22:22 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Микола_22 написав:
Махно ні в чому не каявся. Написані спогади в еміграції були доречі російською мовою. А борців за самостійну Україну він в них називає не інакше як "украинские шовинисты". В його спогадах багато антиукраїнського, включаючи і розстріли тих хто не боявся сказати, що він за Україну, а те як він "страждав", під час перетину україсько - російського кордону де він змушений був розмовляти українською, розписав дуже докладно.
доведете ,що це правда?Ні! Так само як я не доведу,що це неправда.

А потім...
Максим

ПовідомленняНаписане: 14 січня 2010, 22:55 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ярослав Тарасович написав буквально те, що я щойно хотів написати.

Але я ще хотів би додати, що вище подано аналіз історичного явища, а не обгрунтуванням тези "Махно хороший" чи "Махно поганий". Слід трошки підніматися над рівнем "базарної аналітики".
Бородатий Юрко

ПовідомленняНаписане: 14 січня 2010, 22:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Досвід Махна доводить, що пролиття крові ще не гарантує досягнення "щастя". Мені подобається досвід індійських націоналістів, вони добились виходу англійських колонізаторів майже без крові. Англійці самі, добровільно вийшли з Індії.
А Махно, він проливав надто багато крові. За Достоєвським, досить однієї сльози дитячої, щоб вся боротьба пішла на смарку. А тут ріки крові...
Впевнений, історію потрібно не лише згадувати, історію потрібно робити! І тут можна ще згадати Ньютона, який творив історію з допомогою не зброї, влади і сили, а правдою...
Максим

ПовідомленняНаписане: 15 січня 2010, 00:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Бородатий Юрко написав:
За Достоєвським, досить однієї сльози дитячої, щоб вся боротьба пішла на смарку.

Достоєвщина - це якраз те, що нам треба. Проклянемо всіх - починаючи від Святослава і кінчаючи ОУН та УПА.
Ярослав_Тарасович

ПовідомленняНаписане: 15 січня 2010, 01:11 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Максим написав:

Але я ще хотів би додати, що вище подано аналіз історичного явища, а не обгрунтуванням тези "Махно хороший" чи "Махно поганий". Слід трошки підніматися над рівнем "базарної аналітики".

"базарна аналітика"-особисто рахую Махна "крутим перцем(чи чувачком)" не сповна розуму :)

А потім...
Маздай

ПовідомленняНаписане: 15 січня 2010, 22:35 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Бородатий Юрко написав:
Досвід Махна доводить, що пролиття крові ще не гарантує досягнення "щастя". Мені подобається досвід індійських націоналістів, вони добились виходу англійських колонізаторів майже без крові. Англійці самі, добровільно вийшли з Індії.
Кількість індійців в сотні разів перевищувала всіх англійців (та іншіх підлеглих корони). Тому, як тількі останні почуяли, що пахне смаженим, то одразу поспішили додому. До речі, війскові сутички всеж були. І саме вони змінили напрям думок колонізаторів.
Микола_22

ПовідомленняНаписане: 16 січня 2010, 17:21 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Ярослав_Тарасович написав:
доведете ,що це правда?Ні! Так само як я не доведу,що це неправда.

А нашо доводити? Я ж вказав джерело, спогади самого Махна. Все що я писав взято звітси. Редагував ці спогади російський анархіст Волін.

http://militera.lib.ru/memo/russian/mahno_ni/02.html

Ось цитата
"Я, например, хотел от них узнать, идет ли этот эшелон и далее, из Белгорода. Мне пришлось подходить к целому ряду вагонов, но ни один из железнодорожников на мой вопрос ни слова не ответил. И только позже, когда я, истомленный, проходил обратно рядом с этими вагонами, один из них подозвал меня и предупредил, чтобы я ни к кому не обращался со словами «товарищ», а говорил бы «шановний добродiю», в противном случае я ни от кого и ничего не добьюсь.

Я поразился этому требованию, но делать было нечего. И я, не владея своим родным украинским языком, принужденно должен был уродовать его так в своих обращениях к окружавшим меня, что становилось стыдно...

Над этим явлением я несколько задумался; и, скажу правду, оно вызвало во мне какую-то болезненную злость, и вот почему.

Я поставил себе вопрос: от имени кого требуется от меня такая ломота языка, когда я его не знаю? Я понимал, что это требование исходит не от украинского трудового народа. Оно — требование тех фиктивных «украинцев», которые народились из-под грубого сапога немецко-австро-венгерского юнкерства и старались подделаться под модный тон. Я был убежден, что для таких украинцев нужен был только украинский язык, а не полнота свободы Украины, и населяющего ее трудового народа. Несмотря на то что они внешне становились в позу друзей независимости Украины, внутренне они цепко хватались, вместе со своим гетманом Скоропадским, за Вильгельма немецкого и Карла австро-венгерского, за их политику против революции. Эти «украинцы» не понимали одной простой истины: что свобода и независимость Украины совместимы только со свободой и независимостью населяющего ее трудового народа, без которого Украина ничто..."

Якщо розмовляти українською викликає злобу, то це хто-хто, але не барець за українську національну державу.

А ось цитати про борців за Україну "Такое положение дела побудило центральную власть — власть, кочующую по тылам, — собрать ложные данные против Марии Никифоровой и ее отряда, данные, уличавшие ее якобы в разграблении Елисаветграда, когда она заняла его в марте 1918 года, выгнав из него украинских шовинистов ."

"В этом — залог тому, что вновь организовавшаяся Украинская шовинистическая власть в Киеве останется властью только для Киева."

От і все, він був революціонером-інтернаціоналістом, ніяка українська держава і ідея його не цікавила. Коли до влади прийшла Директорія він одразу ж поставився до неї ворожо. До того ж треба розуміти що писав він не все і багато своїх "геройств" не афішував. Думаю сьогодні, він був би одним з найпалкіший прибічник чи то КПУ чи Регіонів.
Микола_22

ПовідомленняНаписане: 16 січня 2010, 21:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Максим написав:

Махно є Махно, і він завжди був ворожий українському націоналізму. Ті ідеї які він сповідував в кінці кінців виявилися нежиттездатними, як і коммуністичні, і крім руйнування він нічого не приніс. З точки зору націоналіста, це один з найлютіших ворогів, як на мене. А тема форуму визвольні зманання, і тут він, як на мене, зайвий.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 16 січня 2010, 23:26 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Маздай написав:
Бородатий Юрко написав:
Кількість індійців в сотні разів перевищувала всіх англійців (та іншіх підлеглих корони). Тому, як тількі останні почуяли, що пахне смаженим, то одразу поспішили додому. До речі, війскові сутички всеж були. І саме вони змінили напрям думок колонізаторів.

але зробили це по-жидівськи хитро : вся власність та банківський капітал в Індії залишилась за ними. Більше того - були підписані довгострокові домовленості про те, що саме англійський бізнес має першочергові права в багатьох галузях індійської економіки.
Наприклад, досі саме представники англійських фірм користуються правом першості при виборі чаю безпосередньо з плантацій в Індії. Саме тому так популярні фірми "Ліптон" і "Твінінг", які, як відомо, самі чай не вирощують, але всі останні (в тому числі і індійські фірми-пакувальники) розбирають лише "залишки".

ПовідомленняНаписане: 21 січня 2010, 16:05 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

В Києві у Національному Будинку Художника з експозиції на виставці, яка проходить під патронатом Президента України В.Ющенка зняли портрет батька Махна роботи відомого українського художника Івана Семесюка. Непатріотично!

http://zadonbass.org/news/society/message_6111

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику

ВО "Свобода"