•  Офіційний форум ВО "Свобода"  •  Початок  •  Зареєструватись  •  Пошук  •  Вхід

Дискусії на форумі

Автор Повідомлення
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 07:50 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Кайзер написав:
якби ви хоч трохи погортали сторінки форуму, то без проблем найшли теми, де це питання вже обговорювалось.
Обговорювалось.
Учасники з команди "соціалістів-націоналістів" (Кріт & Со.) жодних суттєвих переваг власної точки зору не довели, і, під напором аргументів та фактів вийшли з дискусії.

Кайзер написав:
якби ви хоч трохи, на самий мінімум, цікавились ідеологією націоналізму, то безумовно читали б класиків націоналізму, і не писали б такої дурні про "вільний ринок" ітд.

Але чомусь у класиків націоналізму нема одностайності щодо економічних засад національного суспільства. (окрім, хіба що, листівок повоєнного періоду, із згадками про "соціялізм", коли ОУН (після 3-х зборів) почала просуватись на Східні терени і ці декларації можна вважати такими, що робилися більше з пропагандистською метою )
Це питання в більшості або обходиться, або згадується вельми делікатно без жодних категоричних суджень. Тому, на мою, принаймні, скромну думку, занадта категоричність в цьому, невирішеному остаточно, питанні, може лише нашкодити.
Тим більше, що соціалізм комплексно продемонстрував свою неефективність (неспроможність до самовдосконалення та еволюції, зокрема) поруч хоча б з державним капіталізмом німецького зразку, який не використовуючи новітній термін "вільний ринок" фактично використовував найсуттєвіші, притаманні саме йому, економічні важелі (конкуренцію зокрема) в багатьох галузях народного господарства.

Більше того : Олег Тягнибок в своєму програмному інтерв"ю ЕП стосовно економічних пріоритетів Свободи, жодним чином не акцентує на соціалістичному шляху України, натомість оперучи саме ринковими категоріями :
http://www.epravda.com.ua/publications/4b18e251800ea/
http://www.epravda.com.ua/publications/4b1cf03649ece/

Редаговано: БАРАБАС (11 березня 2010, 10:27)
верба

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 09:19 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Пдтримую усунення дискусій, які не стосуються теми гілки.
Але з гілки "економіка" незаслужено видалили Астру від 09.03.10 17:18, де дуже економічні викладки неправильних прихованих прибутків газових монополістів,
і БАРАБАС 11.03.10 07:50 - коли в суспільстві є потреба визначитись який тип економіки буде будувати Свобода, це замовчувати не можна.
А залишили обговорення ЖЕКів, які більше відносяться до обслуговування, а не до економіки.

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 09:37 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

верба написав:
це замовчувати не можна.

Так я ж про що.
А тут відправляють "ліс білити".... :)))

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 09:52 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Тобто "Свобода" за "нечесну конкуренцію"?
Якщо я, наприклад, маю якийсь маленький бізнес, а мене задавить цінами свободівський бізнесмен, за рахунок нечесного розмитнення, чи нечесного оподаткування, то це буде правильно? По свободівськи?
А на мої претензії, мене відправлять ліс білити?
Чи це мається на увазі під гаслом "Свобода проти "чесної конкуренції"?
Марися

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 10:29 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Галичанин_Львів написав:
Якщо я, наприклад, маю якийсь маленький бізнес, а мене задавить цінами свободівський бізнесмен, за рахунок нечесного розмитнення, чи нечесного оподаткування, то це буде правильно? По свободівськи?
А на мої претензії, мене відправлять ліс білити?
Чи це мається на увазі під гаслом "Свобода проти "чесної конкуренції"?

Я маю надію, що такого ніколи(!) не станеться. А щодо "чесної конкуренції": гарними фразами іноді підмінюють беззаконня. Як на мене, краще б існувала не "чесна конкуренція", а чітке ДОТРИМАННЯ Законів, і всі рівні перед Законом.Оце було б чесніше!
Кайзер

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 10:57 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
...Тим більше, що соціалізм...

Барабас, ви явно шось наплутали. Але окрім того що наплутали помилково основні постулати націоналізму приписуєте соціалізму.

По-перше, я ніде не вживав терміну "соціалізм", і більше того вважаю цей термін недоречним. Більш точним на мою думку є термін соціальність чи соціальна справедливість.

По-друге, ви помилково плутаєте планові методи господарювання в економіці з соціалізмом.

Цитую проект Конституції України М. Міхновського:

Цитата:
Розділ IX — ПРОФЕСІЙНО-СТАНОВА Й СУСПІЛЬНА ОРҐАНІЗАЦІЯ ДЕРЖАВИ.

Артикул 1.
...Держава будує свій господарський устрій на підставі тотального пляну, контролі й мішаних форм удержавленої, громадської та приватної власности на засоби господарського виробництва.

Артикул 7.

Існування політичних партій, ґруп, орґанізацій та ідеольоґічних вільних гуртів — заборонене в в Українській Державі.

Артикул 8.

Одинокою ідеольоґією, що виховує громадян Української Держави, є ідеольоґія Українського Націоналізму, а одинокою формою політичної орґанізації суспільства є Орґанізація Українських Націоналістів.

Як бачите, Сціборський - за планову економіку. Він же не соціаліст від цього?!

Щодо Полтави то погоджуюсь, його праця мала пропагандистський характер для тодішнього населення, яке з 20-х років було під більшовиками.

Мені молодим помирати
Кайзер

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 11:08 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Галичанин_Львів написав:

Тобто, "Свобода" за пріоритет державних інтересів над приватними.
У вашій інтерпретації, так за "нечесну конкуренцію".

Галичанин_Львів написав:
Якщо я, наприклад, маю якийсь маленький бізнес, а мене задавить цінами свободівський бізнесмен

Ну шо за невігластво?! Цінами маленького підприємця якраз задушать при самій супер-пупер чесній ринковій конкуренції. Тому що "какую цену хачю, такую і ставлю". При жорсткому державному регулюванні таке виключено.

Мені молодим помирати
Кайзер

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 11:12 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

верба написав:
Пдтримую усунення дискусій, які не стосуються теми гілки.
Але з гілки "економіка"...

Менше треба з неадекватами типу Бородатого Юрка спілкуватись. А як кажуть москалі: "лєс рубят - щєпкі лєтят".

Мені молодим помирати
Галичанин_Львів

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 11:58 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

По моєму ми одні і ті самі речі називаємо різними іменами.
Те, що ми називаємо "чесною конкуренцією", "Свобода" називає "нечесною конкуренцією".
І споримо один з одним.
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 12:13 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Кайзер написав:
Але окрім того що наплутали помилково основні постулати націоналізму приписуєте соціалізму.

Жодним чином. Бо розумію, що націоналізм є категорія духовно-державотворча, а соціалізм - економічна (за необхідності підпорядкована першій). І заперечення "вільного ринку" в принципі є затвердженням догматів соціалістів (як заповнення вакууму)
Кайзер написав:
Як бачите, Сціборський - за планову економіку. Він же не соціаліст від цього?!

В теоріях західних економістів того часу (докризового 30-х років періоду ) будь-яка "плановість" економіки була першою ознакою соціалізму марксистського зразку.
Але ж Сціборський і ринкових взаємовідносин (приватної власності і конкуренції - "китів" вільного ринку) жодним чином не заперечує. І якщо саме поняття "вільний ринок" не означає хаосу і жидівських біржових маніпуляцій, то тоді може означати, насамперід, вільність від корупції і свавілля чиновників різних рангів...
А планування - то вже як вийде... :)
І такий, дійсно вільний, із здоровою конкуренцією, ринок можна тільки вітати.

Редаговано: БАРАБАС (11 березня 2010, 12:24)
Чорний

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 12:23 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

Галичанин_Львів написав:
По моєму ми одні і ті самі речі називаємо різними іменами. Те, що ми називаємо "чесною конкуренцією", "Свобода" називає "нечесною конкуренцією". І споримо один з одним.

Чесна конкуренція - вона ж "ідеальна ринкова" - це коли ціна визначається тільки співвідношенням попиту та пропозиції, а попит залежить тільки відціни та якості.

На жаль - ідеальної ринкової конкуренції досягти неможливо - тому що в умовах реальної ринкової конкуренції діють тіньові механізми - наказів зверху, блокування роботи конкурента законними та незаконними методами, обдурення споживача рекламою тощо.

На наш погляд, всі тіньові механізми держава мала б запровадити відкрито, або суворо карати - державне регулювання вилки цін, заборона недобрововісної реклами (а в ідеалі - будь-якої реклами крім ознайомчо-інформаційної), націоналізація та утримуванні в державних руках всіх стратегічних галузей.

А якщо поряд відкрито два маленькі хлібні магазини - ваш і Кайзера, то те, куди люди підуть купувати хліб - чистий ринок. Ідеальний. Тільки - чіпляти величезні неонові вивіски, замітати сміття під поріг конкуренту, встановлювати дуже низьку ціну абощо - не можна.

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 13:17 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:

Жодним чином. Бо розумію, що націоналізм є категорія духовно-державотворча, а соціалізм - економічна (за необхідності підпорядкована першій).

От-от. Типово-помилкова думка. Націоналізм - цілком самодостатня ідеологія, яка включає в себе й економіку, як невідємну частину державного механізму.

БАРАБАС написав:
В теоріях західних економістів того часу (докризового 30-х років періоду ) будь-яка "плановість" економіки була першою ознакою соціалізму марксистського зразку.

Де і шо було мене мало хвилює. Якщо Маркс, Енгельс, Ленін ітд. - носили штани, то я зараз маю не ходити в штанах?!

Я вам навів приклад З Коституцією Сціборського, де чітко вказано, як ОУН планувала ставитись до т. зв. "вільного ринку".

БАРАБАС написав:
Але ж Сціборський і ринкових взаємовідносин (приватної власності і конкуренції - "китів" вільного ринку) жодним чином не заперечує.

Сціборський не заперечує проти дрібної приватної власності. На ринку конкурувати можуть макаронні фабрики, цехи по випуску морозива, туристичний бізнес... але основні галузі економіки - енергетика, машинобудування, звязок, транспорт - тільки державна власність. Не плутайте грішне з праведним.

Мені молодим помирати
БАРАБАС

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 14:21 Переглянути профілі учасників          Відповісти цитуючи     Догори

Кайзер написав:

Сціборський не заперечує проти дрібної приватної власності. На ринку конкурувати можуть макаронні фабрики, цехи по випуску морозива, туристичний бізнес... але основні галузі економіки - енергетика, машинобудування, звязок, транспорт - тільки державна власність. Не плутайте грішне з праведним.
Макаронна фабрика - не дуже й дрібна власність.
А от устаткування для вироблення метану з гною, або вітряк - вже є енергетика, хоча і знаходиться у власності пересічного фермера. Приватна маршрутка - то вже транспорт, і т.д. Де межа ?
Саме тому я проти будь-якої категоричності в цьому питанні і вважаю, що життя покаже розумні шляхи не гірше, ніж найгеніальніші теоретики минулого сторіччя і геть інших економічних та технологічних реалій.

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 14:31 Переглянути профілі учасників     Відіслати листаICQ     Відповісти цитуючи     Догори

БАРАБАС написав:
Де межа ?
Саме тому я проти будь-якої категоричності...

Межа там, де її встановить держава. Тут все ясно і зрозуміло.

ПМ. Приватна маршрутка - то вже транспорт. І я вважаю, що місцеві маршрути мають бути в комунальній власності тереторіальних громад. міжобласні та міждержавні - в державній власності.

Мені молодим помирати

Редаговано: Кайзер (11 березня 2010, 14:39)
Галичанин_Львів

ПовідомленняНаписане: 11 березня 2010, 14:36 Переглянути профілі учасників     Відіслати листа     Відповісти цитуючи     Догори

Чорний написав:
Галичанин_Львів написав:
По моєму ми одні і ті самі речі називаємо різними іменами. Те, що ми називаємо "чесною конкуренцією", "Свобода" називає "нечесною конкуренцією". І споримо один з одним.

Чесна конкуренція - вона ж "ідеальна ринкова" - це коли ціна визначається тільки співвідношенням попиту та пропозиції, а попит залежить тільки відціни та якості.

На жаль - ідеальної ринкової конкуренції досягти неможливо - тому що в умовах реальної ринкової конкуренції діють тіньові механізми - наказів зверху, блокування роботи конкурента законними та незаконними методами, обдурення споживача рекламою тощо.

На наш погляд, всі тіньові механізми держава мала б запровадити відкрито, або суворо карати - державне регулювання вилки цін, заборона недобрововісної реклами (а в ідеалі - будь-якої реклами крім ознайомчо-інформаційної), націоналізація та утримуванні в державних руках всіх стратегічних галузей.

А якщо поряд відкрито два маленькі хлібні магазини - ваш і Кайзера, то те, куди люди підуть купувати хліб - чистий ринок. Ідеальний. Тільки - чіпляти величезні неонові вивіски, замітати сміття під поріг конкуренту, встановлювати дуже низьку ціну абощо - не можна.

Так би і відразу.
Тоді я "ЗА" таку "нечесну конкуренцію".

Нова тема Відповісти

ВО "Свобода"
Олег Тягнибок - голова партії
Всеукраїнське об'єднання "Свобода"
http://www.tyahnybok.info

Виступає за:
захист прав українців
шану національних героїв та святинь
поширення української мови
тверду проукраїнську політику